پایان نامه معرفی و بررسی عوامل موثر در میزان نفوذ آبهای زیرزمینی به داخل تونلهای معدنی

پایان نامه معرفی و بررسی عوامل موثر در میزان نفوذ آبهای زیرزمینی به داخل تونلهای معدنی

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 66 کیلو بایت

تعداد صفحات : 95

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تحقیق معرفی و بررسی عوامل موثر در میزان نفوذ آبهای زیرزمینی به داخل تونلهای معدنی

چكیده :

جریان آب زیرزمینی به داخل تونلها همیشه یك مشكل فنی و محیطی عمده برای سازه های زیرزمینی بوده است . پیش بینی جریان آب زیرزمینی با استفاده از ابزارهای تحلیلی و عددی اغلب به علت عمومیت دادن و مختصر سازی پارامترهای مهم ، خصوصا“ در محیطهای نامتجانس همانند سنگهای متبلور ناموفق و بدون نتیجه موثر، مانده است . برای مشخص كردن پارامترهایی كه در این سنگها جریانهای آب را كنترل می كنند، یك تجزیه تحلیل آماری اصولی در یك تول كه در سنگهای متبلور سخت، در جنوب سوئد قرار دارد ، انجام شده است . این پارامترها شامل ، متغیرهای مهم عارضه ای ، فنی و زمین شناسی در سنگهای متبلور سخت و همچنین در پوشان سنگها می باشند. مطالعات مشخص كرد كه عوامل زیادی به خصوصیات سنگ و همچنین خصوصیات پوشان سنگ وابسته می باشند. همچون تعداد شكافها، ضخامت پوشان سنگ ، نوع خاك و میزان مواد پركننده در بین سنگها كه مقدار چكه و نشت را كنترل می كنند. این مطالعات نشان میدهد كه یك تفاوت آشكار بین پارامترهایی كه نشتهای عمده و نشتهای جزئی را كنترل می كنند وجود دارد. نشتهای كوچكتر بیشتر به زهكشی توده سنگ مرتبط می باشد. در صورتیكه نشتهای عمده مشخصا“ به پارامترهای مختلف در پوشان سنگ بستگی دارند. در صورتی كه پوشان سنگ وتوده سنگ بعنوان یك سیستم مشترك مطرح شوند، پیش بینی جریانهای آب زیرزمینی احتمالا“ با خطا همراه است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:08 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پایان نامه مطالعات پایه فرهنگ و هویت

پایان نامه مطالعات پایه فرهنگ و هویت

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 3.402 مگا بایت

تعداد صفحات : 106

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تحقیق مطالعات پایه فرهنگ و هویت

مقدمه :

پیشرفتهای اجتماعی و سیاستهای علمی تكنولوژی بشر ارتباطات فرهنگی مردمان گوناگون را در سراسر دنیا آسان نموده است.

پیشرفت سیستمهای ماهواره‌ای – مخابراتی آرمانها، اندیشه‌ها و سنتهای اجتماعی را بر بال امواج سوار كرده و از این سوی جهان به آن سوی جهان در آن واحد انتقال می‌دهد.

امروزه برخوردهای فرهنگی تا حدی افزایش یافته كه باورهای فرهنگی، هویتهای فرهنگی، ملی به آسانی قابل تغییر و تردید میشود.

باورهای فرهنگی كه جامعه‌ای در طول سالیان دراز به آنها خوی كرده و با آنها زندگی كرده بسرعت رنگ می‌بازد و این خبر در سایه تقابل های گسترده اندیشه‌ها و سیر و انتقال اصول فرهنگی از طریق شیوه‌های صحیح تكنیكی صورت نمی‌گیرد.

در پس این انتقالها و برخوردهای فرهنگی همیشه روشهای انسانی و دوستانه بكار می‌رود به باد یغما رفتن وتاراج اصول فرهنگی جامعه و بر باد رفتن اخلاق و فضیلتهای اجتماعی آن اهداف سلطه‌گری در زمینه‌های اجتماعی - اقتصادی را در بر گرفته و شیوه‌های اعمال دشمنی‌های گسترده نیز در حد گسترده‌ای امروزه رواج یافه و این چیزی جز تهاجم فرهنگی نیست زیرا هنگامی كه مبانی فرهنگی یك جامعه حتی به زیر سوال رفت و جامعه دچار سستی شد با تسلط و اعمال شیوه‌های جدید زندگی بیگانگان هموار می‌گردد بنابراین برخوردهای مقابله گرایانه با این تهاجم فرهنگی امروزه علاوه بر داشتن ابزارهای علمی و فنی لازم هوشیاری اجتماعی خاصی را احتیاج دارد.

متاسفانه مهم‌ترین قشری كه مورد تهاجم فرهنگی قرار می‌گیرند نسل جوان هستند. زیرا نسل جوان در هر مملكتی در واقع پایه گذار نحوه پیشرفت و زندگی و آرمانهای آن جامعه در آینده است.

بنابراین تربیت و آموزش جوانان هر كشور تضمین كننده راه پیشرفتهای اجتماعی - اقتصادی و فنی آن كشور است.

امروز از سالیان دراز تجارب آموزش فرهنگی ممالك پیشرفته تقریباً این نتیجه حاصل شده است كه مراكز تربیتی سنتی مانند معمول هر جامعه نظیر مراكز دانشگاهی و كانونهای خاص تربیتی امروز نمی‌توانند هم بار آموزشی فرزندان یك جامعه را بر دوش بكشند. و یا اینكه از اصول فرهنگی آن دفاع لازم را به عمل آورند و اینكه در تهاجمات فرهنگی مختلف و اجتماعی آسیب پذیر نباشند.

بنابراین نیاز به بازگشایی و احداث مراكز جدید آموزشی – فرهنگی – تربیتی، با شیوه‌های نوین مدیریتی می‌باشد یكی از این مراكز علاوه بر احداث مركز علمی و آموزشی فعال ایجاد هسته‌ها و مراكز فرهنگی كه تماماً زمینه‌های آموزشی – تربیتی را داشته در بر دارد.

مجموعه حاضر اگر چه بعنوان یك مجموعه فرهنگی خدماتی می‌تواند بطور مستقل عمل نماید اما در واقع برای تكمیل سایت شهرداری منطقه 22 طراحی شده است و همین عامل سبب می‌شود كه در تمام مراحل طراحی، طراح نیم نگاهی هم به مجموعه شهرداری داشته باشد و تلاش كند تا نیازهای آنرا برآورده كند.

نیاز به وجود چنین مجموعه‌ای در كنار شهردای منطقه 22 هنگامی محسوس می‌شود كه بدانیم روزانه 4 نفر برای انجام كارهای خود به شهرداری مراجعه می‌كنند و این مجموعه در سر راه این افراد قرار دارد و مردم باید برای رسیدن به ساختمان شهرداری از یك مجتمع فرهنگی عبور كنند و این باعث می‌شود كه یكی از نیازهای مهم جامعه ما یعنی بالا بردن توسعه فرهنگی عموم مردم از این طریق میسر گردد زیرا هنگام عبور از این مجموعه هنرجویان كارگاهها و آتلیه‌های هنری را در رفت و آمد می‌بینند. هنرمندان آمفی تئاترها در حال اجرای برنامه‌های خود هستند و ..

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:08 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پایان نامه مدیریت سازمانهای ورزشی

پایان نامه مدیریت سازمانهای ورزشی

دسته بندی : آزمون ارشد

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 521 کیلو بایت

تعداد صفحات : 141

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تحقیق مدیریت سازمانهای ورزشی

مدیریت به عنوان رشته ای مجزا و متفاوت، پس از انقلاب صنعتی به وجود آمد. دامنه نقش و تئوری های اساسی آن در طی سالیان تغییر کرده. اما مقصود آن – حصول اطمینان از دستیابی به هدفهای موسسه یا سازمان و به حداکثر رساندن بهره وری و کارایی همچنان باقی مانده است .

مدیریت

عبارت است از کارکردن با و از طریق دیگران برای رسیدن به هدفهای سازمان و هدف های کارکنان.

مدیریت هنر انجام امور به وسیله دیگران، جهت نیل به اهداف یک سازمان می باشد.

تاکید این تعریف :

در این تعریف به سه نکته تاکید شده است.

 • · تاکید بر انسان ها در سازمان
 • · توجه به هدفها و نتیجه ها
 • · ادغام هدف های فردی اعضاأ با هدفهای سازمان
 • · مدیریت کار کردن با منابع مالی و منابع فیزیکی است جهت دستیابی به اهداف سازمان توسط برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل عملیات .

انجام امور به وسیله دیگران ، جهت نیل به اهداف یک سازمان می باشد.

  مدیریت ورزشی :

  تمام جنبه های مدیریتی در ورزشهای سازمان یافته و تجارت ورزشی را در بر می گیرد . متخصصان در این قلمرو با مدیریت تسهیلات بودجه بندی – برنامه ریزی، سازماندهی و کارکنان سرو کار دارند.

  فرآیند مدریریت :

  فرآیند برنامه ریزی، سازمان دهی، رهبری و اعمال کنترل بر تلاش ها و کارهای اعضای سازمان و نیز مورد استفاده قرار دادن منابع سازمان برای دستیابی به هدف های اعلام شده از سوی سازمان می باشد.

  1 – Management

  2 – Sport Management

  3 – American Management Association

  آیا مدیریت علم [1] است یا هنر [2] ؟

  علم رشته ای از حقایق، دانشها که تحت نظم و قاعده معینی در آمده و قابل اثبات است – علم چیزی است که مشاهده می شود. دارای نظام بوده و تعمیم پذیر است.

  هنر :

  هنر عبارت است از مهارت در انجام کاری که بوسیله تجربه، تکرار و مشاهده بدست آمده باشد، آیا مدیریت یک پدیده اکتسابی است و یا با انسان زاده می شود ؟

  مدیریت را آمیزه ای از زمینه های ذاتی و توانائیهای اکتسابی می دانند. در زمینه های ذاتی مدیران به مدد استعدادها ی نهفته در وجودشان سازمان را اداره، کارکنان را ارشاد و راهنمایی و اهداف را به مرحله نهایی می رسانند. در زمینه های اکتسابی با فراگیری فنون و یافته های روز، تفکر علمی و منطقی را چراغ راه خود قرار می دهند. در پدیده مدیریت هم می توان از غریزه های ذاتی و با انسان زاده شده بهره گرفت و هم در اثر فراگیری تکنیک های خاص تخصصی روز مهارت مدیریت را بصورت اکتسابی بدست آورد.

  مقصود مدیریت :

  حصول اطمینان از دستیابی به هدف های سازمان و به حداکثر رساندن بهره وری و کارایی.

  سازمان و نیاز به مدیریت

  بیشتر مردم عضو یک سازمان هستند، مثل دانشکده، تیم ورزشی، یک گروه موسیقی ، برخی از این سازمانها به صورت رسمی سازمان یافته اند – شرکتهای بزرگ اقتصادی، سازمانهای آموزشی ( دانشکده ها ) و بعضی ها ساختار غیر رسمی دارند، مثل یک تیم فوتبال محلی، حال سازمانها چه رسمی باشند چه غیر رسمی ، از افرادی تشکیل می شوند که گرد هم می آیند و گروه تشکیل می دهند. زیرا آنها منافع خود را در این
  می بینند که همکاری کنند و در جهت تامین یک هدف مشترک به پیش بروند . . . بنابراین هدف [3] یا مقصود یکی از ارکان رسمی هر سازمانی است . هدف ها متفاوتند – مثل پیروزی در یک مسابقه، سرگرم کردن مردم، فروش یک کالا. و هر سازمانی برای تامین هدف دارای یک روش است که آن را برنامه [4] می گویند. برنامه به صورت چگونگی آماده سازی یک تیم، تبلیغ یک محصول. پس بدون برنامه نمی توان کاری کرد.


  [1] - Science

  [2] - Art

  [3] - Goal

  [4] - Plan

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:07 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  پایان نامه مدیریت کالا

  پایان نامه مدیریت کالا

  دسته بندی : علوم انسانی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 73 کیلو بایت

  تعداد صفحات : 100

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  تحقیق مدیریت کالا

  بخش اول

  استاندارد نمودن کالا

  اهمیت و نقش کالا

  اهمیت کالا در سازمانها، کشورها و اصولاً در مجموعه جهان بر کسی پوشیده نیست، با بررسی ترازنامه هر سازمان و یا هر شرکتی متوجه می شویم که قسمت عمده دارائی های آن شرکت/ سازمان را موجودی کالا تشکیل می دهد.

  شاید چیزی حدود 50 تا 60 درصد هزینه هر تحقیق مربوط به کالای آن باشد. بعنوان مثال در شرکت ملی گاز بیش از 60 درصد کل بودجه های عملیاتی آن مربوط به تامین کالاهای مورد نیاز می باشد که بنظر می رسد سایر شرکت های تابع وزارت نفت هم همین وضع را داشته باشند.

  متأسفانه در کشور ما نقش کالا در فعالیتهای تولیدی / بازرگانی چندان که باید شناخته نشده است این عدم توجه کافی به مسئله ای که در اکثر مواقع قسمت اعظم منابع مالی و انسانی موسسات را بخود اختصاص می دهد در هر گوشه و کنار به چشم می خورد.

  از انباریهای منازل گرفته تا انبارهای بزرگ کارخانه ها و سازمانهای دولتی و خصوصی نگاهی به انبارهای کارخانجات مختلف، شرکتهای حمل و نقل میدانهای بار، مغازه های کوچک و فروشگاه های بزرگ همه و همه وضع نامطلوب موجود را بخوبی نشان می دهد.

  در کمتر مؤسسه ای با مسئله کالا بطور جدی برخورد شده است و آنجا هم که این مسئله مطرح بوده است تنها به قسمت انبارداری آنهم بصورت بسیار ابتدائی بسنده شده است. این برخورد با مسئله کالا تنها در سطح صنعت نبوده بلکه در موسسات علمی نیز از وضع مشابهی برخودار است.

  در کمتر دانشکده ای در کشور موضوع کالا بعنوان شاخه ای اصلی از مدیریت تولید و صنایع تدریس می شود و اگر صحبتی از آن می شود بسیار مختصر و در حد چند جلسه آشنائی بیشتر نیست. شاید روزی برسد که اهمیت و نقش کالا در سازمانها بیشتر شناهته شود و در مجامع علمی جایگاه واقعی خود را بازیابد انشاء ا....

  علی ایحال وابستگیهای سیاسی و اقتصادی رژیم گذشته و بعضاً اولویت دادن ملاحظات سیاسی به مسائل فنی و صنعتی تمامی کشور را به نمایشگاهی از انواع ماشین آلات و کالاهای صنعتی تبدیل کرده است که صنایع نفت و گاز نیز غرفه بزرگی از آن را تشکیل می دهند عنوان مثال در حال حاضر تأسیسات موجود در شرکت ملی گاز ایران مانند پالایشگاههای گاز و ایستگاههای تقویت فشار که در حال کار می باشد توسط مهندسین مشاور خارجی طراحی و توسط پیمانکاران ایرانی و خارجی احداث گردیده است و انتخاب آنها عمدتاً با ملاحظات سیاسی، اقتصادی انجام گرفته و نه به لحاظ بررسیهای فنی.

  پیمانکاران و سازندگان و تأمین کنندگان کالا و اجناس و ماشین آلات نیز جزئی از این زنجیره بوده اند لذا گروه مزبور با شناختی که از وسائل و کالاهای مورد مصرف در این تأسیسات داشته اند سعی نموده تا کالاها و ماشین آلات و اجناس را مصرف نمایند که منابع اقتصادی خود و یا کشور متبوعه آنها را تا سالهای سال از طریق فروش قطعات یدکی و جایگزینی دستگاههای خارج از رده تأمین نمایند حتی در بعضی موارد هیچگونه تعهدی در مورد تأمین قطعات یدکی نداشته و یا اگر داشته اند بطور محدود بوده است. از این رو انتخاب ماشین آلات و دستگاههای مورد نیاز خریداری شده برحسب توصیه آنان و بدون در نظر گرفتن مسائل فنی و نیازهای واقعی بوده است.

  استاندارد نمودن و طبقه بندی کردن کالاهای صنعتی مورد استفاده صنایع تحت پوشش وزارت نفت یکی از گامهای مهم در راه هماهنگی سازمانهای مختلف و وزارت نفت بوده و حرکتی است در جهت نیل به خود گردانی صنعتی و نهایتاً خود کفائی صنعتی و استقلال فنی و اقتصادی کشور انشاء ا...

  شناسائی دقیق ، کالاهای صنعتی و بموازات آن استاندارد نمودن کالاها بر اساس دو واقعیت استوار است ابتدا رعایت مسائل فنی و ایمنی و سپس رعایت اهداف استراتژیک انقلاب اسلامی که این به معنای وابستگی هرچه کمتر در زمینه هائی است که توانمندهای لازم در کشور وجود دارد و در عین حال موجبات بهره وری هرچه بیشتر از امکانات بالقوه و بالفعل داخلی در راستای نیل به خودکفائی صنعتی و استقلال واقعی را فراهم خواهد آورد.

  متأسفانه بعلت فقدان اطلاعات دقیق و متمرکز زیانهای ناشی از مصرف کالاهای مشابه با مارکهای مختلف و با تغییرات جزئی قابل لمس نمی باشد. بعنوان مثال یک بررسی اجمالی در تأسیسات مختلف نشان میدهد که در دو تأسیسات مشابه برای یک امر معین مثل ایستگاههای تقویت فشار گاز که دارای یکنوع عملیات و یک بازدهی می باشد علیرغم اینکه عملیات احداث و مونتاژ دستگاهها همزمان به مرحله اجرا گذاشته شده است لیکن با توجه به اینکه پیمانکار اجرائی آن یک شرکت آلمانی بوده کلیه سیستمها و وسائل و ماشین آلات آن آلمانی و در تأسیسات مشابه چون پیمانکاران آن انگلیسی یا فرانسوی بوده و دستگاهها از نوع فرانسوی یا انگلیسی و تأسیسات مشابه سومی ترکیبی از وسائل و دستگاههای همه کشورهای مشترک المنافع یا باصطلاح چند ملیتی بوده است.

  لذا شرکت ملی گاز بالاجبار می باید برای هریک از تأسیسات چندین سری لوازم و قطعات یدکی از کشورهای مختلف خریداری و در انبارهای متعدد ذخیره نماید که این امر خود موجب افزایش تعداد اقلام و لوازم یدکی در انبارها گردیده و سرمایه های مملکت صرف خرید و نگهداری قطعات در انبار بشود در حالیکه اگر قبل از اجرا و واگذاری طرحها به پیمان بجای ملاحظات سیاسی به مسائل فنی و آتی توجه میشد سرمایه های کشور انبارها راکد نمی ماند و مزایای بی شمار دیگری در این رابطه بهدر نمی رفت.

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:07 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  پایان نامه محصولات لبنی شیر پاستوریزه پگاه ، محصولات غذایی - رب گوجه فرنگی جام شهد توس و کمپوت گیلاس

  پایان نامه محصولات لبنی شیر پاستوریزه پگاه ، محصولات غذایی - رب گوجه فرنگی جام شهد توس و کمپوت گیلاس شهد سازان

  دسته بندی : علوم انسانی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 71 کیلو بایت

  تعداد صفحات : 71

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  تحقیق محصولات لبنی شیر پاستوریزه پگاه ، محصولات غذایی - رب گوجه فرنگی جام شهد توس و کمپوت گیلاس شهد سازان

  پیشگفتار

  بی شك صنعت لبنیات دركشور ما سابقه طولانی داشته، اما متأسفانه كمتر در این زمینه كار تحقیقاتی و مطالعاتی انجام شده است و باید اذعان داشت كه ریشه های این ضعف در نظام آموزشی تربیت نیروی انسانی متخصص ما نهفته بوده ونیز فاصله غیر معقولی كه بین مراكز علمی وصنعتی بوجود آمده است.

  تبدیل و فرآوری محصولات غذایی نیز از دیرزمان موردتوجه بشربوده است.قدیمی ترین روش تبدیل تهیه خشكبار‍، خشك، دوددادن ونمك زدن آن، سردكردن گوشت وماهی وقدیمی ترین روش نگهداری انبار كردن غلات است.

  نیكلاآپرت (N.Appert) در آغاز قرن نوزدهم باتولید اولین كنسرو تجارتی برای ارتش ناپلئون،تحولی در صنایع كمپوت وكنسرو بوجود آورد و از آن زمان تاكنون این صنایع پیشرفت زیادی به خود دیده است.

  دستگاههای قوطی سازی وقوطی پر كنی، اتوكلاوهای تحت فشار، بخارداغ، دستگاههای دقیق كنترل عملیات وغیره، تهیه محصولات با ارزش غذایی خوب وباحداقل احتمال آلودگی را میسركرده وتكنولوژی سرمایش وانبارهای كنترل اتمسفرنیز امكان نگهداری سبزی ومیوه تازه رابرای مدت زیادی ممكن ساخته است.

  باتوجه به كیفیت بالای گوجه فرنگی تولید شده و همچنین گیلاس در ایران،امكان تولید رب گوجه فرنگی وكمپوت گیلاس باكیفیت بالا وجودداردو باتوجه به امكانات فراهم شده جهت صادرات آنها به مقدار زیاد درسالهای اخیرلزوم توجه به تولید یك محصول بهداشتی باكیفیت شدیداً احساس می شودتا شاهد عودت محصول تولیدشده ازشركتهای خریدارخارجی به دلیل كیفیت پائین ویاعدم انطباق محصول با شرایط اعلام شده ازطرف آنها نباشیم.

  توجه به كیفیت مواد غذایی دركشورهای خارجی به عنوان یك اصل مهم مطرح می شود. امروزحتی كیفیت بسته بندی ازجایگاه خاص برخوردار است.

  آنچه در این تحقیق آمده، كوششی است ناتمام برای گردآوری مطالب پراكنده ای كه دراین زمینه موجود بوده وبه اضافه مختصری تجارب شخصی كه امید آن می رود باتوجه به ضعف بضاعت علمی وتجربی حقیر،این مجموعه حاضر كه در سطحی بسیار مقدماتی و اولیه تهیه گردیده است مفید واقع شود. به امید روزی كه زمینه های همكاری هر چه بیشتر عالمین وعاملین فراهم گردد تا باعث شكوفایی صنعت،خصوصاً صنایع غذایی شده تا مرهمی بر پیكره بیمار اقتصاد كشور عزیزمان باشد.

  محصولات لبنی شیرپاستوریزه پگاه

  مقدمه:

  انسان از دیر باز ارزش غذایی شیر و نقش آن را در تغذیه شناخته ودر این زمینه تاكنون مقالات وكتاب های زیادی نیز نوشته است. اما می دانیم كه شیر با داشتن ویژگی ها وصفات ممتاز غذایی،به سرعت در معرض آلودگی های گو ناگون قرار دارد واگر بهداشت آن در مراحل مختلف شیر دوشی،جمع آوری، حمل ونقل،تبدیل وفرآوری در كارخانه، توزیع ومصرف رعایت نشود، می تواند بیماریها وعوارض مختلفی را از حیوان به انسان ویا از انسان به انسان منتقل كند.

  از سال 1930كه استفاده از دستگاه های پاستوریزاسیون در فرآوری شیر، متداول وعرضه فرآورده های غیر پاستوریزه در كشورهای صنعتی ممنوع شد، شیوع اینگونه بیماریها به مقدار قابل ملاحظه ای كاهش یافته وبا استناد به گزارشهای بی شمار،تا كنون شیوع هیچ گونه بیماری ناشی از مصرف شیر و فرآورده های آن كه بطور صحیح پاستوریزه شده باشد،دیده نشده است.

  متاًسفانه در كشورهای در حال توسعه هنوز چنین وضع مطلوبی پدید نیامده وبه همین دلیل احتمال بروز بیماریهای بسیاری با مصرف شیر و فرآورده های غیر پاستوریزه آن وجود دارد.این در حالی است كه به دلیل فقدان یا عدم كفایت شیوه های پژوهشی و گزارشی موجود،وسعت ودامنه حقیقی موضوع هنوز در مرحله حدس و تخمین باقی مانده است.

  در حال حاضر فقط حدود یك سوم شیر تولید شده در كشور به كارخانه های فرآوری شیر تحویل می شود كه مشمول استاندارد اجباری است وعلاوه بر كنترل های لازم برروی فرآورده های تولید شده،مراكز ذی صلاح كشور از جمله اداره كل نظارت بر مواد غذایی و مؤسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی نیز برآن نظارت دارند.اما دو سوم باقی مانده شیر تولیدی در كشور به دلیل تعدد كارگاه های كوچك و ناشناخته در كشور قابل كنترل نیست. با توجه به اینكه عرضه فرآورده های شیری غیر پاستوریزه هنوزدر كشور ممنوع نشده، در صورت عدم استفاده مردم از شیر خام و فرآورده های غیر پاستوریزه، شیرخام بیشتری جذب كارخانه ها شده وبه تبع آن بهداشت وتندرستی جامعه حفظ خواهد شد.

  « مدت زمان كارآموزی وحضور در شركت شیر پاستوریزه پگاه خراسان واحد 1 از تاریخ 6/4/86 تا تاریخ 14/4/86 بمدت 60 ساعت می باشد.»

  تاریخچه كارخانه :

  شركت شیر پاستوریزه پگاه خراسان (سهامی عام) متشكل از دو كارخانه می باشد :

  كارخانه شماره1:

  این كارخانه كه در كیلو متر 13 جاده قوچان واقع شده است، درسال 1355 از سوی شركت تهیه وتوزیع شیر ایران تأسیس و درسال 1356 به بهره برداری رسید.این كارخانه، اولین كارخانه ای است كه بر ایجاد مراكز جمع آوری شیرخام اهتمام ورزید ودر این زمینه الگوی سایر كارخانه ها قرار گرفت.

  مدیریت كارآمد وتلاش دلسوزانه مدیران وكاركنان موجب توسعه این كارخانه، افزایش تولید و تنوع محصولات شده است. محصولات تولیدی این كارخانه عبارتنداز:

  شیر:شیر پاستوریزه یك لیتری، شیر استریل پاكتی یك و 4/1لیتری و 250 سی سی، شیر استریل نایلونی یك لیتری

  ماست :انواع ماست در بسته بندی های900 گرمی_ ماست دبه ای3 كیلویی_ ماست فله

  خامه :خامه استریل 200 و250سی سی

  كره :در بسته بندیهای25،15و100 گرمی- كره نایلونی یك كیلوگرمی

  پنیر :پنیر یواف 450 گرمی- پنیر باف200 گرمی- پنیر لیوانی 500گرمی - پنیر یواف حلب.

  شیرهای طعم دار :

  1- شیر كاكائو استریل 150 و200سی سی

  2- شیر كاكائو لیوانی200سی سی

  3- شیرموز استریل200 سی سی وشیر موز لیوانی200 سی سی

  4- شیر خشك اسكیم- پودر آب پنیر- پودر پنیر

  كارخانه شماره2 :

  این كارخانه در سال 1345 با سرمایه گذاری بخش خصوصی وبا هدف ارتقاء سطح بهداشت عمومی وصرفاً انگیزه خدمات عام المنفعه با نام شركت شیر پاستوریزه مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت.در سال 1363 بیش از 55% از سهام این شركت توسط شركت صنایع شیر ایران خریداری وظرفیت تولید آن افزایش یافت. این كارخانه در سال1379 بخاطر مسائل زیست محیطی به محل جدید خود واقع در انتهای شهرك صنعتی طوس انتقال وبه بهره برداری رسید.

  عمده محصولات تولیدی این كارخانه عبارتند از :

  شیر :شیر پاستوریزه یك لیتری و750 گرمی

  خامه :خامه لیوانی100 گرمی- خامه شكلاتی

  ماست :ماست موسیر150 ،250 و380 گرمی-ماست چكیده نایلونی یك كیلویی- ماست چكیده لیوانی750 گرمی- ماست لیوانی 100و500 گرمی وماست 3كیلویی

  پنیر :پنیر یواف100 و200 گرمی

  دوغ :دوغ خانواده5/1 لیتری – دوغ یك و4/1 لیتری

  كشك :كشك لیوانی 250 گرمی

  مدیریت تأمین وبهبود شیر خام :

  از آنجایی كه مهمترین عامل مؤثر بر كیفیت محصولات نهایی ،كیفیت شیر خام ورودی است.لذا دما وبار میكروبی وسایر مشخصات شیمیایی، میكروب و اورگانولپتیكی شیر خام كنترل وسپس دریافت می گردد.

  در فرآیند صنعتی شیر قبل از دریافت، دركارخانه به لحاظ كیفی مورد آزمایش قرار می گیرد ودر صورت اسیدیته بالا، بار میكروبی بیش ازحد مواد افزودنی، آنتی بیوتیك و غیره شیر خام عرضه شده تحویل گرفته نمی شود.

  شیر آزمایش شده پس از دریافت وتوزین،با عبور از دستگاههای صافی، عاری از اجسام واجرام خارجی شده وكاملاً تمیزمی شود.سپس با استفاده از دستگاههای تبادل حرارتی بین 5-3 درجه سانتیگراد سرد ودر مخازن شیر خام ذخیره می گردد.

  اجرای كلاس آموزشی واعطای تسهیلات برای خرید تجهیزات دامداریها وایجاد مراكز جمع آوری صنعتی جهت تأمین شیر خام با كیفیت از اهداف این شركت می باشد.

  این شركت با تجهیز آزمایشگاه های مراكز جمع آوری شیر به دستگاه اندازه گیری بار میكروبی،تجهیز و نصب پلیت كولر، تلاش گسترده ای در بالا بردن كیفیت شیر خام دریافتی انجام شده است.

  كیفیت رمز ماندگاری در بازار رقابت :

  امروزه كیفیت به عنوان یكی از رموز اصلی موفقیت وبقای سازمانها بحساب می آید بطوری كه عدم توجه به این مقوله مهم، مخصوصاً دریك بازار رقابتی به معنای نابودی ویا حذف تدریجی از صحنه اقتصادی خواهد بود. از مهمترین اهداف سیستمهای مدیریت وكیفیت می توان به كسب رضایت مشتری،افزایش بهره وری واثربخشی،فراهم آوری بستری مناسب جهت مشاركت فكری وعملی كلیه كاركنان، تلاش در جهت افزایش كیفیت محصولات تولیدی وبهبود مستمر آن ونهایتاً كاهش ضایعات می باشد.

  این شركت با توجه به تعهدات صادقانه نسبت به رعایت بهداشت فرآیند تولیدات و تندرستی مصرف كنندگان،اقدامات گسترده ای در جهت افزایش كیفیت و تنوع محصولات خود و همچنین حفظ محیط زیست،صرفه جویی در منابع انرژی و احترام به حقوق جامعه به عمل آورده كه دستاورد آن 14 نشان استاندارد ملی، دریافت گواهینامه هایISO 9001:2000 مدیریت كیفیت- ISO14000:1669 مدیریت زیست محیطی و HACCP دریافت لوح صنعت سبز و3 فقره لوح تقدیر وتندیس استاندارد بوده است.

  در حال حاضر سیستم زیست محیطیISO 14000 در كارخانه شماره یك،سیستم مدیریتی ISO 9001: 2000 و HACCPدركارخانه شماره دو جاری وسیستم ISO 9001:2000 در كارخانه شماره یك در حال استقرار است كه 90% از عملیات مربوطه انجام شده است. بدیهی است پس از استقرار سیستم ISO 14000 در كارخانه شماره دو و HACCP در كارخانه شماره یك وآماده شدن شرایط مناسب،ادغام سه سیستم ISO 14000&ISO 9001:2000&HACCP نسبت به استقرار سیستم یكپارچه در سطح شركت اقدام خواهد شد.

  بازاریابی و فروش :

  شركت شیر پاستوریزه پگاه خراسان بر این باور است كه بازاریابی آغاز وانجام تمامی تلاشهابرای تولید محصولات ارائه خدمات به جامعه است وبا استفاده از تبلیغات آگاه كننده وجهت دهنده وشناسایی فرصتها وتهدیدهای محیطی وبا خلاقیت،ابتكار،انعطاف پذیری وتطبیق منابع با نیازها وخواسته های مشتریان داخلی وخارجی،علاوه بر افزایش سهم بازار،رضایت مشتریان خود را نیز جلب نماید.

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:07 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  پایان نامه محدودیت های اصل آزادی پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای در اسناد حقوق بشر

  پایان نامه محدودیت های اصل آزادی پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای در اسناد حقوق بشر

  دسته بندی : علوم انسانی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 53 کیلو بایت

  تعداد صفحات : 125

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  تحقیق محدودیت های اصل آزادی پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای در اسناد حقوق بشر

  فهرست مطالب

  صفحه

  عنوان

  مقدمه

  بخش اول: برنامه های ماهواره ای و آزادی پخش مستقیم

  فصل اول – مفهوم و مبنا

  گفتار اول: ارتباطات و سیر تحول آن

  گفتار دوم: ارتباطات ماهواره ای

  فصل دوم – قلمرو آزادی پخش

  گفتار اول: آزادی پخش ماهوار

  گفتار دوم – عرف در منابع حقوقی

  گفتار سوم – فضای و آزادی پخش برنامه های ماهواره ای

  بخش دوم: اسناد حقوق بشر و محدودیتهای آزادی بیان و اطلاعات

  فصل اول – حقوق بشر و میثاق های بین المللی

  گفتار اول: چگونگی پیدایش حقوق بشر

  گفتار دوم: اهمیت حقوق بشر و فهم آن

  گفتار سوم: اعلامیه جهانی حقوق بشر

  گفتار چهارم: میثاق های بین المللی مدنی و سیاسی

  گفتار پنجم: حقوق آزادی اطلاعات و آزادی بیان

  فصل دوم: حق پخش مستقیم برنامه های ماهواره ای مطلق است یا نسبی

  فصل سوم: محدودیتهای اصل آزادی اطلاعات

  گفتار اول: آزادی بیان و آزادی اطلاعات و محدودیتهای آن

  گفتار دوم: حق حفظ حریم شخصی و محدودیتهای دریافت اطلاعات

  فصل چهارم: فرهنگ، حقوق و آزادی ارتباطات در عصر جهانی شدن

  گفنار اول: جهانی شدن و جامعه مبنی بر اطلاعات و جریان بین المللی آن

  گفتار دوم: فرهنك ارتباطات

  گفتار سدم: حقوق ارتباطات

  ضمایم

  منابع و مآخذ

  گفتار سوم: امنیت ملی

  گفتار چهارم: نظم عمومی

  گفتار پنجم: اخلاق

  گفتار ششم: حقوق و حیثیت دیگران

  گفتار هفتم: عدم تبلیغ برای جنگ و حمایت تنفرمای


  مقدمه:

  امروزه مقبولیت یك كشور به رعایت اصول و آزادیهای حقو بشر بستگی دارد و كانون اصلی توجه افكار بین المللی است. اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های بین المللی آن حدود و آزادیهای مدنی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی بشر را تعیین می كند و «اندیشه حمایت از حقوق بشر همواره در طول تاریخ بعنوان عاملی برای مبارزه علیه ظلم و بی عدالتی و تلاش برای تامین حداقل حقوقی برای افراد جامعه مورد توجه بوده و در آثار فلاسفه و اندیشمندان بر آن تاكید شده است». (ارفای و دیگران، 1372: 13)

  تجربیات تلخ جامعه بشری و تجارب دو جنگ جهانی و نقض شدید و هولناك حقوق انسانها بشر را بر آن داشته تا با تدوین حقوق اساسی و حیاتی بشر از مسایل پیش آمده برای بشر جلوگیری نماید.

  هدف نهایی و انگیزه اصلی حمایت از حقوق بشر حفظ صلح و امنیت بین المللی است و این امر در مقدمه هر دو میثاق بین المللی حقوق بشر مورد توجه قرار گرفته است و «شناسایی جیثیت ذاتی و حقوق یكسان و غیر قابل انتقال كلیة اعضاء خانواده بشر مبنای آزادی، عدالت و صلح در جهان» اعلام دشه است. میثاقعای بین المللی حقو بشر ضمانت نامه های اجرای یاین حقوق هستند كه سازمان ملل به تصویب رساند. »دو میثاق بین الملل حقوق بشر و اساس حمایت قانوین از حقوق شناخته شده بشر بوسیلة سازمان ملل متحد را تشكیل می دهند و در یك بیان پایه گذار حقوق موضوعه در زمینة حقوق بشر هستند. (كیلیار، 1368: 636)

  باید خاطرنشان كرد كه حقوق شناخته شده در میثاق ها مطلق نیستند بلكه مقید و تابع محدودیتهایی هستند و این حقوق را می توان به موجب قانون و با رعایت شرایطی تحدید نمود و به حال تعویق درآورد.

  مثلاُ در میثاق حقوق مدنی و سیاسی نیز در ماده مشابهی به دولت ها اجازه تحدید یا تعویق برخی از حقوق را در مواقعی كه حالت فوق العاده عمومی بروز كند و حیات و موجودیت ملت را تهدید نماید، اعطا می كند. مشروط بر اینكه این تدابیر با سایر الزاماتی كه دولت ذیربط بر طبق حقوق بین الملل بر عهده دارد، مغایرت نداشته باشد و منجر به تبعیض منحصراً بر اساس نژاد، رنگ، جنس، زبان، اصل منشاء مذهبی یا اجتماعی نباشد. (شیخاتنی نژاد فلاح، 1280: 10)

  حقوق مندرج در میثاق ها نباید محدود شود جز به موجب قانون و آنچه كه برای حفظ امنیت ملی، نظم عمومی، بهداشت یا اخلاق عمومی با حقوق و آزادیهای دیگران لازم است. اما مشكل اساسی در این زمینه برداشت و رویه های متفاوت و متناقض كشورها با یكدیگر در مورد اعمال محدودیت و تعلیق حقوق بشر است. اختلاف عقیده بین دولتها ناشی از عدم توافق در مورد جایگاه ویژه فرد در حقوق بین الملل و عدم تفسیر صحیح و روشن میثاق در این مورد است كه نیازمند تفسیری واحد و یكسان از سوی نهادهای بین المللی است. (همان، 9)

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:07 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  مقاله محاسبات گریدی

  مقاله محاسبات گریدی

  دسته بندی : کامپیوتر

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 1.166 مگا بایت

  تعداد صفحات : 114

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  مقاله محاسبات گریدی

  فهرست مطالب

  عنوان

  صفحه

  مقدمه

  ....................................................

  12

  فصل اول

  مبانی گرید

  ....................................................

  14

  Grid computing 1-1چیست ؟

  ....................................................

  15

  2-1 انواع Grid

  ....................................................

  17

  3-1 اهمیت Grid Computing

  ....................................................

  18

  4-1 ابزار قدرتمند Globus

  ....................................................

  20

  5-1 نگاهی به‌اجزای Grid

  ....................................................

  21

  Grid 6-1 از دید برنامه نویسان

  ....................................................

  27

  7-1 پیچیدگی‌ها

  ....................................................

  30

  8-1 مقدمه‌ای بر محاسبات توری

  31

  9-1 مسأله گرید

  ....................................................

  33

  10-1 گرید و مفاهیم دیگر از محاسبات توزیعی

  ....................................................

  34

  11-1 فواید محاسبات توری

  ....................................................

  37

  1-11-1بهره برداری از منابع مورد استفاده

  ....................................................

  37

  2-11-1 ظرفیت پردازنده موازی

  ....................................................

  39

  3-11-1 منابع مجازی و سازمانهای مجازی

  ....................................................

  40

  4-11-1دستیابی به منابع اضافی

  ....................................................

  42

  5-11-1 توازن منابع

  ....................................................

  44

  6-11-1 قابلیت اطمینان

  ....................................................

  45

  7-11-1مدیریت

  ....................................................

  47

  12-1 استانداردها برای محیط‌های گرید

  ....................................................

  48

  1-12-1 استاندارد OGSI

  ....................................................

  49

  2-12-1 استاندارد گرید FTP

  50

  3-12-1 استاندارد WSRF

  ....................................................

  51

  4-12-1 استانداردهای مرتبط با سرویس‌های وب

  ....................................................

  51

  فصل دوم

  امنیت و طراحی گرید

  ....................................................

  52

  -21 معرفی امنیت گرید (گرید Security)

  ....................................................

  53

  1-1-2 نیازهای امنیتی گرید

  ....................................................

  53

  2-1-2 چالش‌های امنیتی موجود در گرید

  ....................................................

  54

  3-1-2 دامنه‌های امنیتی گرید

  54

  4-1-2 اصول امنیت

  ....................................................

  56

  5-1-2 اصطلاحات مهم امنیت گرید

  ....................................................

  58

  6-1-2 مجوز اعتبارسنجی

  ....................................................

  61

  2-2 طراحی گرید

  ....................................................

  68

  1-2-2 اهداف راه حل

  ....................................................

  69

  2-2-2 توپولوژی گرید

  ....................................................

  73

  1-2-2-2 Intra گرید

  ....................................................

  74

  2-2-2-2 Extra گرید

  ....................................................

  76

  3-2-2-2 Inter گرید

  ....................................................

  77

  3-2بررسی برخی از تحقیق‌های گرید

  ....................................................

  78

  SETI @ Home 1-3-2

  ....................................................

  78

  NAREGL2-3-2

  ....................................................

  78

  3-3-2 Floding@Home

  ....................................................

  79

  Google 4-3-2

  ....................................................

  80

  BLAST 5-3-2

  ....................................................

  81

  4-2 مقایسه ونتیجه گیری

  ....................................................

  82

  فصل سوم

  زمانبندی در گریدهای محاسباتی

  ....................................................

  83

  1-3 زمانبندی در گریدهای محاسباتی

  ....................................................

  84

  2-3 توابع هدف

  ....................................................

  93

  3-3 زمانبندی سیستم های توزیع شده و گرید

  ....................................................

  96

  منابع

  ....................................................

  101


  فهرست جداول و اشكال

  عنوان

  صفحه

  شكل 1-1

  سیستم‌های Gird از دید استفاده کنندگان

  ....................................................

  22

  شكل 1-2

  GSI در Gird

  ....................................................

  23

  شكل 1-3

  موقعیت سرویس‌های MDSدر Gird

  ....................................................

  24

  شكل 1-4

  موقعیت زمانبند‌ها در Grid

  ....................................................

  25

  شكل 1- 5

  - GASS در Gird

  ....................................................

  26

  شكل 1-6

  بخش مدیریت منابع در Grid

  ....................................................

  27

  شكل 1-7

  ساختار معماری باز سرویس های Grid

  ....................................................

  28

  شكل 1-8

  كنترل گرید توسط Middleware

  ....................................................

  32

  شكل 1-9

  دسترسی به منابع اضافی

  ....................................................

  42

  شكل 1-10

  Job ها به منظور توازن بار به قسمتهایی ازگرید كه كمتر مشغولند مهاجرت داده شده اند

  ....................................................

  43

  شكل 1-11

  پیكربندی افزونه گرید

  ....................................................

  46

  شكل 1-12

  تخصیص منابع توسط راهبر

  ....................................................

  47

  شكل 1-13

  اجزای زیر بنای سرویس های گرید

  ....................................................

  50

  شكل 2- 1

  رمزگشایی با كلید متقارن

  ....................................................

  59

  شكل 2- 2

  اعتبارسنجی دیجیتالی

  ....................................................

  63

  شكل 2-3

  یك نمونه از اعتبارسنجی و تصدیق

  ....................................................

  65

  شكل 2-4

  معماری پایگاه داده

  ....................................................

  73

  شكل 2- 5

  توپولوژی Intra گرید

  ....................................................

  75

  شكل 2- 6

  توپولوژی Extra گرید

  ....................................................

  76

  شكل 2-7

  توپولوژی Inter گرید

  ....................................................

  77

  شكل 2- 8

  جدول مقایسه

  ....................................................

  82

  شکل 3-1

  مراحل كلی اجرای یك كار داده موازی در یك سیستم گرید

  ....................................................

  90

  شکل 3-2

  طبقه بندی زمانبندهای گرید

  ....................................................

  94

  شکل 3-3

  توابع هدف

  ....................................................

  95  مقدمه

  Computing Grid یا شبكه‌های متصل كامپیوتری مدل شبكه‌ای جدیدی است كه با استفاده از پردازشگرهای متصل به هم امكان انجام‌دادن عملیات‌ حجیم محاسباتی را میسر می‌سازد. Gridها در واقع از منابع كامپیوترهای متصل به‌شبكه استفاده می‌كنند و می‌توانند با استفاده از برآیند نیروی این منابع، محاسبات بسیار پیچیده را به‌راحتی انجام دهند. آن‌ها این كار را با قطعه قطعه كردن این عملیات و سپردن هر قطعه به‌كامپیوتری در شبكه انجام می‌دهند. به عنوان مثال وقتی شما از كامپیوترتان برای مدتی استفاده نمی‌كنید و كامپیوتر شما به‌ اصطلاح به‌وضعیت محافظ نمایشگر یا Screensaver می‌رود، از پردازشگر كامپیوتر شما هیچ استفاده‌ای نمی‌شود. اما با استفاده از شبكه‌های Grid می‌توان از حداكثر توانایی‌های پردازشگر‌ها استفاده نمود و برنامه‌ای را در كامپیوتر قرار داد كه وقتی از سیستم استفاده‌ای نمی‌شود، این برنامه بتواند از نیروی بلااستفاده دستگاه بهره بگیرد و قسمتی از محاسبات بزرگ عملیاتی را انجام دهد. در این مقاله این پدیده در فناوری اطلاعات مورد بحث قرار می‌گیرد و اهمیت استفاده از این فناوری، پیچیدگی‌ها، اجزای تشكیل دهنده و استانداردهای این مدل بررسی می‌شود و نشان داده خواهد شد كه با استفاده از این مدل چگونه در وقت و زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. گفتنی است در حال حاضر بزرگ‌ترین شبكه Grid جهان در خدمت تحقیق SETI@home برای یافتن حیات هوشمند فرازمینی قرار دارد. امروزه فناوری جدیدی به‌ نام Gridبه ‌عرصه ارتباطات الكترونیك قدم نهاده است كه براساس آن با دانلود كردن یك محافظ نمایشگر مخصوص می‌توانیم به‌كامپیوترهای شخصی خود اجازه دهیم كه وقتی از آن استفاده نمی‌كنیم، به ‌شبكه جهانی متصل شوند و به ‌سیستم‌های بزرگ تحقیقاتی اجازه دهند از منابع آزاد و بلااستفاده سیستم ما استفاده نمایند.

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:06 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  پروژه مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه ۲۲ تهران

  پروژه مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه ۲۲ تهران

  دسته بندی : علوم انسانی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 3.571 مگا بایت

  تعداد صفحات : 123

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  تحقیق مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه ۲۲ تهران

  فهرست مطالب:

  عنوان صفحه

  فصل اول- درباره فرهنگ و هویت

  مقدمه...................................................................... 2

  ویژگیهای طرح...................................................................... 4

  فرهنگ و هویت...................................................................... 5

  فرهنگ و طبیعت...................................................................... 6

  نتایج...................................................................... 7

  فصل دوم- درباره تهران و منطقه 22

  مقدمه...................................................................... 10

  مختصات جغرافیایی...................................................................... 10

  سابقه تاریخی شهر تهران...................................................................... 11

  بررسی های جمعیتی...................................................................... 12

  بررسی وضعیت اقتصادی...................................................................... 12

  شبكه و تاسیسات حمل و نقل و دسترسی های شهری...................................................................... 13

  بررسی آلودگی های زیست محیطی...................................................................... 14

  بررسی وضعیت فرهنگی تهران...................................................................... 14

  بررسی منطقه 22 در تهران...................................................................... 16

  موقعیت قرار گیری منطقه...................................................................... 16

  وضعیت شبكه های دسترسی...................................................................... 16

  موقعیت جغرافیایی ...................................................................... 17

  شیب و توپوگرافی...................................................................... 18

  وضعیت زلزله...................................................................... 19

  پوشش گیاهی...................................................................... 20

  بررسی های اجتماعی...................................................................... 21

  بررسی كاربردی...................................................................... 23

  فصل سوم- سایت، تحلیل سایت و روند طراحی

  پانورامای سایت...................................................................... 25

  نقشه های مختلف تهران و منطقه 22...................................................................... 26

  روند طراحی...................................................................... 29

  تحلیل سیركرلاسیون سایت...................................................................... 30

  فصل چهارم- بررسی شرایط اقلیمی

  شرایط اقلیمی تهران...................................................................... 33

  نمودارهای اقلیمی...................................................................... 34

  تابش آفتاب...................................................................... 39

  دما...................................................................... 40

  رطوبت...................................................................... 41

  باد...................................................................... 42

  بارندگی...................................................................... 43

  عوامل فرعی...................................................................... 43

  معماری و اقلیم...................................................................... 43

  گیاهان و معماری...................................................................... 45

  نتیجه...................................................................... 46

  فصل پنجم- فضایابی، استانداردها و بررسی رابطه عملكردها

  فضاهای موجود در سایت...................................................................... 50

  آمفی تئاتر و سالن نمایش...................................................................... 50

  مهمانسرا...................................................................... 52

  فضاهای آموزشی...................................................................... 56

  رستورانها...................................................................... 58

  مجموعه ورزشی...................................................................... 60

  كتابخانه...................................................................... 61

  موزه...................................................................... 63

  باغ ایرانی...................................................................... 67

  پاركینك...................................................................... 73

  فصل ششم- مبانی نظری طرح

  مقدمه...................................................................... 86

  مبانی نظری معماری در عرصه صور مثالی...................................................................... 88

  فضا در معماری ایرانی...................................................................... 90

  ملاكهای قضاوت در مورد یك اثر معماری...................................................................... 92

  روند طراحی...................................................................... 93

  نور...................................................................... 97

  صدا...................................................................... 100

  مرور اهداف و سنجش آنها...................................................................... 103

  زیبایی و هنر...................................................................... 104

  حقوق بازدید كنندگان و آزادی حركت در فضا...................................................................... 107

  خوانایی و معنادار بدون فضا...................................................................... 110

  انسجام معمارانه...................................................................... 112

  هویت ملی مجموعه...................................................................... 113

  وقار مدنی...................................................................... 114

  سنخیت عملكرد با مناسبتهای بصری...................................................................... 114

  رعایت سلسله مراتب...................................................................... 115

  ارائه یك نمونه...................................................................... 116

  فصل هفتم- تاسیسات

  منابع و ماخذ...................................................................... 124

  مقدمه :

  پیشرفتهای اجتماعی و سیاستهای علمی تكنولوژی بشر ارتباطات فرهنگی مردمان گوناگون را در سراسر دنیا آسان نموده است.

  پیشرفت سیستمهای ماهواره‌ای – مخابراتی آرمانها، اندیشه‌ها و سنتهای اجتماعی را بر بال امواج سوار كرده و از این سوی جهان به آن سوی جهان در آن واحد انتقال می‌دهد.

  امروزه برخوردهای فرهنگی تا حدی افزایش یافته كه باورهای فرهنگی، هویتهای فرهنگی، ملی به آسانی قابل تغییر و تردید میشود.

  باورهای فرهنگی كه جامعه‌ای در طول سالیان دراز به آنها خوی كرده و با آنها زندگی كرده بسرعت رنگ می‌بازد و این خبر در سایه تقابل های گسترده اندیشه‌ها و سیر و انتقال اصول فرهنگی از طریق شیوه‌های صحیح تكنیكی صورت نمی‌گیرد.

  در پس این انتقالها و برخوردهای فرهنگی همیشه روشهای انسانی و دوستانه بكار می‌رود به باد یغما رفتن وتاراج اصول فرهنگی جامعه و بر باد رفتن اخلاق و فضیلتهای اجتماعی آن اهداف سلطه‌گری در زمینه‌های اجتماعی - اقتصادی را در بر گرفته و شیوه‌های اعمال دشمنی‌های گسترده نیز در حد گسترده‌ای امروزه رواج یافه و این چیزی جز تهاجم فرهنگی نیست زیرا هنگامی كه مبانی فرهنگی یك جامعه حتی به زیر سوال رفت و جامعه دچار سستی شد با تسلط و اعمال شیوه‌های جدید زندگی بیگانگان هموار می‌گردد بنابراین برخوردهای مقابله گرایانه با این تهاجم فرهنگی امروزه علاوه بر داشتن ابزارهای علمی و فنی لازم هوشیاری اجتماعی خاصی را احتیاج دارد.

  متاسفانه مهم‌ترین قشری كه مورد تهاجم فرهنگی قرار می‌گیرند نسل جوان هستند. زیرا نسل جوان در هر مملكتی در واقع پایه گذار نحوه پیشرفت و زندگی و آرمانهای آن جامعه در آینده است.

  بنابراین تربیت و آموزش جوانان هر كشور تضمین كننده راه پیشرفتهای اجتماعی - اقتصادی و فنی آن كشور است.

  امروز از سالیان دراز تجارب آموزش فرهنگی ممالك پیشرفته تقریباً این نتیجه حاصل شده است كه مراكز تربیتی سنتی مانند معمول هر جامعه نظیر مراكز دانشگاهی و كانونهای خاص تربیتی امروز نمی‌توانند هم بار آموزشی فرزندان یك جامعه را بر دوش بكشند. و یا اینكه از اصول فرهنگی آن دفاع لازم را به عمل آورند و اینكه در تهاجمات فرهنگی مختلف و اجتماعی آسیب پذیر نباشند.

  بنابراین نیاز به بازگشایی و احداث مراكز جدید آموزشی – فرهنگی – تربیتی، با شیوه‌های نوین مدیریتی می‌باشد یكی از این مراكز علاوه بر احداث مركز علمی و آموزشی فعال ایجاد هسته‌ها و مراكز فرهنگی كه تماماً زمینه‌های آموزشی – تربیتی را داشته در بر دارد.

  مجموعه حاضر اگر چه بعنوان یك مجموعه فرهنگی خدماتی می‌تواند بطور مستقل عمل نماید اما در واقع برای تكمیل سایت شهرداری منطقه 22 طراحی شده است و همین عامل سبب می‌شود كه در تمام مراحل طراحی، طراح نیم نگاهی هم به مجموعه شهرداری داشته باشد و تلاش كند تا نیازهای آنرا برآورده كند.

  نیاز به وجود چنین مجموعه‌ای در كنار شهردای منطقه 22 هنگامی محسوس می‌شود كه بدانیم روزانه 4 نفر برای انجام كارهای خود به شهرداری مراجعه می‌كنند و این مجموعه در سر راه این افراد قرار دارد و مردم باید برای رسیدن به ساختمان شهرداری از یك مجتمع فرهنگی عبور كنند و این باعث می‌شود كه یكی از نیازهای مهم جامعه ما یعنی بالا بردن توسعه فرهنگی عموم مردم از این طریق میسر گردد زیرا هنگام عبور از این مجموعه هنرجویان كارگاهها و آتلیه‌های هنری را در رفت و آمد می‌بینند. هنرمندان آمفی تئاترها در حال اجرای برنامه‌های خود هستند و ..

  تمام این عوامل بطور ناخود آگاه باعث تاثیر پذیری مراجعه كنندگان به شهرداری می‌شود. علاوه بر این در هنگام مراجعه به ساختمانهای اداری بارها پیش می‌آید كه شخص باید ساعاتی را در انتظار بگذراند كه این عامل خود باعث خستگی، اتلاف وقت و حتی گاهی عصبی شدن مراجعین ساختمانهای اداری می‌شود.

  این مجتمع می‌تواند بعنوان وسیله‌ای مناسب برای جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین به ساختمان شهرداری هم باشد با این توضیحات نیاز وجود چنین مجموعه‌ای در كنار شهرداری منطقه 22 كاملاً احساس می‌شود.

  ویژگیهای طرح:

  بعد از مشخص شدن لزوم وجود چنین مجموعه‌ای این سئوال پیش می‌آید كه طرح باید چگونه باشد تا تمام نیازهای مخاطبین را پاسخ گوید و به یك طرح تمام عیار و معمارانه تبدیل گردد.

  - طرح قبل از هر چیز بایستی ایرانی باشد.

  - این مهمترین نكته‌ای است كه شاید در چند دهه اخیر كمتر به آن توجه شده است این عامل هنگامی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد كه بدانیم مجوز مورد نظر كلمه "فرهنگ" را به عنوان خود به همراه دارد.

  - زیبایی طرح در جذب افراد برای گزران اوقات خود در آن موثر است زیرا ساختمانی كریه‌المنظر هرگز نمی‌تواند مخاطبین را به خود جلب كند.

  - حق انتخاب و آزادی در دسترسی به بناهای مختلف موجود در سایت یكی دیگر از مشخصاتی است كه باید رعایت شود زیرا مخاطب امروز را نمی‌توان وادار كرد برای رسیدن به یك بنا از راهی طولانی و اجباری بگذرد بنابراین باید ملی شود. مسیرهای دسترسی كوتاه باشند مگر آنكه به دلیل خاصی راهها را از نقاط دیگری بگذرانیم.

  - هر یك از ساختمانها باید شخصیت خود را داشته باشد شخصیت ساختمانی شهرداری باید با یك هتل یا یك بیمارستان متفاوت باشد و هریك از بناها بتوانند با شخصیتی كه از خود ارائه می‌دهند نوعی خوانایی ایجاد كنند تا مخاطبین بتوانند ساختمان مورد نظر خود را حتی بدون علائم راهنما شناسایی كنند.

  - اگر چه سایت مورد نظر بسیار گسترده و بر روی شیب نسبتاً تندی قرار دارد ولی این نباید باعث شود كه ساختمانها از هم جدا افتاده باشند بلكه باید كاملاً بهم مرتبط و متصل باشند بطوریكه نتوانیم بعد از اتمام طرح هیچ ساختمانی راكم و یا زیاد كنیم.

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:06 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  رساله مجتمع مسكونی

  رساله مجتمع مسكونی

  دسته بندی : فنی و مهندسی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 3.755 مگا بایت

  تعداد صفحات : 75

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  رساله مجتمع مسكونی

  فهرست

  • مقدمه
  • بیان مسأله
  • ضرورت تحقیق
  • اهداف طراحی
  • مبانی طراحی

  فصل اول

  شناخت

  • مفهوم مسکن
  • تعریف سکونت
  • اهداف مسکن
  • مشکل مسکن
  • الگوهای سکونت
  • معیارهایی برای طراحی خانه معاصر
  • اصول طراحی مسکن
  • کنترل مشرفیت در واحدهای مسکونی
  • عوامل کلی مطلوبیت مسکن
  • الگوهای مسکن

  فصل دوم

  تحلیل

  • معرفی سایت
  • دلایل انتخاب سایت
  • نتیجه گیری

  فصل سوم

  آنالیز سایت

  • موقعیت سایت
  • سایت در شهر
  • جغرافیایی
  • اجتماعی
  • اقتصادی
  • همجواریها
  • دسترسیها
  • دید و منظر
  • اقلیم
  • توپوگرافی
  • هندسه سایت
  • عناصر شاخص
  • نتیجه گیری

  فصل چهارم

  مطالعات تطبیقی

  • بررسی مجتمع مسکونی تاش
  • بررسی نمونه های خارجی

  فصل پنجم

  ضوابط

  • ضوابط ساخت وساز در شهر بجستان
  • ضوابط اشرافیت
  • استانداردها
  • اجزاء تحقیق
  • برنامه ریزی فیزیکی

  فصل ششم

  • طراحی ایده اصلی شکل گیری طرح
  • ساختار کالبدی طرح
  • حوزه بندی سایت

  فصل هفتم

  طراحی معماری

  بیان مسأله :

  کشور ایران با نرخ رشد جمعیت 4/2 درصدی و جمعیت شهرنشین 61 درصدی با مشکل رشد بسیار سریع جمعیت و تمرکز جمعیتی در مراکز شهری روبروست و به تبع آن ضرورت تأمین مسکن به یک مسأله فراگیر و همگانی تبدیل شده است. توجه به این نکته ضروری است که روند فعلی تولید مسکن پاسخگوی حتی نیمی از نیاز موجود را برآورده کند.

  عوامل بحران زایی مثل افزایش تقاضا برای مسکن، و نیاز به ارتقاء کیفی مسکن، ساخت بناهایی با تیپ یکسان، عدم دگرگونی در شیوه های ساخت ابنیه و قیمت بالای زمینهای شهری و رواج الگوهای ساخت غربی تأثیر عمده ای در بالا رفتن هزینه جاری ساخت مسکن شده اند. از طرفی هدف از تأمین مسکن نباید تأمین حداقل احتیاجات مردم باشد بلکه بایستی به خواسته آنها در چهارچوب احتیاجات اساسی توجه کرد و به این منظور باید به سیستم هایی توجه کرد که با حداقل هزینه حد متناسب آسایش را در محیط زندگی برای آنها تأمین کند.

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:06 ] [ احمد احمد ]
  [ ]

  بررسی لیزر چیست ؟

  بررسی لیزر چیست ؟

  دسته بندی : فنی و مهندسی

  فرمت فایل : docx

  حجم فایل : 1.327 مگا بایت

  تعداد صفحات : 85

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  بررسی لیزر چیست ؟

  ریشه لغوی

  کلمه لیزر (LASER) از حروف ابتدای عبارت "تقویت نور بوسیله گسیل القایی تابش" (Light Amplification By Stimulated Emission of Radiation) در لاتین ساخته شده است که معمولاً در طول موجهای مادون قرمز نزدیک ، مرئی و ماورای بنفش طیف الکترومغناطیس می‌باشد. به گسیلهای لیزر گونه طول موجهای بلندتر ناحیه میکروویو "میزر" (MASER) گفته می‌شود. لیزر اصولاً به منبع نور همدوس و تکرنگ گفته می‌شود.

  تاریخچه لیزر

  پیشنهاد استفاده از گسیل القایی از یک سیستم با جمعیت معکوس برای تقویت امواج میکروویو بطور مستقل بوسیله وبر (Weber) ، جوردون (Gor، don) زیگر (Zeiger) ، تاونز (Townes) ، باسو (Basov) و پروخورو (Prokhorov) داده شد. اولین استفاده عملی از چنین تقویت کننده‌هایی توسط گروه جوردون ، زیگر و تاونز در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد. این گروه نام میزر (MASER) را که از ابتدای حروف "Microwave Amplification by Stimulated Emission of Radiation" تشکیل شده بود برای آن برگزیدند.

  اولین میزر با استفاده از گذار میکروویو در مولکولهای آمونیاک (NH3) ساخته شد. در سال 1958 اولین بار پیشنهاد فعالیت میزر در فرکانسهای نوری در مقاله‌ای توسط اسکاولو (Schawlow) و تاونز داده شد. در سال 1960 یعنی کمتر از دو سال دیگر ، میلمن (Mailman) موفق به ساخت لیزر پالسی یاقوت شد. این لیزر پیوسته کار (CW) که لیزر گازی هلیوم نئون بود، در سال 1961 توسط علی جوان ایرانی ساخته شد. در سال 1962 نیز پیشنهاد لیزرهای نیمه ‌هادی مطرح گردید.

  سیر تحولی و رشد

  اختراع لیزر به سال 1958 با نشر مقالات علمی در رابطه با میزر اشعه مادون قرمز و نوری بر می‌گردد. نشر مقالات مذکور سبب افزایش تحقیقات علمی توسط دانشمندان در سر تا سر جهان گردید. در بخش ارتباطات نیز کارشناسان توانایی لیزر را که جایگزین ارسال یا مخابره الکتریکی شود، تأیید نمودند. اما اینکه چگونه پالسها را مخابره نمایند، مشکلات زیادی را بوجود آورد. در سال 1960 دانشمندان پالس نور را مخابره نمودند، سپس از لیزر استفاده کردند. لیزر ، نور خیلی زیادی را تولید نمود که بیش از میلیونها بار روشنتر از نور خورشید بود. متأسفانه پرتو لیزر می‌تواند خیلی تحت تأثیر شرایط جوی مثل بارندگی ، مه ، ابرهای کم ارتفاع ، چیزهای موجود در آزمایشهای مربوط به هوا از قبیل پرندگان قرار گیرد.

  دانشمندان نیز طرحهای جدیدی را جهت حمایت نور از برخورد با موانع را پیشنهاد نمودند. قبل از اینکه لیزر بتواند سیگنالهای تلفن را ارسال دارد. اختراع مهم دیگر موجبر فیبر نوری بود که شرکتهای مخابراتی برای ارسال صدا ، اطلاعات و تصویر از آن استفاده می‌کنند. امروزه ارتباطات الکترونیکی بر پایه فوتونها استوار می‌باشد. تکنولوژی تسهیم طول موج یا رنگهای مختلف نوری برای ارسال تریلیون بیت فیبر نوری استفاده می‌کند.

  سبعد از اینکه لیزر دی اکسید کربن در سال 1964 اختراع شد کاربرد لیزر در زمینه‌های پزشکی خیلی توسعه یافت و برای جراحان این امکان را فراهم نمود تا بجای استفاده از چاقوهای جراحی از فوتون استفاده نمایند.

  گزیدهای از سخنان علی جوان در مورد اختراع لیزر

  در دنیای علمی و علوم ، این مثل همیشه گفته می‌شود که وقتی که زمان برای یک اختراع یا یک کشف درست شده و شما آنرا انجام ندهید، کس دیگری انجام خواهد داد. این مثل تا حد زیادی حقیقت دارد، اما همیشه اینطور نیست. بعضی وقتها آدمها یک فکر خوب را از دست می‌دهند. وقتی که نوبت برسد به لیزر ، لیزر گازی ، می‌توانست در سال 1930 اختراع شده باشد، نه پس از سی سال در سال 1960 که من آنرا اختراع کردم. اگر شما به تاریخ علم نگاه کرده باشید، مخصوصا به فیزیکدانان اروپایی ، آنها به اختراع لیزر در سالهای 1937 و 1938 خیلی نزدیک شده بودند.


  دانشمندان در حال مطالعه بر روی اتمها بودند، که چگونه امواج نوری را بیرون بدهند (تقویت نور در گازها بوسیله گسیل القائی پرتوافکنی) و آنها به اختراع لیزر خیلی نزدیک شده بودند. از نوشتجات آنها شما می‌توانید ببینید که آنها به راه درست رفته بودند، اما بعدا راه را اشتباه رفته و از مسیر اصلی منحرف شدند. اگر من در همان سالها بودم مطمعنا آنرا اختراع می‌کردم، مبالغه نمی‌کنم و می‌دانم که آنرا انجام می‌داد.
  فصل دوم :

  لیزر از دید فیزیك

  مشخصات اصلی لیزر

  الف- طول مـــوج (wave length):

  فاصله بین دو نقطه یکسان موج می باشد که مشخص کننده رنگ موج است. با تعیین رنگ، انرژی و طول موج می توان یک موج را نسبت به دیگر موج ها سنجید. به عنوان مثال طول موج های کوتاه در طیف مرئی در ناحیه بین آبی و فوق بنفش قرار می گیرد در حالیکه رنگ قرمز دارای طول موج های بلندتری می باشد. فاصله بین این قله های موج آن چنان کوچک است که واحد آن را نانومتر (ده به توان منفی نه ) یا میکرون (ده به توان منفی شش ) قرار داده اند.

  تشعشع الکترومغناطیسی طیف طولانی از طول موج های بلند رادیویی تا طول موج های کوتاه اشعه ایکس را شامل می شود.

  ب- فرکانس (Frequency): فرکانس موج تعداد موج های عبور کرده از یک نقطه در یک فاصله زمانی مشخص می باشد . واحد آن سیکل بر ثانیه یا هرتز Hz می باشد. فرکانس و طول موج به سرعت موج وابسته اند.

  طول موج های بلند تر از قبیل نور قرمز در فرکانس های پایین تراز نور آبی قرار دارند ولی فرکانس در کل خیلی بالا است ( ده به توان چهارده هرتز ).

  ب - سرعت (Velocity) : سرعت موج تعیین کننده تندی عبور موج از یک محیط مشخص
  می باشد. به عنوان مثال سرعت عبور نور در خلاء سیصد هزار کیلو متر در ثانیه می باشد. سرعت در محیط هایی مثل شیشه یا آب کاهش می یابد.

  ت- دامنه (Amplitude ) : دامنه یا شدت موج با ارتفاع یا بلندی (height ) میدان الکتریکی یامغناطیسی مشخص میشود

  بر هم کنش نور با ماده (interaction of light with matter )

  از آنجا که نور دارای میدان الکتریکی و مغناطیسی می باشد این میدانها با ماده بر هم کنش نشان
  می دهند . میدان مهم میدان الکتریکی است چون با الکترونهــای کوچک که در ترکیبات مواد شرکت دارند بر هم کنش دارد. این الکترونها همصدا وهماهنگ باموج نور وارده نوسان
  می نماینــــد و می توانند تأثیر یا تغییر در عبور نور از میان یک ماده به چند طریق انجام دهند

  1- پخش کردن (Scsttering ) موج نور از مسیر اصلی منحرف میشود.

  2- انعکاس (Reflection ) موج به داخل محیطی خارج از ماده برمیگردد.

  3- انتقال (Transmission ) موج از ماده با کمترین تغییر شدت عبور می نماید.

  4- جذب (Absorption ) مهمترین پروسه در خیلی جاها جذب می باشد که انرژی موج نور در ماده باقی می ماند. مقدار زیادی از انرژی باعث ایجاد حرارت و تغییر در خواص ماده
  می شود.  تولیدنور Generation of light

  چندین فرآیند تعیین کننده طیف نور باعث ایجاد تشعشع الکترومغناطیس می شوند.

  شكل 1

  طیف تشعشع: طیف نوری که از یک جسم ساطع می شود شامل رنگها یا نوارهای رنگی جدا از هم
  می باشد.این از طبیعت تولید نور برمیخیزد و نشانه آن است که انرژی نورانی ساطع شده از آن جسم دارای مقداری مشخص میباشد.

  انرژی تمام سیستمها کوانتایی می باشد که این انرژی می تواند در بسته های جدا از هم جذب یا آزاد شود.انرژی سیستم پس از آنکه انرژی جذب آن سیستم شود افزایش می یابد و در مرحله بعدی آن انرژی آزاد می شود. مدتی که این انرژی آزاد می شود راندوم یا اتفاقی بوده که نشر خودبخودی نامیده می شود.


  انرژی را می توان توسط جریان الکتریکی، نور از منبع خارجی، واکنش شیمیایی یا گونه های دیگربه سیستم وارد نمود. بهر حال مشخص شده است که یک موج وارده که دارای انرژی معینی است می تواتد آزاد شدن موجها را ازسیستم بر انگیخته تحریک کند و باعث آزاد نمودن دو موج شود. به این حالت نشر بر انگیخته می گویند.این موج ها خواص مهمی دارند.

  1- همدوس (Coherent ) : موجها به صورت هماهنگ هستند.
  2- تک رنگ (Monochromatic ) : موجها دارای رنگ یکسانی هستند.
  3- شدت بالا (High Intensity ): اگر ما به مقدار کافی از این نورهای همدوس (Coherent ) تولید کنیم شدت آن بسیار بالاتر از منابع نور غیر همدوس است.
  4- واگرایی کم (Low divergence ) : لیزر را در مقایسه با نور غیر همدوس بوسیله لنزتا قطرهای خیلی کمتری می توان باریک نمود.
  5- طبیعت ضربانی (Pulsed nature ) : چون انرژی ورودی را در لیزر می توان کنترل نمود انرژی خروجی نیز به دنبال آن تغییر می یابد. بنا بر این اگر برانگیختگی لیزر با پالسهای کوچک انجام شود لیزر با پالسهای کوچک تولید خواهد شد. این خاصیت خیلی مهم است.
  .

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

  [ پنجشنبه 21 دی 1396 ] [ 2:05 ] [ احمد احمد ]
  [ ]
  صفحه قبل 1 ... 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 صفحه بعد

  دیگر امکانات