دانلود پاورپوینت سازمان های مجازی – مدیریت استراتژیک

دانلود پاورپوینت سازمان های مجازی – مدیریت استراتژیک

دسته بندی : مدیریت

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 1.211 مگا بایت

تعداد صفحات : 15

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

اسلاید ۱:

عصرهای پیشرفت بشر :

 • کشاورزی
 • صنعت
 • اطلاعات و ارتباطات
 • عصر مجازی

اسلاید ۲ :

تعریف سازمان مجازی :

 • یک نوع خاص از سازمان شبکه ای است که تمام فعالیت های خود را با استفاده از آخرین فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و به صورت Online انجام می دهد .

اسلاید ۳:

مشخصات :

 • نداشتن مرز مشخص
 • استفاده از منابع مالی مشترک
 • غیر متمرکز بودن از نظر مکانی
 • متغیر بودن شرکا
 • ارتباط الکترونیکی
 • تمرکز فعالیت های سازمان حول شایستگی منحصر به فرد است .
 • مبتنی بر کار گروهی است .
 • مبتنی بر اطلاعات است .

اسلاید ۴:

ویژگی ها :

 • سرعت بالا
 • انعطاف فوق العاده
 • کاهش هزینه و کاهش استفاده از کاغذ و دوباره کاری
 • گسترش هر چه بیشتر اطلاعات

اسلاید ۵:

نکته :

 • در سازمان های مجازی عامل مهم مجازی بودن واگذاری فعالیت ها بر سازمان های دیگر و تامین خدمات و کالا با همکاری واحدهای خارجی و اتحاد با آنها است . هر قدر این واگذاری بیشتر باشد سازمان بیشتر به سوی مجازی شدن پیش می رود .

اسلاید ۶:

مزایا :

 • صرفه جویی در بسیاری از هزینه ها ، هزینه های پرسنل
 • استفاده بهینه از زمان
 • ساده سازی نحوه ی ارائه ی خدمات به مخاطبان و تسهیل دسترسی به آن
 • بهبود پاسخ گویی و اطلاع رسانی در خصوص نیازهای مخاطبان
 • افزایش خلاقیت از طریق به کارگیری مکانیزم های ارتباطی و اطلاعاتی
 • جلوگیری از ترافیک و آلودگی صوتی

اسلاید ۷:

معایب :

 • کارکنان از نظر اجتماعی منزوی شده و محرک تماس شخصی و رو در رو را از دست می دهند .
 • اگر رابطه ی استخدامی طراحی مجدد نشود تعهد کارمندان باارزش نسبت به سازمان کم می شود و آنها مهارت های خودشان را به بالاترین قیمت خواهند فروخت در نتیجه آثار سوء بر موقعیت موسه خواهد داشت .
 • به دلیل تعداد و تنوع در اندیشه ، سنن ، آداب ورسوم میان عوامل سازمان مجازی گسترده نارسائی های فرهنگی آن را وسیع تر می کند .

اسلاید ۸:

اهدافی که د رایجاد یک سازمان مجازی دخیل اند :

 • کاهش هزینه ها به مقدار خیلی زیاد که در تاسیس سازمان مجازی صورت می گیرد و بهترین دلیل آن عدم وجود ساختمان است .
 • بهره گیری از دانش و تجارب همکاران از یکدیگر برای افزایش سود آوری و کاهش هزینه های کلی و ابداع و نوآوری
 • به کار گماردن نیروی کار متخصص از هر قشر ، طبقه ، تخصص و ملیت
 • به حداقل رساندن آمار بلایای فیزیکی از قبیل آتش سوزی ، انفجار بمب و … یا اعتصاب کارکنان
 • کیفیت و تسهیلات بیشتر برای مشتری مانند ( امکان دریافت خدمات در هر زمان )

اسلاید ۹:

انواع سازمان های مجازی :

 • سازمان مجازی ایستا
 • سازمان مجازی پویا

اسلاید ۱۰:

سازمان مجازی ایستا :

 • این سازمانها یه سازمان های مجازی دائمی معروف اند که معمولا یک سازمان به صورت هسته ی مرکزی وجود دارد که قوانین لازم را به منظور همکاری میان قسمت های دیگر تنظیم و مشخص می کند در این حالت از نظر مشتریان فقط با یک سازمان معامله می کنند در صورتی که داد و ستد با شبکه ای از سازمان ها صورت می گیرد مانند : Amazon.com
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:42 ] [ احمد احمد ]
[ ]

از موازنه قوای سنتی تا موازنه قوای فراگیر

از موازنه قوای سنتی تا موازنه قوای فراگیر

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 42 کیلو بایت

تعداد صفحات : 16

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

این که یک کشور چگونه امنیت ملی خود را در عرصه سیاست خارجی و بین المللی تعریف می کند، همواره موضوعی مناقشه برانگیز ، هم برای دانشگاهیان و هم برای دولتمردان باقی مانده است.به ویژه در مناطقی مانند خاورمیانه پیچیدگی و پویایی محیط امنیتی سیستمهای تابع ،تنوع و تعدد بازیگران از قدرتهای فرامنطقه ای و منطقه ای گرفته تا نقش آفرینی بازیگران غیر دولتی همچون گروههای قومی و مذهبی بر دشواری شناخت موضوع می افزاید. همانگونه که مارتین می نویسد در گذشته این امکان وجود داشت که یک دانشمند و متخصص رئالیست در امور دیپلماتیک به این شکل بهترین توصیه جهت حفظ و تقویت امنیت کشور را عرضه کند :« تلاش برای برابری نظامی و دستیابی به موازنه نظامی. این توصیه برای نیل به امنیت به مفهوم گسترش موثر راهبردهای بازدارندگی بود ». اما آیا در جهان آشوب زده سده نوین و بویژه در مناطق بحران خیز مانند خاورمیانه ، چنین رهیافتی قابلیت تبیینی دارد؟

رهیافت رئالیستی گفته شده در بالا ، مشخصاً از دهه 1990 به بعد به دلیل ناکارآمدی در تبیین رویدادها و دگرگونی بین المللی از جمله فروپاشی بلوک شرق و اتحاد شوروی سابق مورد انتقاد و بازنگری جدی قرار گرفته است . یکی از کاستی های مشهود این رهیافت ، نادیده گرفتن بازیگران نوظهور از جمله گروه های قومی ، مذهبی بود که اتفاقاً نقش آفرینی کم سابقه ای در شکل دهی به تحولات و رفتار دولتها در دوران پس از جنگ سرد داشته اند .

این مقاله ضمن مرور دیدگاه سنتی موازنه قوا و تبیین روند تاثیر گذاری عنصر قومیت و گروههای قومی بر سیاست خارجی دولتهای معاصر ، نظریه موازنه قوا را معرفی می کند .

الف : از موازنه قوای سنتی تا موازنه قوای فراگیر

رئالیسم یا واقعگرایی یک رهیافت کلی در سیاست بین المللی است . رئالیسم یک نظریه واحد نیست ، بلکه نظریه های واقعگرایانه متعدد مانند رئالیسم ساختاری ، تاریخی ، وضعیت جنگ یا موازنه قوا و لیبرال وجود دارد . نظریه عمومی موازنه قوا را می توان در قالب رهیافت کلی رئالیسم قرار دارد . مفروض موازنه قوا بر این مبنا قرار دارد که وضعیت جنگ ناشی از طبیعت بشر نیست بلکه نظام هرج و مرج گونه در جهان است که ترس ، بدبینی و ناامنی را پدید می آورد . لذا حتی اگر بازیکنان تمایلات خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند ، ممکن است منازعه و جنگ رخ دهد .

به لحاظ تاریخی رئالیست ها مستندات و ادله زیادی برای تایید مدعای خود دارند تا ایده اصلی موازنه قوا را بدین ترتیب عرضه کنند : تاریخ نشان می دهد که خطری استقلال این یا آن ملت را تهدید می کند ، به طور کلی به خاطر تسلی تدریجی کشورهای مجاور از لحاظ قدرت نظامی و ... بوده است . تنها کنترلی که برای مقابله با تسلط سیاسی ناشی از چنین وضعیتی وجود دارد ایجاد موازنه قوا است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:42 ] [ احمد احمد ]
[ ]

سیری در نظریه های جدید در علوم سیاسی

سیری در نظریه های جدید در علوم سیاسی

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 35 کیلو بایت

تعداد صفحات : 14

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

عنوان :

مارکس و مارکسیسم ص 2

سوسیالیسم اصلاح طلب ص 4

رادیکالیسم جدید و چپ ص 5

نظریه های آنارشیسم ص5

ایده آلیسم ، مکتب رمانتیک و نظریه سیاسی ص 5

عقل گریزی و نظریه سیاسی ص 8

نظریه های نخبه گرایی ص9

نظریه های فاشیسم ص 10

نظریه های دموکراسی ص11

اصالت وجود و نظریه سیاسی ص12

بنیادهای روانشناسی و نظریۀ سیاسی ص13

بنیادهای انسان شناسی و نظریه سیاسی ص13

بنیادهای مذهبی و نظریه سیاسی ص13

بنیادهای جامعه شناسی و نظریه سیاسی ص14

ساخت گرایی و نظریه سیاسی ص15

هرمینوتیک و نظریه سیاسی ص16

پست مدرنیسم و نظریه سیاسی ص16

دشمنان آرمانشهر ص 16

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:42 ] [ احمد احمد ]
[ ]

قطر

قطر

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 34 کیلو بایت

تعداد صفحات : 5

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

قطر در میان کشورهای منطقه به کشور همایشهای جهانی معروف است. این کشور در سال 2010 میلادی میزبان نزدیک به یکصد همایش بین المللی در زمینه های مختلف بود و در سال 2011 نیز قریب به همین میزان اجلاس بین المللی را پذیرا شده است. قطر در میان کشورهای حوزه خلیج فارس، به عنوان پیشتاز اصلاحات سیاسی و اجتماعی به ویژه در زمینه حقوق بشر و حقوق زنان شناخته می شود و رهبری حقوق زنان را همسر امیر رئیس شورای عالی زنان بر عهده گرفته است و از همین روست که با وجود یکسان بودن مذهب رسمی با عربستان بر خلاف آن، زنان از حقوق وسیعتری برخوردارند.به طور مثال زنان در این کشور اجازه رانندگی دارند. دولت قطر سرمایه گذاری وسیعی را در راستای توسعه و ارتقای مقوله مهم آموزش در سطوح مختلف در این کشورآغاز کرده است و موسسه تربیت و علوم و توسعه جامعه قطر تحت مدیریت شیخه موزا بنت ناصر المسند همسر امیر قطر در حصول توافقات و پیگیری امور با دانشگاههای مختلف در جهت توسعه و گسترش این عرصه موفق بوده است. به هر تقدیر مدیران قطر با رویکرد به راهکارهای کارآمد موفق شده اند در سالهای اخیر به نتایج درخشانی در زمینه های گوناگون و از جمله اقتصاد و ورزش دست پیدا کنند. راهکارهایی که حتی می تواند الگویی مناسب برای دیگر کشورهای منطقه باشد. در زمینه ورزش قطری ها میزبان جام جهانی 2022 خواهند بود و توانستند پانزدهمین دوره رقابتهای جام ملتهای آسیا را نیز در سال 2011 به خوبی برگزار نمایند. باید خاطر نشان کرد تا چند سال قبل، کمتر کسی نامی از قطر می آورد و فقط عده ای می دانستند در خصوص کشوری عربی صحبت می شود اما امروز وضع عوض شده است.در این مقاله تلاش می شود تا اطلاعات کاملی از کشور قطر ارائه شود و هدف از طرح چنین مقاله ای بررسی این موضوع است که آیا قطر به عنوان یک ریز قدرت در منطقه و با توجه به پتانسیل هایی که دارد توان چانه زنی در موضوع سوریه را خواهد داشت؟

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:42 ] [ احمد احمد ]
[ ]

توسعه رسانه اى و تهدیدهاى نرم

توسعه رسانه اى و تهدیدهاى نرم

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 18 کیلو بایت

تعداد صفحات : 10

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

فرهنگ مجموعه معتقدات، باورها، هنجارها، ارزش ها و سنت هاى نهادینه شده در یک جامعه انسانى است که روح و روان جامعه را شکل مى دهد. هویت یک جامعه، عمل کردها و ارزش هاى آن بر مبناى ارزش هاى فرهنگى آن جامعه سنجیده شده و قوت و ضعف جامعه نیز بر همین مبنا شناخته مى شود.

رسانه ها منبع بنیادین و فراگیر پیام هاى فرهنگى اند. آنها در آموزش چگونگى رفتار ما و اینکه درباره چه موضوعاتى تفکر، احساس، عقیده، ترس و تمایل داشته باشیم (یا برعکس)، سهیم هستند.

بعد دیگر فرهنگ رسانه اى، سنجش مجدد روندهاى توسعه دوره تحصیل سواد رسانه اى در مطالعات فرهنگى و اجتماعات آموزشى و دانشگاهى به صورت گسترده و نیز براى دانشجویان و بزرگسالان است. نیاز واقعى این است که بزرگسالان فهم بهترى نسبت به اینکه رسانه ها چگونه کار مى کنند، بیابند. در این میان، به معانى تاریخ مند سانسور و آزادى بیان بیشتر توجه مى شود و این که چگونه این مفاهیم توسط علایق و منافع بنگاه هاى غول پیکر رسانه اى براى محافظت از آزادى بى حصر آنها به کار مى روند؛ بدون این که توجهى به تخریب هاى اجتماعى و فرهنگى آن صورت پذیرد. پیش از آن که به تغییراتى پراهمیت نیاز یابیم، عموم مردم باید یاد بگیرند که پاسخ گویى و مسئولیت پذیرى بیشترى از بنگاه هاى غول پیکر رسانه اى بخواهند که اکنون براى استفاده از طول موج هاى عمومى هرجا که بخواهند، آزاد هستند. این آزادى زمانى که سایر صنایع هر روز بیش از گذشته، نسبت به تخریب محیط زیست مسئول شناخته مى شوند، معافیت چشمگیرى است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:41 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بررسی جنبش سنوسی در لیبی

بررسی جنبش سنوسی در لیبی

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 32 کیلو بایت

تعداد صفحات : 10

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

از قرن اول هجری، اسلام وارد آفریقا شد و ابتدا به مصر و سپس بتدریج سایر بلاد شمال آفریقا ، سودان ، سواحل زنگبار و ... را فرا گرفت. سلسله های شیعی و مسلمان نظیر ادریسیان و فاطمیان در مغرب و مصر ، از اواخر قرن دوم به بعد روی کار آمدند . نهضت بزرگ« المرابطون » در اوایل قرن 11میلادی با تبلیغ جنبه های آرمانگرایانه اسلام و شعارهای مساوات طلبانه و عدالت خواهانه و شعار بازگشت به قرآن و عصر طلایی اسلام دوره پیامبر (ص) و خلفای راشدین ، علیه نابرابریها و بی عدالتیها قیام کرد. این جنبش بسیاری از اقشار محروم و آفریقای شمالی و قبایل بربر را به خود جلب کرد و به تشکیل دولت در مراکش منجر شد. عبدالله بن یاسین در این نهضت بزرگ با تشکیل رباطها و خانقاهها در سطح وسیع، قبایل بت پرست بربر را مسلمان کرد. در اوایل قرن 12 میلادی نیز نهضت «الموحدین» صورت گرفت که منجر به تاسیس حکومت در مراکش و تسلط آنها بر سراسر مغرب شد وحتی علاوه بر الجزایر و تونس، اسپانیا را نیز در برگرفت.اما پس از مدتی این دونهضت بدلیل تجمل و فساد روزگار، عظمت فرهنگ و تمدن خود را از دست دادند.( موثقی ،1374: 215 ).

از این رو اسلام در آفریقا عمدتاً به طور مسالمت آمیز و طبیعی و تدریجی از طریق اعراب و ایرانیان و بویژه قبایل مسلمان شده بربر و مسلمانان بلاد دیگر و بازرگانان، روحانیون، معلمان و نیز فارغ التحصیلان دانشگاههای اسلامی فاس، زیتونه و قاهره و بویژه از طریق فرقه های صوفیه،روبه گسترش نهاد.(موثقی ، 1374 : 216 ).

ترکهای نیز با تصرف سرزمینهای شمالی آفریقا طی 4 قرن در این سرزمینها حکومت کردند که این امر نیز به گسترش اسلام کمک کرد. باتمام اوصاف، جوامع سنتی و مسلمان شمال آفریقا و دیگر نقاط این قاره در قرون اخیر از نظر داخلی در وضعیت انحطاط و عقب ماندگی به سر بردند، مهمتر از آن، اینکه از نظر روابط بین المللی هم مورد هجوم غرب در تمام زمینه ها بودند. این مساله آغاز مرحله جدیدی در تاریخ آفریقای مسلمان، از قرن 18 میلادی تاکنون و بیداری اسلامی و تجدید حیات اسلام در این قاره است.( موثقی ، 1374 : 217 ).

این رویدادها باعث ایجاد جنبش سنوسی میشود که به صحبت در مورد آن می پردازیم.به دلیل اینکه این جنبش در لیبی پایه ریزی شد ابتدا مختصری در مورد جغرافیای این جنبش بحث میکنم سپس به بحث در مورد جنبش سنوسی می پردازم .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:41 ] [ احمد احمد ]
[ ]

سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) و بیداری اسلامی

سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) و بیداری اسلامی

دسته بندی : علوم سیاسی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 18 کیلو بایت

تعداد صفحات : 10

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

ناتو سازمانی بود كه در دوران پس از جنگ جهانی دوم برای اجرای پیمان آتلانتیك شمالی در سال 1949 تشكیل شد. در سالهای اولیة بعد از جنگ جهانی دوم و در واكنش به توسعه طلبی های شوروی سابق در كشورهای اروپای شرقی و مركزی در ماه مارس 1948 پنج كشور انگلیس، فرانسه، بلژیك، هلند و لوکزامبورگ با امضای معاهده بروكسل اتحادیه دفاع جمعی را تشكیل دادند. سپس این كشورها از كشورهای دانمارك، ایسلند، ایتالیا، نروژ و پرتغال دعوت به پیوستن به این فرآیند را كردند، دو ماه بعد با پیوستن كانادا و آمریكا به این جمع در چهارم آوریل سال 1949 پیمان آتلانتیك شمالی در واشنگتن به امضا رسید و ناتو تشكیل شد. پس از تشكیل ناتو در سال 1949 با عضویت 12 كشور به مرور كشورهای عضو آن افزایش یافته است. یونان و تركیه در سال 1952، آلمان در سال 1955، اسپانیا در سال 1982، و جمهوری چك، مجارستان و لهستان در سال 1999 به ناتو پیوستند. همچنین در گسترش این سازمان به شرق در سال 2004 با پیوستن كشورهای بلغارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، رومانی، اسلواكی، و اسلوونی تعداد اعضای ناتو به 26 كشور افزایش یافته است. در مرحله جدید گسترش اعضای ناتو با پیوستن كشورهای آلبانی و كرواسی از ابتدای آوریل 2009 تعداد اعضای این سازمان به 28 كشور افزایش یافت[1].

به طور كلی اعضای ناتو را در یك جمع بندی می توان به شرح زیر نام برد:

اسپانیا، استونی، اسلوواكی، اسلوونی، انگلیس، ایتالیا، ایسلند، آلبانی، آلمان، آمریكا،

بلژیك، بلغارستان، پرتغال، تركیه، جمهوری چك، دانمارك، رومانی، فرانسه، كانادا، كرواسی، لتونی، لوكزامبورگ، لهستان، لیتوانی، مجارستان، نروژ، هلند و یونان.


[1] - دكتر علی صباغیان، همان منبع

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:40 ] [ احمد احمد ]
[ ]

دانستنیهای خلیج فارس

دانستنیهای خلیج فارس

دسته بندی : تاریخ

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 125 کیلو بایت

تعداد صفحات : 77

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

کامل ترین مرجع در مورد خلیج فارس

- مقدمه

- فصل اول: نام خلیج فارس در درازای تاریخ

- بخش اول: زمینه ها

- بخش دوم: پیشینه ها

- بخش سوم: نام خلیج فارس

- بخش چهارم: خلیج فارس در دوران اسلامی

- بخش پنجم: نام خلیج فارس در سده های اخیر

- بخش ششم: تلاش برای تغییر نام خلیج فارس

فصل دوم : جغرافیای خلیج فارس

- بخش اول: گستره جغرافیایی منطقه خلیج فارس

- بخش دوم: محدوده جغرافیایی خلیج فارس

- بخش سوم: آب و هوای خلیج فارس

- بخش چهارم: خلیج فارس بزرگترین پناهگاه موجودات دریایی

فصل سوم: جزایر مهم خلیج فارس

- بخش اول: جزایر ایرانی خلیج فارس

- بخش دوم: جزایر عربی خلیج فارس

- بخش سوم: موهبت های جزایر ایرانی خلیج همیشه فارس

فصل چهارم: تنگه هرمز و اهمیت آن

- بخش اول: تعریف تنگه و موقعیت تنگه هرمز

- بخش دوم: موقعیت جغرافیایی تنگه هرمز

- بخش سوم: طرح تفكیك تردد در تنگه هرمز

- بخش چهارم: آیا تنگه هرمز قابل تهدید است؟

- بخش پنجم: جایگاه تنگه هرمز در سیاستهای منطقه ای ایران

- بخش ششم: حاكمیت و توان كنترل بر تنگه هرمز

فصل پنجم: كشورهای حوزه خلیج فارس

- بخش اول: جمهوری اسلامی ایران

- بخش دوم: عراق

- بخش سوم: كویت

- بخش چهارم: عربستان

- بخش پنجم: بحرین

- بخش ششم: قطر

- بخش هفتم: امارات متحده عربی

- بخش هشتم: عمان

فصل ششم: ویژگی ها و تفاوتهای مشترك كشورهای حوزه خلیج فارس

- بخش اول: خصوصیات مشترك و تفاوتها

- بخش دوم: مشكلات حوزه خلیج فارس

فصل هفتم: اهمیت خلیج فارس

- بخش اول: وضع طبیعی و موقعیت جغرافیایی خلیج فارس

- بخش دوم: ذخایر عظیم نفت و گاز

- بخش سوم: بازار مصرفی

- بخش چهارم: سایر منابع طبیعی

فصل هشتم: پیدایش و نقش آفرینی ایرانیان در خلیج فارس

- بخش اول: تاریخچه حاكمیت ایرانیان بر خلیج فارس

- بخش دوم: استراتژی انگلیسی «فارسی زدایی خلیج فارس»

- بخش سوم: نقش آفرینی ایران در خلیج فارس در نیمه دوم قرن بیستم

فصل نهم: اسلام و ایران در خلیج فارس

- بخش اول: ایران و خلیج فارس

- بخش دوم: اعراب و خلیج فارس

- بخش سوم: ظهور اسلام

فصل دهم: نام خلیج فارس در اسناد و سازمانهای بین المللی

- بخش اول: اسناد حقوقی

- بخش دوم: سازمان ملل متحد

- بخش سوم: توصیه نامه سازمان ملل در مورد الزام استفاده از نام تاریخی خلیج فارس

فصل یازدهم:شورای همکاری خلیج فارس

بخش اول:زمینه تشکیل شورای همکاری خلیج فارس

بخش دوم:وضعیت جغرافیایی شورای همکاری خلیج فارس

بخش سوم:اهداف رسمی شورای همکاری خلیج فارس

بخش چهارم:تشکیلات شورای همکاری خلیج فارس

بخش پنجم:علل اصلی تشکیل شورای خلیج فارس

بخش ششم:سیاست اقتصادی شورا

بخش هفتم:سیاست خارجی شورا

فصل دوازدهم :فرصتها و چالشها در منطقه خلیج فارس

بخش اول:موقعیت نظامی خلیج فارس

بند یک:پایگاه های نظامی قدرتهای خارجی در منطقه

بند دوم :ناوگانهای نظامی قدرتهای بزرگ در منطقه

بند سوم :خرید تسلیحاتی کشورهای خلیج فارس

بند چهارم:حضور نیروهای (دریایی)کشورهای منطقه

بخش دوم:آینده بازار نفت و تاثیرات آن بر تحولات خلیج فارس

بند یک:جستجوی صلح و محبت در جبهای پر از پول نفت

بند دوم:نفت و آینده امنیت خلیج فارس

بند سوم:نقش نفت در اهمیت استراتژیک خلیج فارس

بند چهارم:اوپک و بازار جهانی

بند پنجم:استراتژی نفتی ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس

بند ششم:جایگاه ایران در منطقه خلیج فارس

بخش سوم:پیمان های امنیتی در خلیج فارس و چالشهای پیش رو

بخش چهارم:به سوی یک سیستم فراگیر امنیتی در خلیج فارس

بخش پنجم :مدل پیشنهادی درباره سیستم امنیتی خلیج فارس

فصل سیزدهم:مروری بر ادعا های رسانه های افراطی در خصوص تغییر نام خلیج فارس

نتیجه گیری

منابع

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:40 ] [ احمد احمد ]
[ ]

آشنایی با آفریقای جنوبی

آشنایی با آفریقای جنوبی

دسته بندی : کتاب

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 25 کیلو بایت

تعداد صفحات : 26

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

جمهوری آفریقای جنوبی در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد. نامیبیا از شمال غربی , بوتسواته و زیمباوه در شمال، موزامبیک از شمال شرقی، سوازیلند از شرق و اقیانوس هاس اطلس و هند از جنوب، جنوب غربی و شرقی آن را احاطه کرده اند. مساحت این کشور 037/272/1 کیلومتر مربع می باشد. آب و هوای این منطقه گرم و خشک در مناطق شمالی ، صحرایی در شمال غربی، مدیترانه ای در جنوب غربی، معتدل در مرکز و برخی از مناطق جنوبی و نیمه استوایی در مناطق شرقی است. به طور کلی این کشور را می توان جزء کشورهای خشک قلمداد کرد. در آفریقای جنوبی رودخانه های متعددی وجود دارد که مهمترین آنها رودخانه های (اورنج) و (وال) می باشند. با توجه به توجه به وجود این دو رود مهم و رودهای دیگر بنادر زیادی در این کشور تاسیس شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

1-دوربان 2- ریجاردزبی 3- ایست لندن 4- کیپ تاون 5- پورت الیزابت 6- سالدانها

به لحاظ کشتیرانی بندر دوربال شلوغ ترین بندر آفریقای جنوبی و سوین بندر شلوغ در آفریقا به حساب می آید.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:40 ] [ احمد احمد ]
[ ]

نقش مدیریت شهری در ایجاد محیط های امن شهری

نقش مدیریت شهری در ایجاد محیط های امن شهری

دسته بندی : معماری

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 453 کیلو بایت

تعداد صفحات : 11

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

با تشکیل اجتماعات بشری و شکل گیری شهرها، روند وقوع جرم رو به فزونی نهاده و هرچه این اجتماعات گسترده تر گردد، دامنه وقوع جرم نیز افزون میگردد و لزوم مبارزه با آن و برنامه ریزی در جهت پیشگیری از جرم، امری انکار ناپذیر و ضروری می نماید اندیشمندان علم جامعه شناسی وجرم شناسی، هر یک از منظری، جرم و راهکارهای پیشگیری از آنرا مورد مطالعه قرار داده اند، اما آنچه را که نباید هیچگاه از نظر دور داشت، نقش موثر مدیریت اجتماعات بشری است که ازآن بعنوان مدیریت شهری یاد مینمائیم. شهرداری به عنوان یکی از ارکان اصلی مدیریت شهری با عدم برنامه ریزی مناسب منجر به ایجاد محیط های نامناسب و پر خطر در حوزه های شهری شود. طراحی و جا نمایی ساختمانها، توجه به مبلمان شهری و پارکهای عمومی، عدم توجه به نورگیری معابر، عدم توجه به کاربری مختلط از جمله اقداماتی است که بر عهده متولیان مدیریت شهری قرار داشته و اجرای صحیح آن می تواند نقش موثری در کاهش جرم ایفاء نماید. دراین مقاله برآنیم تا با بررسی محیط های شهری و نظریه های مرتبط با امنیت شهری، به نقش تاثیر پذیری کارکردآنها بر پیشگیری جرم و نتیجتا کاهش جرایم پرداخته و عملکرد آنها را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. از این رو محله سید آباد مهاباد به عنوان حوزه بررسی انتخاب شده و سیاست های مدیریت شهری در این محله مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 5:40 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 صفحه بعد

دیگر امکانات