پروژه و تحقیق در مورد مدار یک منبع تغذیه متغیر و تثبیت شده...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

پروژه و تحقیق در مورد مدار یک منبع تغذیه متغیر و تثبیت شده...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

دسته بندی : برق

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 270 کیلو بایت

تعداد صفحات : 28

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

مدار یک منبع تغذیه متغیر و تثبیت شده

مقدمه كلی

طبق بررسیهای زیادی كه شد متوجه شدیم كه بهترین موضوعی می‌توانیم انتخاب كنیم مدار یك منبع تغذیه متغیر و تثبیت شده است كه كاربرد فراوانی نیز نسبت به سایر مدارها دارد. خلاصه‌ای از كل مدار به شرح زیر می‌باشد:

این مدار به طوركلی از چهاربلوك تشكیل می‌شود:

1-ترانسفورماتور 2-دوبرابر كننده ولتاژ 3-یكسوسازی 4-رگولاتور

در بلوك اول ولتاژ220 ولت (برق شهر) تضعیف شده و به 12 ولت رسیده است بلوك دوم این ولتاژ را دوبرابر می‌كند و بنابراین به حدود 24 ولت می‌رسد و سپس توسط مداریكسوسازی پل جهت جریان یكطرفه شده و ضربان آن توسط خازن صافی گرفته می‌شود تا یك موج DC كاملا صاف داشته باشیم. این سیگنال را به ورودی رگولاتور اعمال می‌كنیم رگولاتور به كار رفته طوری است كه با قراردادن یك پتانسیومتر می‌توان خروجی با ولتاژ متغیر داشت كه توضیحات كامل دراین مورد در قسمتهای بعدی داده خواهد شد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:50 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه کامل در مورد نور و تاریخچه ی آن...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

پروژه کامل در مورد نور و تاریخچه ی آن...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

دسته بندی : عمومی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 48 کیلو بایت

تعداد صفحات : 17

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

نور و تاریخچه آن

تاریخچه نور

در سالهای اخیر مبحث نور شناخت با دنیایی از تحرك به صف مقدم تفكر علمی و تكنولوژی راه یافته است. ریشه های تكنولوژی نور شناختی به زمانهای باستان باز می گردد تا قبل از قرن هفدهم میلادی فیلسوفان یونانی همچون فیثاغورث ، اپیدوكلس ، دموكریتوس ( ذیمقراطیس ) افلاطون ، ارسطو و دیگران درباره ماهیت نور چندین نظریه پرداختند ( نظریه ارسطو كاملاً شبیه نظریه اتر است كه در قرن نوزدهم ارائه شد.)

اقلیدس ( حدود 300 ق م ) انتشار نور به خط راست و نیـــز قانون بازتابش ( پرتو تابش ، عمود بر سطح جسم و پرتو بازتابش همیشه بر یك سطح قرار دارند و زاویه باز تابش با زاویه تابش a همیشه مساوی است ) را در كتابش به نام كاتوپتریك(1) بیان كرد.

رنه دكارت در كتاب خود بنام دیوپتریك(2) نوشت : « ماهیتی كه به نور نسبت داده ام به یاد آورید آنگاه كه گفتم نور چیزی نیست مگر حركتی مشخص یا كنشی متصور در ماده ای بسیار خالص كه فرج و خلل تمامی اجسام را پر می كند.» در قرن نوزدهم میلادی دكتر توماس یانگ با تاكید بر موجی بودن نور اصل تداخل را بیان نمود این اصل می گوید : « هنگامی كه راستای دو تموج ، از منشاهای مختلف به طور كامل بر هم منطبق و یا خیلی به هم نزدیك اند اثر مشترك آنها تركیب حركتهای متعلق به هر یك از آنهاست.

در قرن بیستم آلبرت اینشتین بیان كرد « نور همیشه با سرعت متناهی ، كه نــورمستقل از حالت حركت جسم گسیلنده است در فضای خالی منتشر می شود.

نور

آنچه كه ما در حال حاضر از نور می دانیم این است كه :

اساساً در جهان دو نوع رفتار قابل مشاهده است. رفتاری شبیه ذره و رفتاری شبیه مــوج هنگامی كه رفتاری مانند ذره مشاهده می شود كه جرم و انرژی هر دو با هم از جایی به جای دیگر منتقل شوند. به عبارت دیگر هنگام جا به جایی هر دو در یك جسم یا ذره مستقر باشند یك توپ در حال حركت چنین رفتاری دارد در حالی كه در رفتار شبیه موج با حركت جسم یا ذره جرم جا به جا نمی شود بلكه انرژی به تنهایی آن هم در همه جهت ها انتقال می یابد برای مثال برآمدگی های روی سطح آب دریا موج هستند و بدون آنكه آب جا به جا شود انرژی به ساحل انتقال می یابد مطالعه خواص نور نشان داد كه هر دو نوع رفتار را می توان یك جا انتظار داشت. این نكته نیز قابل توجه است كه نور یك ماهیت كوانتومی دارد.امروزه می دانیم كه نور رفتاری دو گانه دارد در عین حال كه موج است و پدیده هایی چون تداخل ( كه قبلاً اشاره گردید ) و پراش ( هرگاه پرتوی نوری از درون یك شكاف باریك عبور كند پراكنده می شود این پدیده كه پراش نامیده می شود ناشی از طبیعت موجی نور است ) را از خود نشان می دهد ، خود از ذره هایی به نام فوتون تشكیل شده است. هر فوتون یك بسته انرژی است و مقدار این انرژی به طول موج نور بستگی دارد كوانتومی نامی است كه بر این بسته ها نهاده اند. چشم های الكترونیكی از جمله دستگاه هایی هستند كه بر اساس خاصیت ذره ای نور طراحی شده اند در این دستگاه ها كه بیشتر مانند یك كلید برق عمل می كنند با برخورد فوتون های نور با الكترون های موجود روی سطح فلز موجود در آنها جریان الكتریكی در مدار برقرار می شود.


1-catoptrics

2-La Dioptrique

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه و پایان نامه کامل در مورد پالایشگاه نفت شیراز

پروژه و پایان نامه کامل در مورد پالایشگاه نفت شیراز

دسته بندی : عمومی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 275 کیلو بایت

تعداد صفحات : 282

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پالایشگاه نفت شیراز
مقدمهپالایشگاه شیراز

پیشرفت چشمگیر اقتصادی ایران همراه با فعالیت های عظیم صنعتی شدن و همچنین بهبود و ترقیات رفاه اجتماعی باعث ازدیاد تقاضای فراورده های نفتی در سراسر كشور شده است.

پالایشگاه شیراز در كیلومتر 25 جاده شیراز- تهران واقع شده است ظرفیت طراحی شده این پالایشگاه 36/6 متر مكعب در روز معادل دو میلیون تن در سال و 40.000 بشكه در روز خوراك نفت خام مورد نیاز پالایشگاه شیراز بوسیله یك خط لوله 10 اینچی به طول 230 كیلومتر از منابع نفتی گچساران تامین می گردد این پالایشگاه كه به كوشش شبانه روزی متخصصین ایرانی در سال 1352 راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است در مدت فعالیت خود بویژه در سالهای بعداز انقلاب شكوهمند اسلامی و نیز در جریان جنگ تحمیلی رژیم عراق به منظور تامین نیازهای سوخت كشور تغییرات بسیاری در جهت بهبود روشهای تولید و نیز افزایش تولیدات متنوع نیاز داخلی بخود دیده است.

پالایشگاه شیراز در آن روز یعنی زمان تاسیس یكی از پالایشگاه های مدرن و كمپلكس است كه در ساختمان آن از آخرین ابداعات صنعت نفت و مهندسی استفاده گردید و توجه كافی برای كم كردن آلودگی هوا به عمل آمده است نصب یك اتاق كنترل متمركز برای كلیه واحدهای پالایشگاه مجهز به لوازم و ابزارهای مدرن ژرفاسنج و دما سنج خودكار در مخازن و همچنین تسهیلات بارگیری خودكار و ابداعات جدید و وسائلی هستند كه در اختیار متصدیان برای اداره پالایشگاه قرار دارد تا بتوان از پالایشگاه در سطح عالی بین المللی بهره برداری نمود.

پلایشگاه شیراز توسط شركت آمریكایی (Universal – product co) طراحی و توسط شركت ایتالیایی (snamprogetti) و نظارت شركت ملی نفت ایران ساخته شده است.

ظرفیت طراحی شده برای واحدهای مختلف پالایشگاه شیراز.

دستگاه های پالایش

ظرفیت طراحی شده

تنظیم در جو

تنظیم در خلاء

تهیه گاز مایع

تصفیه گاز مایع با مراكس

تصفیه نفت سفید با مراكس

تصفیه نفتای سبك با مراكس

تصفیه گاز

گوگردزدائی نفتا

بنزین كاتالیستی

كاهش گرانروی

گوگردزدائی نفت سفید

ایزدوماكس

تولید هیدروژن

بازیابی گوگرد

40.000 بشكه در روز

18.400 بشكه در روز

1710 بشكه در روز

1580 بشكه در روز

3000 بشكه در روز

2640 بشكه در روز

418 میلیون فوت مكعب در روز

5225 بشكه در روز

6215 بشكه در روز

8990 بشكه در روز

3120 بشكه در روز

9280 بشكه در روز

17 میلیون فوت مكعب در روز

42 تن در روز

قیردمیدهفرآورده های پالایشگاه شیراز

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه کامل در مورد اقتصاد

پروژه کامل در مورد اقتصاد

دسته بندی : اقتصاد

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 24 کیلو بایت

تعداد صفحات : 27

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

اقتصاد

مقدمه :

بی تردید همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند كه سازمانها بخش اجتناب ناپذیری ازتجربه بشر بشمار می روند زیرا از علایق اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی ، حرفه ای ـ كاری ، خانوادگی و معنوی تشكیل یافته اند. سازمانها هویتهای متمایز در محیط دارند و آنها را می توان پیامد طبیعی تقسیم كار و افزایش توان تولید و كارایی درجامعه دانست. لذا به سازمانها برای كسب موفقیت جمعی و فردی نگریسته ، هرچند كه سازمانها از طریق ساختار، فرایندها، هدفها و هنجارهای خود فعالیتهای انفرادی را محدود می نمایند. از سوی دیگر، مدیریت سازمانها تا حدود بسیاری راجع به نیازهای جامعه تصمیم گیری كرده و سازمانها را متناسب با این نیازها تبیین می نماید. ازآنجا كه سازمانها و مدیران آنها از درجات متفاوت امكانات و توانمندیها برخوردارند، لذا باید به تحلیل وضعیتها و طراحی واحدهای سازمانی به نحو مناسبی بپردازند تا بتوانند بطور مستمر پاسخگوی نیازهای بخش صنعت ، كشاورزی، خدمات شهری و خانوارها و دولت در راستای خدمات فرآورده های تولیدی خود باشند. در این لحظه است كه مدیران با مساله طراحی و تصمیم گیری مواجه بوده و باید بتوانند تركیاتی ازمنابع انسانی ، منابع اقتصادی ، هدفها و نیازها را برآورده كرد و آنگاه آنها را با استفاده عقلایی از ارتباطات ، قدرت و فلسفه ساختار عملیتای دهند.

جایگاه تحقیق در عملیات به طور دقیق در ارائه الگوهای تصمیم گیری و كمك در روش شناسایهای كمی برای ارتقاء تواناییهای تركیب منابع و هدفها و تامین بهینه تقاضاها است.

تحقیق عملیات به طور كلی كاربرد روشها و ایده های علمی است برای بهبود كارایی فرایند صنعتی ، سازمان یا به مفهوم عام، بهبود كارایی فعالیتهای هر بخش ازجامعه ، دامنة شمول مسائل تحقیق عملیات گسترده است.

تحقیق عملیات یك علم میان رشته ای است :

این علم ، همزمان و به گونه ای گسترده، عناوین متفاوتی را در زمینه های گوناگونی در برمی گیرد از قبیل ریاضیات ، آمار، اقتصاد، روانشناسی، علوم پایه و جامعه شناسی. هیچ یك از مسائلی كه به آنها اشاره رفت نمی توانند به تنهایی با روشهایی كه كاملاً درحوزه یك علم خاص قرار گیرند حل شوند. بنابراین یك محقق موفق تحقیق عملیات باید بتواند به تمامی جوانب احاطه داشته باشد، به دیگر سخن باید در اغلب رشاه های علمی سرآمد باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه کامل و طرح کار افرینی در مورد طرح تولید کیسه های پلاستیکی

پروژه کامل و طرح کار افرینی در مورد طرح تولید کیسه های پلاستیکی

دسته بندی : عمومی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 66 کیلو بایت

تعداد صفحات : 57

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

طرح تولید کیسه های پلاستیکی


تحقیق کار آفرینی


فهرست

1 – چکیده

1 – 1 – مشخصه طرح

2 – 1 – فرآیند تولید

3 – 1 – شرایط عملیاتی

4 – 1 – درصد تامین مواد اولیه

5 – 1 – تعداد کارکنان

6 – 1 – تاسیسات زیربنائی

7 – 1 – دستگاهها و تجهیزات

8 – 1 – زمین و ساختمانها

9 – 1 – سرمایه گذاری

10 – 1 – قیمت تمام شده

11 – 1 – قیمت عمده فروشی

12 – 1 – شاخصهای اقتصادی

13 – 1 – مشخصات سهامداران

2 – کلیات

1 – 2 – تعریف محصول و ویژگیها

2 -2- چگونگی بکارگیری به عنوان محصول نهائی

3 – 2 –محصولات وکالاها رقیب وجانشین

3 – بررسی فنی

1 – 3 – روشهای مختلف تولید محصول وانتخاب بهترین فرآیند

2 – 3 –تشریح فرآیند انتخاب شده

3 – 3 –کنترل کیفیت محصول

4 – برآوردهای فنی

1 – 4 – تعیین ظرفیت، برنامه تولید وانتخاب ماشین آلات

2– 4 – نقشه استقرار ماشین آلات در خط تولید

3 – 4 – تجهیزات و تاسیسات عمومی

4 – 4 – محاسبه مواد اولیه؛ مشخصات و قیمت آنها

5 – 4 – نیروی انسانی مورد نیاز

6 – 4 – محاسبه سطح زیر بنای قسمتهای مختلف

7 – 4 – محاسبه زمین مورد نیاز

8 – 4 – محاسبه میزان برق،آب،سوخت و هزینه آنها

9 – 4 – برنامه زمانبندی اجرای طرح و راه اندازی آن

5 – بررسیهای مالی و اقتصادی

1 – 5 – هزینه های قبل از بهره برداری

2 – 5 – برآورد سرمایه گذاری ثابت طرح

3 – 5 – برآورد سرمایه در گردش طرح

4 – 5 – برآورد سرمایه گذاری کل و نحوه تامین مالی

5 – 5 – محاسبه هزینه استهلاک

6 – 5 – محاسبه هزینه تعمیرات و نگهداری و لوازم کارکنان

7 – 5 – محاسبه قیمت تمام شده و فروش

8 – 5 – توجیه اقتصادی و مالی طرح

جدول پیش بینی ترازنامه طرح کیسه پلاستیکی

جدول پیش بینی عملکرد سود و زیان ویژه طرح کیسه پلاستیکی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه کامل در مورد قطار های شهری

پروژه کامل در مورد قطار های شهری

دسته بندی : آزمون ارشد

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 414 کیلو بایت

تعداد صفحات : 57

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

قطار های شهری

فهرست

تاریخچه پیدایش قطار شهری 1

سیستم حمل و نقل همگانی برای شیراز 2

معرفی و چگونگی تشکیل سازمان قطار شهری 4

گزارشات پیشرفت طرح / احداث مسیر 6

گزارشات پیشرفت طرح/ ساختمان 7

دستگاههای حفاری TBM 8

گزارشات پیشرفت طرح / ایستگاه ها 9

ایستگاه های متروی شیراز 9

توقفگاه ها و تعمیرگاه ها 12

مسیر های متروی شیراز 14

تامین کنندگان تجهیزات قطار شهری ، پیمانکاران 17

روش های ساخت تونل مترو 18

روش جدید تونل زنی اتریشی 21

روش ماشین حفار 25

اثر زلزله بر سازه های زیر زمینی و تونل مترو 28

تعاریف مربوط به تونلها و ساختگاه 36

تاثیر گسلش بر تونلها 39

تاثیر ارتعاشات زلزله بر تونلها 46

بررسی تغییر شکلهای ایجاد شده در تونل 51

بررسی رفتار لرزه‌ای سازه‌های مدفون در رسوبات 54

منفصل

انواع تغییر شکلهای لرزه‌ای خاک 55

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:49 ] [ احمد احمد ]
[ ]

عوامل موثر بر اخلاق جوانان...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

عوامل موثر بر اخلاق جوانان...مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

دسته بندی : عمومی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 20 کیلو بایت

تعداد صفحات : 21

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

عوامل موثر بر اخلاق جوانان


فهرست مطالب:

1- معاشرت................................................................................................................ 1

2- دوستی.................................................................................................................. 4

معیارهای انتخاب دوست............................................................................................. 6

3- معنویت................................................................................................................. 8

4- مطالعه.................................................................................................................. 10

5- تمرکز فکر........................................................................................................... 15

پیشنهادها و راه کارها................................................................................................. 17

منابع.......................................................................................................................... 21

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه در مورد سرطان تخمدان مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

پروژه در مورد سرطان تخمدان مناسب برای ارایه به دانشگاه و مدارس

دسته بندی : علوم پزشکی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 71 کیلو بایت

تعداد صفحات : 29

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

سرطان تخمدان

فهرست مطالب:

اهمیت سرطان تخمدان در چیست----------------------------------- 1

سرطان تخمدان در چه سنینی شایع است------------------------------- 1

چه عواملی در ایجاد سرطانهای تخمدان نقش دارند----------------------- 2

آیا روشی برای پیشگیری از سرطان تخمدان درافراد پر خطر با سابقه خانوادگی مثبت وجود دارد؟ 3

آیا عوامل دیگری درایجاد سرطان تخمدان به جز سابقه فامیلینقش دارند ؟-------- 4

آیا زایمان وتعداد آن در ایجادوپیشگیری از سرطان تخمدان نقش دارد ؟--------- 4

داروهادرایجاد سرطان تخمدان چه نقشی دارند؟------------------------- 5

تشخیص زودرس سرطان تخمدان چگونه امکان پذیر است؟------------------ 5

علاوه بر این ایا معاینات منظم زنانگی سالیانه نیز می تواند باعث تشخیص زودرس سرطان تخمدان شود؟ 6

سرطان تخمدانOVARIAN CANCER--------------------------- 8

علل سرطان تخمدان-------------------------------------------- 8

تشخیص---------------------------------------------------- 9

درمان------------------------------------------------------ 9

علائم هشداردهنده سرطان رابشناسید--------------------------------- 10

سرطان اپی تلیال تخمدان----------------------------------------- 11

نکات مهم این بخش------------------------------------------- 11

مرحله بندی سرطان اپی تلیال تخمدان-------------------------------- 17

مرحله بندی ( staging ) زیر برای سرطان اپی تلیال تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد--- 17

مرحله بندی ( Staging ) زیر برای سرطان اپی تلیال تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد -- 18

نکات مهم این بخش ------------------------------------------- 21

روشهای درمانی متفاوتی برای بیماران مبتلا به سرطان اپی تلیال تخمدان وجود دارد------- 21

سه نوع روش درمانی استاندارد وجود دارد که عبارتند از------------------- 22

شیمی درمانی با دوز بالا بهمراه پیوند مغز استخوان و یا پیوند سلولهای خونی محیطی مادر- 24

گزینش درمان براساس مرحله بندی---------------------------------- 24

منابع------------------------------------------------------ 27

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه و جزوه در مورد دستگاه ابلیموگیری

پروژه و جزوه در مورد دستگاه ابلیموگیری

دسته بندی : عمومی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 214 کیلو بایت

تعداد صفحات : 8

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

محتویات بصورت ووورد و قابل ویرایش

هدف دستگاه
برای بدست‌آوردن آبلیموی خالص از میوه لیموی كامل بدون هیچ گونه تفاله و ضایعات

علت انتخاب دستگاه در صنایع غذایی
برای رفع نیازمان در خط تولید كه از لیموی كامل آب‌گیری شود

طرح جدید موجود در كارخانه
دستگاه پرس و خوردكن باهم باشند كه تفاده در یك قسمت جمع می‌شود و آب آن از جای دیگر جمع‌آوری می‌گردد

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه غده هیپوفیز و بیماری های غده هیپوفیز

پروژه غده هیپوفیز و بیماری های غده هیپوفیز

دسته بندی : علوم پزشکی

فرمت فایل : zip

حجم فایل : 90 کیلو بایت

تعداد صفحات : 60

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

غده هیپوفیز و بیماری های غده هیپوفیز


Endocrine system

غدد داخلی از سلولهای ترشحی تشكیل شدند كه آسینی ( acini ) گفته می شود و این غدد ترشحات خود را مستقیماً به داخل خون می ریزند. ترشحات غدد داخلی ماده شیمیایی است كه هورمون نامیده می شود كارهورمونها تنظیم كار اعضای بدن در هماهنگی با دستگاه عصبی مركزی می باشد. شبكه خونی غدد داخلی بسیار غنی است كه باعث می شود مواد ترشحی سریح وارد جریان خون می شود. هر غده و هر هورمونی خصوصیات خاص خود را دارد هورمون داخل عده ساخته می شود و به داخل خون می ریزد و از آنجا روی target cell اثر می كند. Target cells دارای Receptor های داخل سلولی و غشایی بوده و به این هورمونها پاسخ می دهند.

8 غده عمده داخلی داریم :

1-pitutary 2-thyroid

3-para thyoid 4-Adrenal

5-pancrease 6-Conads

7-thymus 8-‍Pineal body

غده Pineal یا صنوبری در مغز قرار دارد و ترشح هورمون Melatonin را بر عهده دارد كه این هرمون روی غدد جنسی اثر می گذارد و اثر بلوغ جنسی یا Sexuel maturadion آن از لحاظ چگونگی ناشناخته است.

كنترل level هورمون توسط سیستم Feed back یا بازخورد انجام می شود.


ابتدای آن سلول هدف و انتهاهیپوفیز یا هیتوتلامدس lony

بین هیپوفیز و هیپوتلامدس short

درون هیپوتلامدس ultra short

فاكتور دیگری كه كنترل level هورمونها را بر عهده دارد Intinsic rythmicity یا circalian rhythm می باشد این فاكتور تحت تأثیر دقیقه ها – روزها – هفته ها – تأثیرات عصبی – ساعات تاریكی و روشنایی و دوره های خواب و بیداری است. مثل Growth hormon – كورتیزول – ACTH[SP]ِلث و رشد و تكامل عواملی هستند كه روی ترشح گشاد و تووپینها اثر دارند.

عامل عصبی فاكتور مهمی در ترشح prolacdin است.

فاكتورهای خارجی مثل تروما – درد – تزریقات روی ترشح هورمونها اثر دارد. سروتونین و پروستاگلاندنیها هم در ترشح هورمونها دخالت دارند هورمونهها در كبد و كلیه Inaclive شده و دفع می شوند.

بسیاری از هورمونها در بدن دارای پیش سازهایی هستند كه غیر فعال می باشند تحت عنوان Pro hormon و باید به هورمون تبدیل شوند این تبدیل یا در خود غده ( هیپوفیز ) یا در كلیه كبد انجام می شود. یك هورمون ممكن است كلیه آثار خود را با واسطه یك ماده ایی كه در عضو دیگری تولید می شود اعمال نماید كثل سوماتومدین توسط هورمون رشد.


مكانیزم اثر هورمونها

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 7:48 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 صفحه بعد

دیگر امکانات