پایان نامه ارشد حقوق بررسی جایگاه مهریه در انواع طلاق

پایان نامه ارشد حقوق بررسی جایگاه مهریه در انواع طلاق

دسته بندی : فقه و حقوق اسلامی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 410 کیلو بایت

تعداد صفحات : 117

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

عنوان تحقیق

بررسی جایگاه مهریه در انواع طلاق


مقدمه

یكی از آثار مالی مهم مترتب بر عقد نكاح دائم، مهریه است. علی رغم اینكه تعیین مهریه در نكاح دائم شرط صحت نكاح نبوده و حتی شرط عدم تعلق مهریه نیز به صحت این عقد لطمه نمی زند، مع ذلك امروزه، در قریب به اتفاق موارد، عملاً مهریه مورد نظر طرفین در همان لحظه وقوع عقد نكاح و یا ثبت آن در دفترخانه رسمی ازدواج تعیین می شود. مشاهدات عینی حكایت از آن دارد كه متأسفانه در جامعه ما، مهریه به منزله كمربند ایمنی زندگی مشترك تلقی می شود و به همین خاطر مبلغ مهریه روز به روز سیر صعودی به خود گرفته و عوامل مختلف فرهنگی و اجتماعی و حقوقی موجب تشدید این روند نگران كننده شده و در رسانه ها و مطبوعات از همین امر به عنوان یكی از موانع عملی ازدواج جوانان یاد می شود. از طرف دیگر نگاه گذرا به راهروهای محاكم خانواده و پرونده های مطروحه در دادگاه ها، حكایت از این واقعیت تلخ دارد كه مثل معروف و قدیمی «چه كسی مهر گرفته و چه كسی داده» و یا «خدا به هیچ كس قسمت نكند» و امثال اینها امروزه با واقعیت های جامعه مطابقت ندارد و دعاوی مطالبه مهریه و توقیف حقوق و اموال زوح از سوی زنان و متقابلاً دعاوی اعسار و تقسیط مهریه و مستثنیات دین از سوی مردان از داستان‌های غم انگیز و تكراری زمانه ما شده است. در كنار این سلسله دعاوی كثیر و روزمره، حقیتی كه به وضوح ملاحظه می شود این است كه اولاً همه زنانی كه دادخواست مطالبه مهریه می دهند در عمل واقعاً قصد جدی وصول مهریه را ندارند ولی در چهارچوب مقررات فعلی حاكم بر نهاد خانواده و برای استخلاص از پیوند ناموفق و نسنجیده ای كه بدان گرفتار شده اند چاره ای جز آن ندارند. ثانیاً تعیین مهریه هنگفت نه تنها عاملی برای بقاء دوام رابطه زوجیت به شمار نمی‌رود، بلكه در برخی از موارد به منزله افكندن بذر اولیه اختلافات لاینحل بعدی در عرصه زندگی مشترك زوجین جوان محسوب می شود.

نتیجه اجتناب ناپذیر ناشی از این واقعیت های اجتماعی آن است كه سرانجام مهریه های گزاف و دعاوی راجع به آنها، بیش از آنكه به وصول مهریه و یا تحكیم رابطه زناشویی زوجین بینجامد، عملاً نتیجه ای جز بروز اختلافات بعدی و نهایتاً بذل تمام یا بخش قابل توجهی از آن در قبال طلاق زن ندارد. در این تحقیق سعی شده است بعد از مرور اجمالی جایگاه واقعی مهریه در نكاح دائم و عامل بذل از سوی زنان، احكام قانون بذل مهریه در هر یك از انواع طلاق ها مورد مطالعه قرار بگیرد.

فهرست مطالب

عنوان صفحه

چکیده: 1

- بیان مسأله: 2

- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق.. 3

- مرور ادبیات و سوابق مربوطه. 3

- جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق.. 4

- اهداف مشخص تحقیق.. 4

- سؤالات تحقیق.. 4

فرضیه‏های تحقیق.. 5

روش شناسی تحقیق.. 5

- نوع روش تحقیق.. 6

فصل اول:کلیات

گفتار اول: ماهیت فقهی و حقوقی مهریه. 7

مبحث اول: مقایسه عقد نكاح.. 10

بند اول ـ مقایسة نكاح با عاریه. 10

بند دوم ـ مقایسة نكاح با معاطات... 11

بند سوم ـ تحقق نیافتن عقد نكاح با الفاظ بعت و ملكت... 11

بند چهارم ـ عدم حصول مالكیت بر بضع.. 12

بند پنجم ـ مقایسة اجمالی مَهر با عوض در عقود. 12

بند ششم ـ دلایل بطلان شرط خیار فسخ در نكاح.. 12

مبحث دوم: ماهیت مَهر در حقوق.. 15

بند اول ـ جنبه های مختلف عقد نكاح.. 15

بند دوم ـ مَهر فراتر از عِوض قراردادی.. 17

بند سوم ـ عِوض بُضع نبودن مَهر. 19

بند چهارم ـ مَهر، قرارداد مالی.. 20

بند پنجم ـ فلسفه ی تشریع مهریه. 21

بند ششم ـ انواع مهریه. 23

1- مهر المسمی.. 24

2- مهرالمثل.. 24

3- مهرالمتعه. 25

4- مهرالسنت (مهر محمدی). 26

5- مهرالنسا 26

6- مفوضة المهر. 26

گفتار دوم: انواع طلاق.. 26

مبحث اول: شرایط اساسی طلاق.. 27

بند اول ـ شرایط ایقاع طلاق.. 27

1- وجود دو شاهد مرد عادل. 27

2- لزوم صیغه در طلاق.. 28

3- تنجیز در طلاق.. 29

بند دوم ـ شرایط مطِلّق.. 30

1- بلوغ. 31

2- عقل.. 32

3- قصد. 33

4- اختیار. 33

بند سوم ـ شرایط مطلقه. 34

1- پاكیزگی زن. 35

2- وقوع طلاق در طهر غیر مواقعه. 36

مبحث دوم: طلاق خلع، مبارات، طلاق به عوض.... 37

بند اول ـ طلاق خلع.. 37

1- صیغة طلاق خلع.. 39

بند دوم ـ طلاق مبارات... 40

بند سوم ـ طلاق به واسطة عُسر و حَرَج زوجه. 41

بند چهارم ـ طلاق به عوض.... 43

فصل دوم: بذل مهریه در طلاق خلع و مبارات و رجوع از آن

گفتار اول: بذل مهریه در طلاق خلع و مبارات... 45

مبحث اول ـ بذل مهریه در طلاق خلع.. 45

بند اول ـ كراهت زوجه از زوج.. 46

بند دوم ـ صیغه طلاق خلع از سوی وكیل.. 50

بند سوم ـ فداء تبرّعی.. 51

بند چهارم ـ موضوع بذل یا فدیه. 51

بند پنجم ـ حق رجوع زوجه به فدیه. 52

فصل سوم:بذل مهریه در طلاق به عوض و طلاق به علت عُسر و حرج زوجه

گفتار اول: بذل مهریه در طلاق به عوض.... 67

بند اول ـ طلاق به عوض به عنوان عقد معاوضی مستقل.. 69

1- بررسی مفاد آیة «أَوْفُوا بِالْعُقُودِ» 69

2- طبیعت حقوقی این نوع طلاق.. 72

بند دوم ـ طلاق، به عنوان عوض در هبه معوّض.... 74

1- طبیعت حقوقی این نوع طلاق.. 75

بند سوم ـ طلاق، به عنوان عوض در عقد صلح.. 76

1- ماهیت حقوقی این نوع طلاق.. 80

بند پنجم ـ طلاق به عنوان شرط ضمن عقد لازم. 80

3- دلایل مخالفین.. 82

گفتار دوم: بذل مهریه در طلاق به علت عُسر و حرج زوجه. 88

مبحث اول: طلاق به درخواست زوجه در قانون مدنی.. 88

بند اول ـ بررسی علل اصلاح ماده 1130 قانون مدنی.. 91

مبحث دوم: بذل مهریه. 94

نتیجه گیری.. 98

پیشنهادات 99

منابع و مآخذ. 101

منابع فارسی.. 101

مقالات... 105

چکیده :

تعابیر فقیهان درباره ماهیت مهریه متفاوت به نظر می رسد از ظاهر برخی از تعابیر چنین بر می آید که نکاح از عقود معاوضی است و به تبع آن مهریه در جایگاه عوض واقع می شود در مقابل ، تعابیر برخی فقیهان دیگر صراحت دارد که نکاح از عقود معاوضی، مهریه مانند عوض در عقود نیست نتیجه اینکه از نظر فقیهان عقد نکاح از عقود معاوضی نیست بنابراین ماهیت مهریه عوض نیست بلکه هبه ویژه ای از جانب خداوند متعال است که مرد ملزم می شود آن را به زن پرداخت کند مراد از هبه ویژه آن است که احکام فقهی و حقوقی عقدهبه، به طور کامل بر آن مرتکب نمی شود نظر غالب در ماهیت حقوقی مهریه ، مانند ماهیت فقهی آن است. عنصر اصلی طلاق خلع که مبنای ترکیب آثار شرعی و قانونی بر آن انتقال مالکیت فدیه به زوج و متقابلاً بائن بودن طلاق می شود، کراهت زن نسبت به شوهر خود است در مورد کراهت زن هم بین فقهای اسلامی اختلاف است در این طلاق تمام چیزهایی که مهریه بر آن صحیح است می تواند موضوع بذل یا فدیه نیز قرار گیرد. زن در این طلاقها (خلع و مبارات) حق رجوع به فدیه را داشته که در این صورت طلاق‌ها تبدیل به رجعی می شود.

در طلاق مبارات کرامت دو طرفه است در اثر این کراهت که زوجین نسبت به همدیگر دارند در قبال بذل تمام مهریه و یا بخشی از آن از سوی زوجه او را طلاق می دهد.

کلمات کلیدی: بذل ، مهریه ، طلاق ، خلع ، مبارات


- بیان مسأله:

مهر (به فتح میم) كلمه ای است عربی كه در فارسی آن را كابین گویند. در قرآن مجید واژه « مهر» یا صورت مصطلح فعلی آن یعنی « مهریه» به كار نرفته وبه جای آن از لغات « فریضه » و « نحله » و« صداق » استفاده شده است. در وجه تسمیه این تعهد مالی مرد به « صداق » گفته شده که تعیین آن در نكاح، نشانه صادقانه بودن علاقه مرد به زن و یا نشانه صدق ایمان است. نحله نامیدن آن به این جهت بوده كه اصولاً مهریه بخششی از روی طیب نفس و رضای خاطر است كه جنبه اهدایی و عطیه دارد.

«بذل مهریه» از سوی زن به مرد به منظور جلب رضایت و متقاعد كردن وی به مطلقه نمودن زن، دارای ماهیت حقوقی مستقل و خاص می باشد و تطبیق یا اعمال مقررات خاص نهادهای حقوقی مشابه دیگر نظیر «هبه» در فرضی كه موضوع مهریه «عین» و یا «ابرا» در فرضی كه موضوع مهریه «دین» باشد به هیچ وجه صحیح نیست و باید از آن پرهیز شود. به همین علت علی رغم اینكه در عقد هبه، واهب می تواند جز در موارد خاص كه در ماده 803 قانون مدنی احصا شده، با بقا عین موهوبه از هبه رجوع نماید معذلك حق رجوع زن به مهریة مبذول، محدود به ایام عده شرعیه و نیز بودن مهلت معقول برای امكان رجوع مرد از طلاق و فقدان موانعی از قبیل عدم ازدواج مرد با خواهر زوجه مطلقه در ایام عده و یا بائن بودن طلاق به جهاتی مانند غیر مدخوله بودن و یا یائسه بودن زوجه و امثال آن ها می باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:34 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بررسی ساختار حقوقی اتانازی در ایران و انگلیس

بررسی ساختار حقوقی اتانازی در ایران و انگلیس

دسته بندی : فقه و حقوق اسلامی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 141 کیلو بایت

تعداد صفحات : 21

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

- بررسی ساختار حقوقی اتانازی دردو کشور ایران و انگلیس

چکیده:

یکی از مسائلی که امروزه از همه جدیدتر و سوال‌برانگیزتر كه بحث‌های زیادی در حوزه اخلاق و پزشكی را درچند سال اخیر به‌خود اختصاص داده، «اتانازی» یا «مرگ آسان» است. باپیشرفت های اخیر دانش پزشكی و تكنولوژی مفهوم مرگ در فرهنگ غربی تغییر یافته است كه این دستاوردهای قابل توجه دانش پزشكی در كشور ما نیز تاثیرات خاص خود را داشته به گونه ای كه مفهوم مرگ نیز همراه با این تحولات تغییر یافته است. دراین نوشتار مطالعه ی تطبیقی سیاست گذاری های جنایی و حقوقی کشورهای ایران و انگلیس در مواجه با این مسأله پرداخته می شود .

کلمات کلیدی: اتانازی، مرگ شیرین، مرگ ترحم آمیز، ایران، انگلیس، خودکشی مساعدت شده ،Euthanasia ، مرگ آسان ،هلند،آمریکا، Death on the pity

مقدمه:

مرگ شیرین یا اُتانازی (مرگ از روی ترحم)مسئله ای است که از مدت ها پیش مورد توجه قرار گرفته و امروزه هم در برخی کشورها توجه زیادی به آن می شود . این نوع از مرگ بیشتر در بحث پزشکی مطرح می گردد و کسانی که در معرض این نوع از مرگ (یا قتل) قرار دارند بیشتر بیماران لاعلاج یا افرادی هستند که از یک بیماری شدید روحی (افسردگی حاد،الزایمرو...) رنج می برند و ممکن است که با رضایت خود از افرادی مثل پزشکان معالج پرستاران یا از افراد خانواده ی خود و ....بخواهند که به آنها در مردن کمک و یاری کنند .از روش های اتانازی میتوان به مواردی همچون توقف روند درمان بیمار،قطع سرم و تغذیه وریدی،قطع اکسیژن،دادن داروهای مسکن با دوز بالا که موجب کاهش هوشیاری و تسریع در مرگ می شوند.

این مسئله و بحث در مورد اصول اخلاقی و قانونی بودن مرگ شیرین (داوطلبانه)یا اُتانازی بیشتر در نیمه آخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست ویکم مطرح گردید . بسیار قبل از آن رومی ها و یونانیان باستان اعتقاد داشتند که نباید به هر قیمتی زندگی را حفظ کرد،و بر اساس همین اعتقاد نسبت به خودکشی افرادی که امیدی به بهبود آنان وجود نداشت نرمش نشان می داند . ولی تنها در صد سال اخیر توجه جدی به موضوع مرگ شیرین یا اتانازی شده است و برخی در صدد آن هستند که آن را قانونی کنند ، برای مثال سالهاست که در کشور سوئیس مسأله کمک به خودکشی تحت شرایط خاص شکل قانونی یه خود گرفته است،اما هنوز بسیاری از جوامع با این مسئله مخالف هستند و آن را خلاف اصول اخلاقی و قانونی می دانند از جمله کشور خودمان ایران که این نوع از مرگ(قتل) را خلاف شرع و قانون و اخلاق می داند و به طور جدی با این مسئله برخورد می کند و آن را از نوع قتل عمد و مستحق قصاص می داند،و همچنین در حقوق انگلیس اما در برخی از کشور هایی مانند:هلند،سوئد،بلژیک و چند ایالت از ایالات متحد آمریکا شامل اورگان واشنگتن و مونتانا اتانازی به روش غیر مستقیم قانونی است.البته کمیسون پزشکی باید وضعیت بیمار را کاملا بررسی کند.در سوئد کلینیکی وجود دارد که بیماران سراسر اروپا از مدت ها قبل وقت می گیرند تا در آنجا اقدام به اتانازی کنند.یا در استرالیا اتانازی غیر قانونی است،اما یک بیمارستان دریایی مجهز روی یک کشتی آن را انجام می دهد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

بررسی مبانی فقهی ضمان خسارات زائد بر دیه

بررسی مبانی فقهی ضمان خسارات زائد بر دیه

دسته بندی : فقه و حقوق اسلامی

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 155 کیلو بایت

تعداد صفحات : 81

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

عنوان

بررسی مبانی فقهی ضمان خسارات زائد بر دیه

سطح چهار فقه و اصول

چکیده

در میان آثار فقیهان متقدم و متاخر، عنوان «خسارتهای زائد بردیه» وجود ندارد؛ تنها بعضی فقهای معاصر در حد مقاله یا پاسخ به استفتاء به آن اشاره نموده‌اند. چنانچه در مجامع روایی نیز کمتر موردی یافت می‌شود که این موضوع را روشن نماید. این در حالیست که موضوع از جهت علمی و خصوصاً عملی حائز اهمیت است، چه اینکه رفع منازعات و رسیدگی به دعاوی مربوط به آسیب‌های جسمانی و پیامدهای آن در گرو حل این مسئله است.

برای این منظور باید به آنچه می‌توان مبنای ضمان قرار داد، پرداخت؛ ـ مانند روایت‌های اجر الطبیب، بنای عقلا، دلیل عقلی، قاعده‌های اتلاف، تسبیب و لاضررـ و آن‌گاه این دلائل ارزیابی و نسبت به انطباق آن بر موضوع بررسی نمود.

با اینکه اندک مقالاتی در این موضوع به نگارش درآمده است، لیکن جنبه فقهی مسئله، که به نظر اساس این تحقیق می‌باشد، تا حدودی کم‌رنگ مطرح شده است. از سویی روایات باب دیات آن هم به شکل کاملاً تفصیلی، و از سویی دلائلی که جبران همة خسارت‌های وارده بر بزه دیده را مقتضی است باید در یک شیوة فقهی بررسی و جمع‌بندی گردد؛ که این نوشتار در پی همان است.

واژگان کلیدی: خسارت، ضرر، دیه، سیره، دلیل عقلی، قاعدة اتلاف، قاعدة تسبیب، قاعدة لاضرر.

مقدمه

ویژگی ممتاز فقه اسلامی و به خصوص فقه اهل بیت پاسخگو بودن آن در برابر تغییرات و تطورات جوامع بشری و بروز حوادث جدید و سؤالهای نوپیداست؛ چه اینکه در کنار احکام جزئی ثابت که هیچگاه کم، زیاد یا منسوخ نمی‌گردد، قواعدی کلی وجود دارد که بر موضوعات جدید منطبق شده و احکام آنها روشن می‌شود. امامان شیعه در‌آموختن چنین شیوه‌ای به شاگردان مکتب‌شان اهتمام داشنته والقاءاصولی که تفریع فروع از آن میسرباشد،جزء مهمترین معارف فقهی اهل بیت بوده است.

امروزه بروز مسائل مستحدثه آن هم به عدد فراوان، امری غیر قابل تردید است که لزوم تلاش مضاعف در این حوزه را ـ البته با همان منهج مدرسه ائمه اطهار می طلبد؛ ازجمله این مسائل آن است که گاه دیه مقدر شرعی از میزان خسارتهای تحمیل شده بر مصدوم کمترمی‌شود؛ خصوصا درپی پیشرفتهای صنعتی وافزایش سوانح ناشی از آن ـ به ویزه تصادمات رانندگی ـ وپیچیدگی روند درمانی این مشکل رایج‌تر هم‌شده است. این نوشتار می‌کوشد راه حلی مطابق موازین استنباط فقهی برای این مساله بیابد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

ارزیابی کارائی سیستمهای کامپیوتری( مفاهیم اولیه )

ارزیابی کارائی سیستمهای کامپیوتری( مفاهیم اولیه )

دسته بندی : شبکه های کامپیوتری

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 13.84 مگا بایت

تعداد صفحات : 15

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

ارزیابی کارائی سیستمهای کامپیوتری( مفاهیم اولیه )

مقدمه

اندازه های کارائی

تنوع سیستمهای کامپیوتری از لحاظ ارزیابی کارائی

تکنیکهای ارزیابی کارائی

روشهای اندازه گیری

§تعریف ارزیابی §جنبه های اصلی ارزیابی §عملیاتی بودن (Functional) §کارائی (Performance) §اتکاپذیری (Dependability)

ارزیابی اتکاپذیری: به مطالعه جنبه هائی از سیستم می پردازد که صرفا به رخداد و تصحیح خطا در سیستم باز می گردد.

§کاراپذیری(Performability) : ارزیابی کارائی سیستم در حضور رخداد خطا § §

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه نظام آموزشی چین

پروژه نظام آموزشی چین

دسته بندی : مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 181 کیلو بایت

تعداد صفحات : 200

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پروزه ی نادر در زمینه نظام آموزشی کشور چین

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه ی ورشکستگی یا مرگ اقتصادی

پروژه ی ورشکستگی یا مرگ اقتصادی

دسته بندی : اقتصاد

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 37 کیلو بایت

تعداد صفحات : 20

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تحقیق ی ورشکستگی یا مرگ اقتصادی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پایان نامه ی مفهوم صادرات غیر نفتی ونقش بازاریابی در آن با تأکید بر محصول فرش به همراه فایل پاورپوین

پایان نامه ی مفهوم صادرات غیر نفتی ونقش بازاریابی در آن با تأکید بر محصول فرش به همراه فایل پاورپوینت

دسته بندی : اقتصاد

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 1.494 مگا بایت

تعداد صفحات : 100

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

این محصول از ناب ترین ونادرترین تحقیق های بررسی مفهوم صادرات غیر نفتی ونقش بازاریابی در آن با تأکید بر محصول فرش میباشد. امتیاز این محصول نسبت به نمونه های مشابه نه تنها در قیمت ارزان آن میباشد بلکه این تحقیق هم درقالب آفیس وورد. و هم در قالب زیبای پاورپوینت میباشد. امید هست مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:33 ] [ احمد احمد ]
[ ]

10 پروژه برتر کارآموزی در موسسه های مهد کودک

10 پروژه برتر کارآموزی در موسسه های مهد کودک

دسته بندی : کارآموزی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 1.657 مگا بایت

تعداد صفحات : 500

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

باسلام. این محصول درزمینه 10 نوع تحقیق ی برتر گزارش های کارآموزی درموسسه های مهدکودک میباشد. تمامی این تحقیق درقالب آفیس وورد میباشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پروژه ی کارآموزی اداره ی مخابرات

پروژه ی کارآموزی اداره ی مخابرات

دسته بندی : مخابرات

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 70 کیلو بایت

تعداد صفحات : 20

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

این محصول یکی از بهترین نمونه گزارش های کارآموزی اداره مخابرات کشور میباشد. به دوستانی که دنبال تحقیق ناب در این زمینه میباشند با قبولی و توفیق صدرصد این محصول حتما توصیه مینماییم. با آرزوی موفقیت شما

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مقاله فرار از مدرسه و راه درمان آن

مقاله فرار از مدرسه و راه درمان آن

دسته بندی : مطالعات خانواده

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 129 کیلو بایت

تعداد صفحات : 20

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

این محصول تحقیق در زمینه فرار از مدرسه و راههای درمان آن میباشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 8:32 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 صفحه بعد

دیگر امکانات