پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن

پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 1.764 مگا بایت

تعداد صفحات : 41

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن در 41 اسلاید قابل ویرایشcpu چیست؟

یک (central processing unit (CPU که گاهی اوقات آن را پردازنده نیز می‌نامند ؛ یکی از اچزاء رایانه‌های رقمی می‌باشند که فرامین را در رایانه‌ها تفسیر می‌نماید واطلاعات را مورد پردازش قرار می‌دهد. واحدهای مرکزی پرداش ویژگی پایه‌ای قابل برنامه ریزی شدن را در رایانه‌های رقمی را فراهم می‌کنند ؛ و یکی از مهمترین اجزاء رایانه‌ها در حافظه? اولیه ؛امکانات ورودی/خروجی هستند .یک پردازنده? مرکزی مداری یکپارچه می‌باشد که معمولا به عنوان ریزپردازنده شناخته می‌شود. امروزه عبارت CPU‌ها معمولا برای ریزپردازندها به کار می‌روند.عبارت «central process unit»(واحد پردازنده? مرکزی) یک رده? خاص از ماشین را معرفی می‌کند که می‌تواند برنامه‌های رایانه را اجرا کند .این عبارت گسترده می‌تواند به راحتی به بسیاری از رایانه‌هایی که که بسیار قبل تر از عبارت "CPU" بودند تعمیم داد . به هر حال ؛این عبارت و شروع استفاده از آن در صنعت رایانه حداقل از اوایل سال ???? رایج شد. شکل ,طراحی و پیاده سازی پرازنده‌ها نسبت به طراحی اولیه تغییر کرده‌است ولی عملگرهای بنیادی آن همچنان به همان شکل باقی مانده‌است .

تاریخچه

پیش از ظهوراولین ماشین که به پردازنده‌های امروزی شباهت داشت ؛ کامپوتر‌های مثل انیاک(‍‍‍‍‌‍ENIAC) مجبور بودند برای اینکه کارهای مختلفی را انجام دهند دوباره سیم کشی کنند . این ماشین‌ها اغلب به رایانه هایی؛ با برنامه ثابت اطلاق می‌شد تازمانیکه توانایی اجرای چند برنامه را پیدا کردند. عبارت "CPU" از زمانی برای ابزار اجرا کننده نرم افزار(برنامه رایانه) تعریف شد ؛كه اولین برنامه ذخیره شده در رایانه بوجود آمد.ایده برنامه ذخیره شده مربوط به زمان طراحی ENIAC بود . در?? ژوئن سال ???? (? تیر ماه ????) قبل از اینکه انیاک کامل شود , دانشمند ریاضیدان جان فون نیومان در مقاله‌ای آن را شرح داده بود .
دستگاه‌های رقمی حال حاضر ؛ همه با پردازنده‌هایی توزیع شده‌اند که به مدار گسسته و بنابراین به تعدادی تغییر المان برای متفاوت بودن وتغییر حالات احتیاج دارند . قبل از تچاری شدن ترانزیستور ؛ برای تغییر المانها از electrical relays و vacum tubes به صورت عمومی استفاده می‌شد . اگرچه اینها از مزایایی چون سرعت - به خاطر ساز و کار عمومی شان برخوردار بودند ولی به خاطر بعضی مسایل غیرقابل اطمینان بودند

ترانزیستور و مدارات مجتمع گسسته پردازنده ها

در طول این مدت ، یک روش برای تولید تعداد زیادی ترانزیستور روی یک فضای فشرده نظر اکثریت را به خود جلب کرد. مدارات مجتمع (IC)‌ها ،این امکان را فراهم کردند که تعداد زیادی از ترانزیستورها روی یک پایه نیمه رسانا لایه لایه شده یا «چیپ»ساخته شوند. در ابتدا تنها مدارات غیر تخصصی پایه مانند گیتهای منطقی NOR به صورت مدارات مجتمع ساخته شدند. پردازنده‌هایی که بر اساس چنین واحد سیستم پایه‌ای مدارات مجتمع ساخته شدند به طور کلی جزو مدارات مجتمع مقیاس کوچک (SSI) محسوب می‌شدند.مدارات مجتمع SSI مانند آنچه که در راهنمای کامپیوتر آپولو آورده شده ،معمولا شامل ترانزیستورها با تعداد ضرایبی از ?? می‌باشند. ساخت یک پردازنده یکپارچه و بی عیب و نقص بدون استفاده از مدارات مجتمع SSI نیازمند هزاران چیپ مجزا می‌باشد ، اما همچنان مقدار حجم و توان مصرفی بسیار کمتری نسبت به طراحی به وسیله مدارات ترانزیستوری گسسته نیازمند است.چنین تکنولوژی میکرو الکترونیک پیشرفته‌ای باعث افزایش تعداد ترانزیستورهای موجود در IC‌ها شد و بدین ترتیب کاهش تعداد IC‌های منفردی را در پی داشت که به یک پردازنده

ریزپردازنده‌ها:

پیدایش ریز پردازنده‌ها در سال ???? به طور قابل توجهی در طراحی و پیاده سازی پردازنده‌ها تاثیر گذار بود. از زمان ابداع اولین ریزپردازنده (اینتل????)در سال ???? و اولین بهره برداری گسترده از ریزپردازنده اینتل ???? در سال ???? ، این روند رو به رشد ریزپردازنده‌ها از دیگر روشهای پیاده سازی واحدهای پردازش مرکزی (CPU) پیشی گرفت ،کارخانجات تولید ابر کامپیوترها و کامپیوترهای شخصی در آن زمان اقدام به تولید مدارات مجتمع با برنامه ریزی پیشرفته نمودند تا بتوانند معماری قدیمی کامپیوترهای خود را ارتقا دهند و در نهایت ریز پردازنده‌ای سازگار با مجموعه دستورالعمل‌ها ی خود تولید کردند که با سخت افزار و نرم افزارهای قدیمی نیز سازگار بودند. با دستیابی به چنین موفقیت بزرگی امروزه در تمامی کامپیوترهای شخصی CPU‌ها منحصرا از ریز پردازنده‌ها استفاده می‌کنند.
در حالیکه پیچیدگی ، اندازه ، ساختمان و شکل کلی ریزپردازنده‌ها نسبت به ?? سال گذشته کاملا تغییر کرده ، این نکته قابل توجه‌است که طراحی بنیادی و ساختاری آنها تغییر چندانی نکرده‌است. امروزه تقریبا تمام ریزپردازنده‌های معمول می‌توانندپاسخگوی اصل نیومن در مورد ماشینهای ذخیره کننده برنامه باشند.
مطابق قانون مور که در حال حاضر نیز مطابق آن عمل می‌شود ، روی کرد استفاده از فناوری جدید کاهش در مدارات مجتمع ترانزیستوری مد نظر است. در نهایت مینیاتوری کردن مدارهای الکترونیکی باعث ادامه تحقیقات و ابداع روشهای جدید محاسباتی مانند ایجاد کامپیوترهای ذره‌ای (کوانتومی) شد . به علاوه موجب گسترش کاربرد موازی سازی و روشهای دیگر که ادامه دهنده قانون سودمند کلاسیک نیومن است گردید.


گرماگیر پردازنده

پردازنده ها در زمان كار كردن گرمای زیادی تولید می كنند و اگر این گرما دفع نشود ممكن است پردازنده بسوزد. برای خنك نگه داشتن پردازنده از چند روش استفاده می كنند :
?- استفاده ازFan : قرارگیری یك پنكه كوچك بر روی پردازنده باعث حركت هوا و هدایت گرما به بیرون می شود.
?- استفاده از گرماگیر: گرماگیر وسیله ای فلزی است كه حرارت تولید شده را به وسیله یك قطعه الكتریكی جذب و به بیرون می فرستد. گرماگیر دارای پره های فلزی یا سرامیكی است .
?- استفاده از مواد پركننده: این مواد بین پردازنده و پنكه قرار می گیرد وباعث خنك شدن پردازنده می شود.این ماده با نام چسب نیز شناخته میشود.

پردازنده های تقلبی

جهت تشخیص پردازنده های تقلبی از اصل می توان از روش های زیر استفاده نمود:
?-روش چشمی:كج بودن نوشته های روی پردازنده- كم رنگ بودن نوشته ها- وجود خراش -وجود رنگ پریدگی چاپ قبلی- كوچك و بزرگ بودن حروف و عددها
?- شماره سریال: جهت دریافت شماره سریال های واقعی می توانید از برنامه ID CPUاستفاده نمایید و یا به سایت پردازنده مربوطه متصل شوید.
?- اطلاعات بایوس.
?- اطلاعات برنامه های عیب یاب.
بررسی تكنولوژی‌های موجود در پردازنده‌های intel وAMD

ا(multimedia Extention) MMX در لغت به معنای ارتقا دهنده چند رسانه‌ای است، این ویژگی توسط شركت intel در اولین سری از پردازنده‌های Pentium قرار داده شد، كه باعث شد این پردازنده‌ها به نام PentiumMMX معروف شوند، در اصل تكنولوژی MMX مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست كه باعث افزایش كارایی پردازنده در كاربردهای صوتی و تصویری می‌شود، این ویژگی اولین قابلیتی بود كه در ساختار پردازنده‌های موجود در آن زمان قرار گرفت و هم اكنون نیز این قابلیت در تمام پردازنده‌های جدید امروزی وجود دارد.
2- SSE Technology :
ا به معنای مسیری است كه باعث افزایش استفاده از دستورالعمل‌های توسعه دهنده SIMD می‌شود. در كل دستورالعمل‌های SIMD نوعی تكنولوژی ارتقادهنده در كاربردهای مختلف است و استفاده از این دستورالعمل‌ها باعث اجرای بهتر نرم‌افزارهایی می‌شود كه از این تكنولوژی بهره‌ می‌برند. در حالت كلی تكنولوژی SSE به سه نوع مختلف تقسیم می‌شود كه هر كدام از این سه نوع تكنولوژی دستورالعمل‌های بیشتری را نسبت به دیگری در اختیار پردازنده قرار می‌دهند.
3- 3DNOW : این تكنولوژی اولین بار توسط شركت AMD در پردازنده‌های آن شركت تعبیه شده است. این تكنولوژی باعث افزایش قابلیت پردازنده در كاربردهای گرافیكی و چند رسانه‌ای می‌شود و با وجود این تكنولوژی، پردازنده با سرعت بیشتری پردازش‌های گرافیكی و چند رسانه‌ای را انجام می‌دهد.
4- CNQ Technology : اCNQ یا Cool’n quiet تكنولوژیست كه اولین بار توسط شركت AMD در پردازنده‌های 64 بیتی و sempron سوكت 754 این شركت قرار گرفت. این تكنولوژی هیچ‌گونه تاثیری در تغییر كارایی پردازنده ندارد، در اصل تكنولوژی CNQ با تغییر فركانس كاری پردازنده برحسب میزان مصرف باعث كاهش مصرف پردازنده و همچنین خنك شدن پردازنده می‌شود به همین علت است كه شركت AMD این تكنولوژی را به نام Cooi’n quiet نام‌گذاری كرده است زیرا كاهش فركانس كه برابر با كاهش دمای پردازنده است تاثیر به سزایی در كاهش دور فن پردازنده دارد كه این عامل خود باعث كاهش صدای ایجاد شده توسط سیستم می‌شود.
TM : ا (Thermal monitor) TMدر پردازنده‌های Pentium 4 شركت intel وجود دارد. این ویژگی نمایش دهنده دمای داخلی پردازنده است یعنی درصورتی كه مادربورد شما از این ویژگی پشتیبانی كند در داخل Blos یا ویندوز شما می‌توانید دمای پردازنده خود را مشاهده كنید. (این ویژگی در دو نسخه Tm1 وTm2 در پردازنده‌های intel وجود دارد)
HT :ا(Hyper Threading) HT در لغت به معنای شاخه كردن پیشرفته است. این تكنولوژی توسط شركت intel در ساختار پردازنده‌های Pentium 4 قرار گرفت، در اصل این تكنولوژی باعث تبدیل پردازنده به دو پردازنده مجازی در داخل ویندوز می‌شود كه درصورت مشاهده جزئیات پردازنده ویندوز آن را به عنوان دو پردازنده می‌شناسند كه این عامل باعث ارتقای كارایی پردازنده در نرم‌افزارهایی می‌شود كه از این تكنولوژی بهره می‌برند.
Em64T : تكنــولوژی64 بیــتی حافظه توســـعه یافـته
(Extended memory 64bit Technology)
همانطور كه از اسم آن مشخص است، تكنولوژی است كه این امكان را به پردازنده می‌دهد تا بتواند حجم بیشتری از 4 گیگابایت حافظه را آدرس دهی بكند پردازنده سیستم با استفاده از این تكنولوژی می‌توان روی یك سیستم عامل 64 بیتی تا حدود 1 ترابایت حافظه اصلی (Ram) و حافظه مجازی (virtual memory) را آدرس دهی كرد كه تاثیر به سزایی در كارایی دارد.


تفاوت های CPU های AMD وIntel عبارتند از:

1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد.
2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند
3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.
4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد.
5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند.
6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود.پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 140 کیلو بایت

تعداد صفحات : 31

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی در 31 اسلاید قابل ویرایش– انتخاب مکانیزم ایمن سازی : ESP or AH protection Ciphering algorithm Hash function Choice of authentication method بین دو جفتAuthentication- – انتخاب کلید های ciphering and authentication IPSEC VPN


IPSEC VPN توپولوژیهای پیشنهادی


Fully meshed VPNS
Hub and spoke VPN

Fully-meshed on-demand VPN with TED(Tunnel Endpoint Discovery)

Dynamic Multipoint VPN

Partial mesh


Fully Meshed Strategy


تونلهای ایجاد شده) any-to any اتصالات سایت ها بصورت -

مسیر رامابین سایت ها برقرارمیسازد.) full-mesh بصورت

ها ازآدرسهای peer مابین IPSEC - جهت ایجاد تونل های

استفاده می گردد. استاتیكی publicTopology

Spoke سایت های به عنوان کوچکتر - سایت های

HUB سایت های به عنوان بزرگتز - سایت های

- روترهای موجود در سایت بزرگ به چند ین سایت بزرگ و

متوسط متصل می گردد.


مــــزا یـا:

و روتر محدود lan - جهت استفاده سایت های کوچک با تعداد Spoke جهت روترهای IPSEC یک تونل نیاز به - فقط
- کاهش حجم Config برروی روتر سایت Hub زیرا نیازی
نمی باشد. Spoke به معرفی لیستی از آدرسهای سایت های
- بااضافه نمودن یك سایت ویا یك روترتغییری درروترهای
صورت نمی گیرد. Spoke و Hub
آدرس استاتیك دارد. Hub - فقط سایت


معـــا یـب :

جمع میشود. Hub در شبكه performance -
Hub درسایت Spokt-to-Spoke - تمامی پكت های
میشوند. decrypteو encrypte
های crypto map و hub and spoke بردن - با كار
آغاز میشود.encrypyion عمل spoke دینامیكی ازسایت
عبور كند. Hub- كل ترافیك بایستی ازسایت


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 8.286 مگا بایت

تعداد صفحات : 20

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration در 20 اسلاید قابل ویرایشبرخی از اسلایدها

اسلاید...

عنوان

اسلاید...

فهرست مطالب

مقدمه

تصفیه آبهای صنعتی

موقعیت در سیکل بخار نیروگاهی

DEAERATION

نتایج

اصلاحات و روش های پیشنهادی

اسلاید...

مزایای استفاده از DEAERATOR

کاهش خوردگی
کاهش مصارف مواد شیمیایی
کاهش هدر رفت بخار
نیاز به تعمیرات کم
تکنولوژی پایین
کاهش مصرف سوخت

بر اساس گزارشی از موسسه استاندارد مهندسان مکانیک امریکا ASME به ازای هر 10 درجه افزایش دما بر حسب فارنهایت 1% از هزینه های سوخت بویلر کاهش می یابد.


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Access Point و شبکه های بی سیم

پاورپوینت بررسی Access Point و شبکه های بی سیم

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 59 کیلو بایت

تعداد صفحات : 36

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت Access Point و شبکه های بی سیم، این فایل با فرمت PPT و با 36 اسلاید و قابل ویرایش می باشدتجهیزات و پیکربندی یک شبکه Wireless :سخت افزار مورد نیاز به منظور پیکربندی یک شبکه بدون کابل به ابعادشبکه مورد نظر بستگی دارد . علیرغم موضوع فوق ، در این نوع شبکه ها اغلب و شاید هم قطعا" به یک access point و یک اینترفیس کارت شبکه نیاز خواهد بود . در صورتی که قصد ایجاد یک شبکه موقت بین دو کامپیوتر را داشته باشید ، صرفا" به دو کارت شبکه بدون کابل نیاز خواهید داشت .سخت افزار فوق ، به عنوان یک پل ارتباطی بین شبکه های کابلـی و دستگاههای بدون کابل عمل می نمایـد . بـا استفـاده از سخت افـزار فوق ، امکان ارتباط چندین دستگاه به منظور دستیـابی به شبکـه فراهـم می گـردد .access point می توانـد دارای عملکـردی مشابـه یک روتر نیز باشد . در چنین مواردی انتقال اطلاعات در محدوده وسیعتری انجـام شـده و داده از یـک access point به access point دیگر ارسال می گردد .


این فایل شامل مباحث زیر می باشد:


تجهیزات و پیکربندی یک شبکه Wireless


Access Point چیست


یک نمونه دستگاه access point


کارت شبکه بدون کابل


پیکربندی یک شبکه بدون کابل


دستگاههای بدون کابل، امکان استفاده از منابع موجود بر روی شبکه


ویژگی Roaming چیست ؟


محدوده فرکانسی Access Point


روش های ارتباطی بی سیم


شبكه های بی سیم Indoor


انواع ارتباط


Point To Multi Point


مروری بر شبكه های یبیسیم چند آنتن


SIMO

مروری بر شبكه های یبیسیم چند آنتن


MISO


Wifi و Wimax

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 357 کیلو بایت

تعداد صفحات : 57

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار در 57 اسلاید قابل ویرایشمقدمه

دسترسی تعداد زیادی از مردم جهان به شبکه جهانی اینترنت و گسترش ارتباطات الکترونیک بین افراد و سازمان های مختلف از طریق دنیای مجازی بستر مناسبی برای برقراری مراودات تجاری و اقتصادی فراهم کرده است. به طوری که با گسترش فناوری اطلاعات تمامی ابعاد زندگی بشر دچار تحولی بنیادین شده و دنیای کنونی در جریان یک دگردیسی کامل قرار گرفته است.
استفاده از این فناوری موجب توسعه تجارت تسهیل ارتباطات عوامل اقتصادی فراهم کردن امکان فعالیت برای بنگاههای کوچک و متوسط کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان شده است. فناوری ارتباطات و اطلاعات امکان افزایش قابلیت رقابت پذیری بنگاه ها را فراهم کرده و همچنین به ایجاد مشاغل جدید منجر شده است.
2-1- تعریف‌ قرارداد كار و شرایط‌ اساسی‌ انعقاد آن‌
قرارداد كار عبارتست از قرارداد كتبی یا شفاهی كه به موجب آن كارگر در قبال دریافت حق السعی برای كارفرما انجام می‌دهد.
2-2- تعلیق‌ قرارداد كار
2-3- خاتمه‌ قرارداد كار
فوت كارگر - بازنشستگی كارگر -از كارافتادگی كلی كارگر - انقضاء مدت در قراردادهای كار -پایان كار در قراردادهائی كه مربوط به كار معین - استعفای كارگر
حقوق بازنشستگی

پاداش بازنشستگی(میزان پایه حقوق بازنشستگی یاBPA) بر اساس میانگین درآمد ماهانه فرد در سال گذشته محاسبه می‌شود و تمامی مدت زمانی كه فرد بیمه شده، در 8/1 ضرب می شود، اگر كه كارمند بیش از 20 سال بیمه شده باشد پاداش تا 5درصد افزایش می‌‌یابد.
مزایای از كارافتادگی

تعریف مورد قبول این طرح این است كه ازكارافتادگی باید بر اثر جراحات، صدمات و بیماری در زمانیكه فرد بیمه است، رخ دادهباشد. افراد از كارافتاده باید حق بیمه خود را برای مدت حداقل EMBED Equation.3 از زمانی كه بیمه بوده‌اند را پرداخت كنند، حتی اگر پاداش از كارافتادگی را دریافت كرده باشند. برای كارمندان بیمه شده با از كارافتادگی كامل، مبلغ پرداختی بر اساس(BPA ) مقرر می‌شود. آنهاییكه از كارافتادگی جزئی(فقط یكی از اعضای بدن) دارند ممكن است كه تقریبا 60درصد ازBPA را دریافت كنند.
فصل3- شرایط کار

3-1- حق‌السعی
كلیه دریافتهای قانونی كه كارگر به اعتبار قرارداد كار اعم از مزد یا حقوق، كمك عائله مندی، هزینه های مسكن، خوابار، ایاب وذهاب، و نظایر آنها دریافت می‌نماید را حق السعی می‌نامند.
مزد عبارت است از وجوه نقدی یا غیرنقدی و یا مجموع آنها كه در مقابل انجام كار به كارگر پرداخت می‌شود.
مزد باید در فواصل زمانی مرتب و در روز غیرتعطیل و ضمن ساعات كار به وجه نقد رایج كشور یا با تراضی طرفین به وسیله چك عهده بانك و با رعایت شرایط :
الف – چنانچه مبلغ مزد به صورت روزانه یا ساعتی تعیین شده باشد، پرداخت آن باید پس از محاسبه در پایان روز یا هفته یا پانزده روز یكبار به نسبت ساعات كار و یا روزهای كاركرد صورت گیرد.
ب – درصورتیكه براساس پرداخت مزد به صورت ماهانه باشد، این پرداخت باید در آخرماه صورت گیرد. در این حالت مزد مذكور حقوق نامیده می‌شود.
در شرایط مساوی تبعیض در تعیین میزان مزد براساس سن، جنس، نژاد و قومیت و اعتقادات سیاسی و مذهبی ممنوع است.
میزان حداقل مزد كارگران را برای نقاط مختلف كشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید : 1- حداقل مزد كارگران باتوجه به درصد تورمی كه از طرف بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود. 2- حداقل مزد بدون آنكه مشخصات جسمی و روحی كارگران و ویژگی های كار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یك خانواده، كه تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می‌شود را تامین نماید.
حداقل مزد به صورت نقدی پرداخت شود.


خدمات درمانی و زایمان

این برنامه كلیه معالجات درمانی، جراحی، بستری شدن، دوا و درمان وهزینه‌های زایمان را تحت پوشش خود دارد و تسهیلات تخصیص یافته را به فرد بیمه شده پرداخت می‌نماید. خدمات و مراقبات پس از درمان برای افراد مسن و از كارافتاده،مسلولان ریوی و زنانی كه دوران نقاهت پس از زایمان را می‌گذرانند، بسیار نامحدودمی‌باشد اما دیگر مریضان حداكثر به مدت 6 ماه می‌توانند از مزایای بیمه برخوردارشوند. بیمارملزم است حداكثر 20درصد از كل هزینه بستری شدن خود و 40 تا 50 درصد ازكل هزینه مداوای سرپایی در بیمارستان را شخصاً پرداخت كند.
وابستگان شخص نیزهمین خدمات را همانند افراد بیمهشده دریافت می‌كند، وابستگان تحت پوشش این برنامه،باید
كه دارای نسبتهای زیر با فرد بیمه شده باشند:
زن یا شوهر
فرزند، نوه،نتیجه و غیره
وابستگان خواهر و برادر
اتحادیه‌های كارگری

اگرچه قانونی كه در سال 1997 تصویب شد این اجازه را داد كه دیگر فدراسیون‌های كار بصورت قانونی برسمیت شناخته شوند، اماتاكنون دولت تنها 2 فدراسیون كار را برسمیت شناخته است: فدراسیون اتحادیه كارگری كره و فدراسیون مستقل كارگران امور مالی و دفتری كره.
بسیاری از كارمندان بخش عمومی و تمامی مدرسان، مجاز به پیوستن به هر گروه از اتحادیه‌ها نبودند. در اواخرسال 2000 كره جنوبی دارای 5560 اتحادیه بود كه اعضای آنها شامل 6/2درصد جمعیت می‌شدند. همچنین اعضای انجمن محیط كاری از چند كارگر تشكیل می‌شدند. در حال حاضرتنها یك اتحادیه كارگری در هر محیط كاری اجازه فعالیت زیر نظر قانون اتحادیه كارگران را دارد، البته این ماده از قانون در سال 2002 برداشته شد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت آشنایی با RAID

پاورپوینت آشنایی با RAID

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 19 کیلو بایت

تعداد صفحات : 18

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت آشنایی با RAID در 18 اسلاید قابل ویرایشRAID

مخفف عبارت
Redundant Array of Inexpensive Disks
تعریف : سازماندهی چند دیسک ارزان به گونه ای که یک دیسک با حجم حافظه زیاد و کارایی بالا به نظر برسد.پخش داده (Data striping) و افزونگی (Redundancy)

مهمترین مفاهیمی که باید در طراحی و پیاده سازی دیسک های آرایه ای مدنظر قرار گیرد، عبارتند از:

پخش داده (Data Striping) برای افزایش کارایی و سرعت

افزونگی (Redundancy) برای افزایش پایداری مجموعه
پخش داده (Data striping)

تعریف : داده ها را به روی چندین دیسک چنان پراکنده کنیم تا مجموعه به صورت یک دیسک پرسرعت به نظر برسد.
مزایا :
افزایش سرعت انتقال داده هنگام دسترسی به حجم زیاد داده
افزایش سرعت I/O هنگام دسترسی به حجم کم داده.
منجر به پخش بار ذخیره و بازیابی رو تمام دیسک ها میگردد.
سطوح مختلف RAID

بنا به کاربرد مورد نیاز انتخاب از بین روشهای مختلف پراکندن داده و افزونگی صورت می گیرد .
آرایش های مرسوم افزونگی و پراکندن داده در شش سطح انجام میگرد .RAID 0-5

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی What is ERP برنامه‌ ریزی منابع سازمانی

پاورپوینت بررسی What is ERP برنامه‌ ریزی منابع سازمانی

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 507 کیلو بایت

تعداد صفحات : 46

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی What is ERP برنامه‌ ریزی منابع سازمانی در 46 اسلاید قابل ویرایشفهرست مطالب

سیستم‌های اطلاعاتی و انواع آن
ERP چیست؟ (تعریف)
ERP سیستمی جامع و كاملاً یكپارچه
زیرسیستم‌های موجود در ERPو Oracle ERP
ویژگی‌های ERP و Oracle ERP
دستاوردهای ERP
برای استقرار ERP در یک سازمان از کجا شروع کنیم؟
هزینه‌های پیاده‌سازی ERP
عوامل اصلی موفقیت در پیاده‌سازی ERP
مطالعه موردی
برخی شرکت‌های برق که از سیستم Oracle بهره می‌برند


تعریف سیستم‌های اطلاعاتی (Information System)

یک سیستم اطلاعاتی را می‌توان مجموعه‌ای از اجزاء مرتبط با هم تعریف کرد که اطلاعات را به منظور حمایت از هماهنگی، تصمیم‌گیری و کنترل در یک سازمان، جمع‌آوری، پردازش، ذخیره، بازیابی و توزیع می‌کند.


در یک سیستم اطلاعاتی سه عملیات Input، Process و Output منجر به تولید اطلاعات می‌شود.


انواع سیستم‌های اطلاعاتی (IS)

سیستم‌های پشتیبان عملیات
مثل: TPS، PCS، OAS، ECS
سیستم‌های پشتیبان مدیریت
مثل: MIS، DSS، EIS


What is ERP?

به زبان ساده

ERP
سیستم جامع نرم‌افزاری است كه به كمك آن می‌توان کلیه فعالیت‌های اطلاعاتی سازمان را یکپارچه و منابع سازمان (پول- نیروی انسانی- كالا- تجهیزات) را با هدف افزایش بهره‌وری, برنامه‌ریزی و مدیریت نمود.


تعریف ERP

(Davenport, 1998):
«ERP یک بسته نرم‌افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچه‌سازی اطلاعات و جریان آنها بین تمامی بخش‌های سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیره تأمین و مدیریت ارتباط با مشتریان است».


ویژگی‌های ERP

فرآیندمدار است نه وظیفه‌گرا
در این سیستم فرآیندهای سازمان و جریان اطلاعات از یکدیگر تبعیت می‌کنند
با استفاده از یک بانک اطلاعاتی شکل گرفته است
محیط توسعه نرم‌افزار یکسان می‌باشد
از تعداد زیادی ماژول ساخته شده که حوزه‌های کاری وسیعی را پوشش می‌دهند
ماژول‌ها با یکدیگر به صورت همبسته کار می‌کنند و اطلاعات را در سراسر سازمان به گردش در می‌آورند
همبستگی بین ماژول‌ها به صورت اتوماتیک و کامل است (کاملاً یکپارچه)
قابلیت تعریف ساختار برای کدینگ اطلاعات پایه در سیستم وجود دارد، در نتیجه ساختار کدها ثابت و غیرقابل تغییر نمی‌باشند.
هر یک از ماژول‌ها به تنهایی قابل نصب و استفاده هستند.
به دلیل پارامتریک بودن، قابلیت انطباق بالایی با شرایط کاری مختلف دارد (هزاران پارامتر در سیستم تعبیه شده که با تغییر و تنظیم آنها منطق برنامه‌ها تغییر می‌کند، به‌گونه‌ای که نیازهای خاص فرایند مورد نظر شما را برآورده می‌سازد).
مبتنی بر مدیریت گردش‌کار می‌باشند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت ارزشیابی آموزشی

پاورپوینت ارزشیابی آموزشی

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 286 کیلو بایت

تعداد صفحات : 188

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت ارزشیابی آموزشی در 188 اسلاید قابل ویرایشارزشیابی آموزشی كرنباخ(1963) فرایند نظامدار جمع آوری اطلاعات و كاربرد اطلاعات به منظور داوری ارزشی در خصوص یك طرح یا برنامه است.
فرایند نظامدار مبتنی بر اطلاعات است نه باورها و احساسات ارزشیابی آموزشی بیبای(1978) فرایند نظامدار جمع آوری اطلاعات و تفسیر شواهدی است كه منجر به داوری ارزشی می شود و در نهایت به عمل می انجامد.

منظور از نظامدار بودن: اطلاعات باید با دقت تعریف شوند.
با برنامه ریزی درست و علمی جمع آوری شوند.
منظور از تفسیر شواهد: اطلاعات به گونه ای صحیح مرتب، طبقه بندی، تجزیه و تحلیل و تفسیر شوند.
منظور از داوری ارزشی: ارزشیابی را ازتوصیف صرف فعالیت های آموزشی فراتر می برد.
سنجش عملكرد یادگیرندگان و مقایسه نتایج حاصل با هدفهای آموزشی از پیش تعیین شده به منظور تعیین میزان رسیدگی به اهداف.
ارزشیابی پیشرفت تحصیلی بلوم(1971)ارزشیابی مرحله ای عبارتست از کاربرد ارزشیابی منظم در فرایند تدوین برنامه درسی و در فرایند های تدریس و یادگیری به منظور اصلاح هر یک از این سه فرایند.
بنابراین، این نوع ارزشیابی نه نتها برای تدوین برنامه های درسی، بلکه برای امر تدریس و یادگیری دانش آموزان مفید خواهد بود.
آزمون : وسیله یا روشی نظامدار برای اندازه گیری نمونه ای رفتاراست(گرانلاند،1990) اندازه گیری:تخصیص اعداد به پدیده ها ( پیشرفت) بر اساس ملاك معینی( نمره صفر تا بیست) تعریف بعضی از مفاهیم رایج در سنجش تعریف گیج و بر لاینر از آزمون: توجه به آزمون یک روش نظام دار برای اندازه گیری نمونه ای از رفتار فرد است برای اینکه بتوان آن رفتار را با معیار یا هنجار ارزشیابی کرد.
مستلزم بكارگیری فنون گوناگونی است كه بر مشاهده عملكرد متكی بوده و شامل تركیبی از اطلاعات گوناگون برای تصمیم‌گیری است.
سنجش سنجش تکوینی فرآیند جمع آوری اطلاعات به منظور شناخت فراگیران و برنامه ریزی و تصمیم گیری برای رشد و پیشرفت آنها چرخه سنجش تکوینی روشهای مختلف اندازه گیری ویژگی های روانی و رفتاری: علاوه برآزمون که معروفترین روش می باشدمی توان ازمشاهده ، مصاحبه و پرسشنامه نیز نام برد.


معنی سازه:

از نظر «كرلینجر»سازه یک مفهوم است، اما سازه یک معنی اضافی بر مفهوم دارد و آن این است که سازه برای مقاصد ویژة علمی به طور عمد و از روی آگاهی ابداع می شود.


روش های تعیین پایایی:

1- روش پایایی مصحح
2- روش باز آزمایی
3- روش فرم های هم ارز
4- روش دو نیم کردن آزمون
5- روش کودر - ریچاردسون

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مبانی نظری وپیشینه تحقیق بازاروشکست بازار،با زار وانحصار آن

مبانی نظری وپیشینه تحقیق بازاروشکست بازار،با زار وانحصار آن

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 369 کیلو بایت

تعداد صفحات : 93

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

مبانی نظری وپیشینه تحقیق بازاروشکست بازار،با زار وانحصار آن

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه


2.1. مقدمه.. 15

2.2. بازار و شكست آن.. 15

2.2.1. انواع شكست بازار.. 16

2.2.2. نظریه‌هایی در مورد شكست بازار.. 17

2.3. بازار و انحصار در آن.. 20

2.3.1. انحصار.. 20

2.3.2. علل انحصار.. 21

2.3.3. انحصار طبیعی.. 23

2.4. بازار و ویژگیهای آن.. 28

2.4.1. ساختار بازار.. 28

2.4.2. رفتار بنگاه ها در بازار.. 34

2.4.3. عملكرد بازار.. 34

2.5. شناسایی ساختار بازار.. 35

2.5.1. تئوری تابع تولید.. 36

2.5.2. تئوری تابع هزینه.. 44

2.5.3. تغییرات تكنولوژیك.. 54

2.5.4. تابع هزینه پویا.. 58

2.5.5. ارزیابی تابع هزینه.. 59

2.6. شناسایی عملكرد بازار.. 66

2.6.1. انحصار در بازار.. 66

2.6.2. هزینه اجتماعی انحصار.. 67

2.6.3. روش های اندازه گیری هزینه اجتماعی انحصار 70

1.1.مقدمه

این فصل از رساله اختصاص به مبانی نظری تحقیق دارد. به منظور ورود به بحث ساختار بازار در این مطالعه ابتدا در بخش ابتدایی مروری بر ادبیات شكست بازار شده است و بر اساس این تئوری ها موضوع انحصار و انحصار طبیعی در بخش بعد مورد توجه قرار گرفته است. چرا كه انحصار طبیعی نوعی شكست در ساختار بازار قلمداد شده است. بخش بعدی این فصل به موضوع ویژگیهای بازار و به طور خاص ساختار بازار پرداخته است و مباحثی همچون تمركز و موانع ورود به بازار به عنوان ویژگیهای ساختاری در بازار به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش بعد از آنجا كه یكی از اهداف این رساله شناسایی ساختار است، روش شناسایی بر روی شناخت ویژگیهای تابع هزینه متمركز شده و آزمون هایی كه برای این شناخت مورد نیاز بوده؛ ارائه شده است در عین حال به منظور كمك در تخمین تابع هزینه مروری نیز بر توابع تولید و هزینة متداول و ارزیابی تئوریك آنها انجام شده است. یكی از جنبه های مهم عملكرد بازار موضوع هزینه های رفاهی ناشی از عدم كاركرد صحیح بازار است كه در قالب ادبیات هزینه های اجتماعی انحصار عنوان شده است.نظریات گوناگونی كه در باب چگونگی اندازه گیری هزینه های اجتماعی انحصار در ادبیات اقتصادی موجود بوده است؛ كه به اختصار مروری بر آنها شده است.

1.2.بازار و شكست آن

از بازار در متون اقتصادی تعاریف گوناگونی ارائه شده است و میان اقتصاددانان بر تعریف خاصی از آن توافق وجود ندارد؛اما در اغلب تعاریف بر مولفه های مكان، ساختار، شرایط و فرآیند تأكید می‌شود(رنانی،1376). در حقیقت در بیشتر تعاریف بازار مولفه های فوق مطرح می شوند به طوری‌كه منظور از بازار با هر تعریفی كه از آن داشته باشیم فرآیندی مملو از رقابت با نتیجه‌ای به نام كارایی است. از این رو مجادلات پیرامون بازار و عملكرد آن بر این تمركز دارد كه آیا اساساً چنین فرآیندی وجود دارد ، آیا چنان نتیجه‌ای از آن حاصل می‌شود یا خیر. به اعتقاد اقتصاددانان تنها بازاری كه می تواند منجر به كارایی و تخصیص بهینه منابع شود، بازار رقابت كامل است لیكن اغلب همین اقتصاددانان معتقدند بازار رقابتی هیچگاه محقق نمی‌شود و این موضوع یعنی "شكست بازار[1]" از مناقشه های جدی در اقتصاد می باشد. حال اگر درصدد تبیین روشن تر موارد شكست بازار باشیم، باید به تمیز حوزه های شكست بازار بپردازیم. این امر بر حسب آنكه حوزه بررسی اقتصاد خرد (شكست در تخصیص منابع – ناكارایی ) اقتصاد كلان (شكست در اشتغال منابع بیكاری)‌ و یا اقتصاد توسعه (شكست در اهداف اجتماعی – نابرابری و فقر ) باشد نتایج متفاوتی را به دست می دهد. به عبارتی دیگر ممكن است عملكرد بازار با عنایت به رویكرد اقتصاد خردی در بر دارنده كارایی تخصیص باشد، حال آنكه به لحاظ دیدگاه های اقتصاد كلان و یا توسعه ای ، نمایان گر شكست باشد(رنانی،1376). ولی به هر حال یك تعریف از بازار به شكل زیر ارایه شده است كه " بازار فضایی است كه در آن خریدار و فروشنده با یكدیگر ارتباط برقرار كرده وكالاها و خدمات مورد نظر را مبادله می كنند.

1.2.1. انواع شكست بازار

1.2.1.1. شكست بازار در تخصیص بهینه منابع

نظریه های شكست بازاری به مواردی اشاره دارند كه طی آن سازوكار بازار یا نظام قیمت ها از تأمین مقدار بهینه تولید از نظر اجتماع، ناتوان باشد. این نوع شكست بازاری با منحرف شدن تولید تعادلی از تولید بهینه اجتماعی رخ می دهد. تولید بهینه اجتماعی جایی است كه در آن قیمت برابر با هزینة تولید یك واحد اضافه تر از كالا (هزینة نهایی) باشد و هر عاملی كه موجب بروز این انحراف شود ، از جمله دلایل شكست بازاری به لحاظ تخصیص منابع، شمرده می‌شود. تجربه نشان می دهد در مواردی اگر چه عرضه و تقاضای بازار به تعادل می رسند و تولید كننده سود خود را حداكثر می‌كند، اما كارایی یا تولید در سطح بهینه اجتماعی تأمین نشده و بازار در كارایی شكست می‌خورد. مهمترین دلایل بروز این نوع شكست بازاری به طور خلاصه عبارتند از انحصار طبیعی، ‌كالاهای عمومی، پیامدهای خارجی[2]، اطلاعات نامتقارن ‌و نقص بازار[3]دانست .

1.2.1.2. شكست بازار در اشتغال صنایع

گاهی اوقات به رغم برقراری شرایط كارایی تخصیص بازار با شكست روبه رو می‌شود. این مسأله كه در بیشتر مواقع به دلیل كم بودن سطح تقاضای موثر در اقتصاد رخ می دهد ، متناظر با بیكاری بخشی از منابع و بنابراین پایین بودن سطح تولید (نسبت به سطح اشتغال كامل ) و در نتیجه اختلاف میان سطح تولید تعادلی و اشتغال كامل است. در این هنگام حتی اگر بازار در تخصیص منابع كارآمد عمل كرده باشد؛ در اشتغال منابع شكست خورده است و بدین ترتیب مداخله دولت ضرورت می یابد.


[1] - Market Failure

[2] -Externalities

[3] -Market Imperfection

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:16 ] [ احمد احمد ]
[ ]

مبانی نظری وپیشینه تحقیق صندوقهای سرمایه گذاری مشترک

مبانی نظری وپیشینه تحقیق صندوقهای سرمایه گذاری مشترک

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : docx

حجم فایل : 179 کیلو بایت

تعداد صفحات : 94

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

مبانی نظری وپیشینه تحقیق صندوقهای سرمایه گذاری مشترک

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

فصل دوم: مروری برادبیات تحقیق.. 19

2-1) مقدمه. 20

2-2) تعریف صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 21

2-3) مزایای صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 22

2-3-1) جایگزینی برای خرید سهام شركت‌های بورسی. 23

2-3-2) نقدشوندگی. 23

2-3-3) سادگی در سرمایه‌گذاری.. 24

2-3-4) تنوع سرمایه‌گذاری.. 24

2-3-5) وجود مدیریت حرفه‌ای.. 25

2-3-6) صرفه‌های مقیاس (هزینه‌های معقول) 25

2-3-7) انگیزه مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری.. 26

2-4) معایب صندوق های سرمایه گذاری مشترک 2-4-1)هزینه ها 27

2-4-2) رقیق سازی.. 27

2-5) انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در جهان. 27

2-5-1)صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام عادی.. 28

2-5-2) صندوق‌های سرمایه‌گذاری متوازن. 28

2-5-3) صندوق‌های سرمایه‌گذاری اوراق‌قرضه یا سهام ممتاز. 28

2-5-4) صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصصی. 29

2-5-5) صندوق های سرمایه‌گذاری با هدف دوگانه. 29

2-5-6) صندوق‌های بازارپول. 30

2-5-6-1)صندوق‌های نهادی : 30

2-5-6-2) صندوق‌های مدیریت شده توسط کارگزاران: 30

2-5-6-3) صندوق‌های مدیریت شده توسط صندوق های متقابل بازار سرمایه: 30

2-5-7) صندوق‌های رشد و توسعه. 31

2-5-8 ) صندوق‌های شاخص.... 31

2-5-9) صندوق‌های قابل معامله در بورس.. 32

2-5-10) صندوق‌های اوراق‌قرضه شهرداری‌ها 33

2-5-11) صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی. 33

2-6) اركان صندوق‌ها 34

2-6-1) مجمع صندوق. 34

2-6-2) مدیر صندوق. 34

2-6-3) متولی صندوق. 35

2-6-4) ضامن. 35

2-6-5) حسابرس.. 36

2-6-6) كارگزاران صندوق. 36

2-7) كارمزد اركان و هزینه‌های صندوق‌ 36

2-7-1) كارمزد اركان. 37

2-7-2) هزینه‌های دوره‌ای.. 37

2-7-2-1)هزینه حسابرس.. 38

2-7-2-2)هزینه تأسیس و تسویه. 38

2-7-2-3)هزینه مجامع و عضویت در كانون‌ها 38

2-7-2-4)سایر هزینه‌ها 38

2-7-3) هزینه‌های صدور و ابطال. 39

2-8) نحوه قیمت گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 40

2-8-1)NAV صدور. 41

2-8-2)NAV ابطال. 41

2-8-3)NAV آماری.. 41

2-9) نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها‌ 42

2-10) قوانین مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 43

2-11) امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 45

2-12) گزارش های مالی صندوق های سرمایه گذاری.. 46

2-13) اولین ایده تشکیل صندوق مشترک.. 47

2-14) جایگاه ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترك.. 47

2-15) شکل گیری صندوق های سرمایه گذاری مشترک در ایران. 48

2-16) شخصیت حقوقی صندوق های سرمایه گذاری مشترک.. 50

2-17) صندوق های با بنیان بسته ( شرکت های سرمایه گذاری ) 50

2-18) شروط موفقیت.. 51

2-19) مدیریت پرتفوی.. 52

2-21) ارزیابی عملکرد پرتفوی.. 56

2-22) مروری تاریخی برارزیابی عملکرد پرتفوی.. 57

2-23) بررسی مدل های ارزیابی عملکرد 57

2-23-1) بازده 58

2-23-2) انحراف معیار(ریسک) 59

2-23-3) ضریب بتا 60

2-24) مدل های ارزیابی عملکرد پرتفوی.. 62

2-24-1) شاخص شارپ.. 62

2-24-2) شاخص ترینر. 65

2-24-3) مقایسه بین معیارهای شارپ وترینر. 66

2-24-4) محدودیت ها در معیارهای شارپ وترینر. 67

2-24-5) شاخص جنسن. 69

2-24-6) نسبت ارزیابی. 73

2-24-7) مدل گراهام وهاروی برای ارزیابی عملکرد 73

2-24-8) پرتفوی بهینه شارپ.. 74

2-24-9 ) تئوری فرامدرن پرتفوی.. 75

2-25) پژوهش های انجام شده درزمینه شرکت های سرمایه گذاری پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار کشور. 79

2-26) بررسی مطالعات تطبیقی درسایر کشورها 99

فصل دوم

مروری برادبیات تحقیق

2-1) مقدمه

ثبات‌بخشی و توسعه بازارهای مالی نیازمند بکارگیری ابزارها و نهادهای مالی نوین است. یکی از این ابزارها موسسات سرمایه‌گذاری هستند که با جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران، آن را در مجموعه‌ای از اوراق بهادار و دارایی ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه‌گذارانی که آشنایی کافی با فرآیند سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار ندارند و از ریسک‌های آن مطلع نیستند و یا زمان لازم برای پیگیری سرمایه‌گذاری خود را ندارند می‌توانند با مشارکت در این موسسات از مزایای آن بهره مند شوند.

بنابر تعریف، شركت سرمایه گذاری، نهاد مالی شركت، (تراست تجاری، شركت با مسؤولیت محدود و یا مشاركت) است كه فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار است . شركت های سرمایه گذاری، وجوه سرمایه گذاران را در مقیاس بزرگ سرمایه گذاری می كنند و متعاقب آن، سهامداران به نسبت سهم خود در سود و زیان شركت شریك می شوند . به طور كلی، عملكرد شركت های سرمایه گذاری به عملكرد اوراق بهادار و دیگر دارایی های موجود در پرتفوی آنها بستگی دارد.

شركتهای سرمایه گذاری به سه دسته ی اصلی تقسیم می شوند:

الف : صندوقهای سرمایه گذاری مشترك 2 یا شركتهای با بنیان باز

ب: صندوقهای با بنیان بسته 3 یاشركتهای با بنیان بسته

ج : یونیت تراست ها یا تراست های سرمایه گذاری 4

نهادهای یادشده به رغم داشتن وجوه اشتراك متعدد، در بعضی موارد، ویژگیهای مربوط به خود را دارند. (سنگینیان – مرکز تحقیقات سازمان بورس اوراق بهادار 1383)

در این پژوهش برآنیم که دو مورد اول را که در کشورمان در حال فعالیت هستند با یکدیگر مقایسه نماییم . حال باتوجه ‌به تعریف ارائه شده ، به تعریف صندوق های سرمایه گذاری و انواع آن خواهیم پرداخت و در مواردی که با شرکت ها دارای تفاوتهایی هستند ، به آن اشاره خواهیم نمود و پس از آن برخی از ویژگیهای اختصاصی شرکت های سرمایه گذاری را معرفی خواهیم نمود .

2-2) تعریف صندوق های سرمایه گذاری مشترک

صندوق های سرمایه گذاری که به مثابه واسطه های مالی بین سرمایه گذاران و بنگاه های تولیدی عمل می کنند، در بازار سرمایه نقش خطیری برعهده دارند. صندوق سرمایه گذاری را می توان یک مؤسسه خدمات مالی معرفی کرد که سهام خود را به عموم فروخته و از وجوه حاصل ازآن جهت انجام سرمایه گذاری درانواع اوراق بهادار استفاده می نماید. این صندوق ها با یک کاسه کردن وجوه هزاران سرمایه گذار، پرتفویی متنوع از انواع دارایی های مالی خریداری و خدمات متنوعی را نیز به آنان ارائه می دهند و سهامدار کم سرمایه را در پرتفوی بزرگی سهیم نموده، وی را از منافع شرکتهای سرمایه پذیرمنتفع می سازند. این صندوق ها فعالیتشان را با فروش سهام خود به عموم شروع می نمایند. در واقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترك، نهادهایی هستند كه با فروش واحدهای سرمایه‌گذاری خود به مردم، وجوهی را تحصیل و آنها را در تركیب متنوعی از اوراق بهادار شامل سهام، اوراق قرضه، ابزارهای كوتاه‌مدت بازار پول و دارایی‌های مالی دیگر سرمایه‌گذاری می‌كنند و خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها، به نسبت سهم خود، بخشی ازمالكیت صندوق را به دست می‌آورند و در سود بدست آمده شریک خواهند بود.

هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق بیانگر درصد معینی از مالكیت دارایی‌های صندوق و درآمد حاصل از آن دارایی‌ها است. همچنین زمانی که یک فرد در یک صندوق مشترک ، سرمایه‌گذاری می‌کند، در حقیقت ( به صورت مشاع ) مالک بخشی از یک صندوق مشترک و یا به اصطلاح سهامدار یا مشارکت کننده صندوق می‌شود. با خرید گواهی یا واحد صندوق مشترک نیازی نیست افراد خود را درگیر تحلیل در بازار اوراق بهادار کنند و علاوه بر این با تجمیع سرمایه‌های کوچک، سرمایه هنگفتی به دست می‌آید که در بورس اوراق بهادار به عاملی مولد تبدیل می‌شود. همچنین اشتراك یا ادغام مجموعه‌ای از ثروت و بهره‌برداری از منافع مشترك آن روش مطلوب برای برخی از سرمایه‌گذاران بویژه سرمایه‌گذاران مبتدی و تازه وارد است، و با استفاده از یك كاسه كردن و مدیریت تخصصی دارایی‌ها، كارآیی پورتفولیوها و بازدهی آن می‌تواند افزایش یابد. (سنگینیان – مرکز تحقیقات سازمان بورس اوراق بهادار 1383 )

این صندوق‌ها با توجه به تعریف صورت گرفته در قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شورای اسلامی در آذرماه 1384 و به عنوان جایگزین مناسبی برای سبدهای مشاع ایجاد گردیده‌اند. بر اساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، صندوق سرمایه‌گذاری نهادی مالی كه فعالیت اصلی آن سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار است و مالكان آن به نسبت سرمایه‌گذاری خود، در سود و زیان صندوق شریك‌اند، تعریف شده است.

با ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدهای مشاع كه پیش از این توسط تعدادی از كارگزارانی كه مجوز سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق بهادار(سبا) دریافت نموده‌اند تشكیل شده‌بودند به كار خود خاتمه دادند. صندوق‌ سرمایه‌گذاری مشترك در سهام (در اندازه کوچک) با الهام از متعارف ‌ترین شكل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترك[1] در سایر كشورها كه ده‌ها سال از ایجاد آنها می‌گذرد طراحی گردیده است. برای مطلع شدن از چگونگی فعالیت و نظارت بر این صندوق‌ها لازم است كه سرمایه‌گذاران با مطالعه دقیق اساسنامه و امیدنامه مربوطه با جزئیات آن آشنا شوند و با توجه به استراتژی‌ها و انتظارات خود از سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار در مورد خرید واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها تصمیم مناسبی اتخاذ نمایند.


[1].Mutual Funds

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:16 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 صفحه بعد

دیگر امکانات