پاورپوینت بررسی ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اكسترانت

پاورپوینت بررسی ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اكسترانت

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 25 کیلو بایت

تعداد صفحات : 40

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی ابزارهای راه اندازی اینترنت ،اینترانت،اكسترانت در 40 اسلاید قابل ویرایشاینترانت واكسترانت


دو نمونه از مهمترین گستره های اینترنت، " اینترانت ها و اكسترانت ها " هستند كه شاید كمتر به آنها توجه شده است. گاهی وجود "اینترانت " و " اكسترانت " در مشاغل كوچك در راستای اجرای برنامه های مربوط به این گونه كسب و كارها تعجب آور است. البته شاید بتوان گفت بهره گیری از این خدمات، صرفا برای كسب و كارهای محدود امكان پذیر است و ناگفته پیداست كه كار با این شبكه ها در شركت های بزرگ عملا ممكن نیست. به هر حال، هنگام استفاده از چنین شبكه هایی باید به برخی نكات توجه داشت:
1- یكی از مزایای شبكه اینترانت، افزایش تشریك مساعی كارمندان از یك سو و تقسیم اطلاعات میان آنها از سوی دیگر است. به طور خلاصه، یك شبكه اینترانت، یك شبكه خصوصی است و صرفا در اختیار پرسنل و كارمندان قرار می گیرد. در این شبكه نیز می توان از فرآیندهای امنیتی مانند دیواره آتش برای جلوگیری از سرقت اطلاعات استفاده كرد. یكی دیگر از مزایای شبكه های اینترانت این است كه كارمندان صرف نظر از محلی كه حضور دارند، می توانند به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند.
تاكنون تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام شده در یكی از آنها، تعداد شركت هایی كه در سال 2002 از شبكه اینترانت استفاده می كردند بیش از 700هزار شركت بود. این تحقیق خاطر نشان می كند كه در حدود 150 هزار شركت نیز در حال برنامه ریزی برای استفاده از این شبكه در سال 2003 بوده اند. با اتصال كامپیوتر ها به یكدیگر، علاوه بر بهبود روش های تصمیم گیری و به كارگیری اطلاعات، می توان روش های نوین را جایگزین روش های سنتی و متداول كرد. علاوه بر كاهش فوق العاده هزینه ها و مشخص شدن وظایف روزمره كاركنان؛ تولید، دسترسی و توزیع اطلاعات بسیار سریعتر انجام می شود.تاریخچه اینترنت در ایرن


سال ????: تعداد کمی از دانشگاه‌های ایران، از جمله دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه گیلان، توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری و از طریق پروتکل UUCP به اینترنت وصل می‌شوند تا با دنیای خارج ایمیل رد و بدل کنند.
سال ???? :در سال ???? هجری شمسی ایران نیز به شبکه اینترنت پیوست. نخستین رایانه ای که در ایران به اینترنت متصل شد مرکز تحقیقات فیزیک نظری در ایران بود. در حال حاضر نیز این مرکز یکی از مرکزهای خدمات اینترنت در ایران است .مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات،‌ بعنوان تنها نهاد ثبت اسامی قلمرو [IR.] در ایران به رسمیت شناخته می‌شود. این قلمرو مشخّصه تعیین شده برای هویّت ایران در فضای اینترنت است
سال ???? : مؤسسه ندا رایانه تأسیس می‌شود. پس از راه‌اندازی اوّلین بولتن بورد (BBS)، در عرض یک سال نیز اوّلین وب سایت ایرانی داخل ایران را راه‌اندازی می‌کند. همچنین، این مؤسسه روزنامه «همشهری» را به زبان فارسی در اینترنت منتشر می‌کند، که این اوّلین روزنامه رسمی ایرانی در وب محسوب میشود. در همین سال بدنبال اتصال به اینترنت از طریق ماهواره کانادایی «کد ویژن» (CADVISION)، مؤسسه ندا رایانه فعالیت بازرگانی خود را بعنوان اوّلین شرکت خدمات سرویس اینترنتی (ISP) آغاز می‌کند.
سال ???? :مجلس ایران تأسیس شرکت «امور ارتباطات دیتا» تحت نظر شرکت مخابرات ایران را تصویب می‌کند و مسؤلیت توسعه خدمات دیتا در سطح کشور را بطور انحصاری در اختیار آن شرکت قرار می‌دهد.
سال ???? :تحقیق یونیکد در ایران با قرارداد شورای عالی انفورماتیک و همکاری بنیاد دانش و هنر واقع در انگلستان و با نظارت و مدیریت فنّی دانشگاه صنعتی شریف تحت عنوان «فارسی وب» آغاز می‌شود. هدف تحقیق اینست که با گنجاندن کامل و جامع الفبای فارسی در استاندارد یونیکد، نشر فارسی در کامپیوتر، مخصوصاً اینترنت و وب، استاندارد شود و اصولاً مشکل قلم (فونت) های غیر استاندارد موجود در نرم افزارهای ایرانی حل شود.اکسترانت (Extranet) :

یک شبکه مشترک که از تکنولوژی اینترنت بمنظور تسهیل در ارتباط بین بنگاه های تجاری ، تهیه کنندگان ، مشتریان و یا سایر فعالیت های تجاری استفاده می گردد . یک اکسترانت ،ممکن است بعنوان بخشی از یک اینترانت سازمان بوده که سایر سازمان ها قادر به دستیابی به آن می باشند. اشتراک و استفاده از اطلاعات می تواند جنبه عمومی داشته و یا صرفا" گروه های خاصی را شامل گردد . اکسترانت ها اکسترانت، این امکان را به یک سازمان خواهد داد تا شبکه موجود را بمنظور اشتراک اطلاعات با مشتریان ، تامین کنندگان محصولات و سایر نمایندگان تجاری، توسعه و گسترش نمایند
اکسترانت ، محدودیت های لازم بمنظور دستیابی به اطلاعات موجود در اینترانت یک سازمان را بر اساس سطح مجوزهای مربوطه ، برای کاربران ( کاربران خارج از سازمان و شبکه ) فراهم می نماید. ویندوز 2000 ، امکانات لازم بمنظور پیکربندی یک اکسترانت را ارائه و شبکه اینترانت را در مقابل دستیابی غیر مجاز، ایمن می سازد . یک اکسترانت از طریق اتصالات ایمن VPN ایجاد ، و پیکربندی آنها با توجه به نیازهای مربوطه ، انجام خواهد شد. مثلا" در برخی موارد ممکن است امکان دستیابی صرفا" به اکسترانت محدود و در برخی موارد دیگر یک دپارتمان نیازمند دستیابی به دپارتمان دیگر بر روی اینترانت باشد .
اكسترانت: ارتباط بین اینترنت و اینترانت ها از طریق شبکه های اکسترانت است .با استفاده از شبکه های اکسترانت یا چندین شبکه اینترنت به یکدیگر متصل شده در صورت نیاز اکسترانت یک درگاه به شبکه عمومی اینترنت خواهد داشت . شبکه های اکسترانت در راستای اهداف عمومی شبکه های اینترنت ایجاد می شود. اگر یکی از اکسترانت ها مقررات را رعایت نکند به ساذگی همه چیز به هم میریزد
به طور كلی میتوان گفت كه:


اکسترانت:
یک اینترانت است که بطور خصوصی اداره می شود. اکسترانت ها برای اینکه اینترانت را افزایش دهند به کاربران خود اجازه می دهند به اینترنت از طریق راههای مطمئن دسترسی داشته باشند
اینترانت و اکسترانت از تحول عظیم اینترنت بوجود آمده اند

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:19 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی اختلال وابستگی به مواد

پاورپوینت بررسی اختلال وابستگی به مواد

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 39 کیلو بایت

تعداد صفحات : 28

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی اختلال وابستگی به مواد در 28 اسلاید قابل ویرایش


وابستگی به مواد

توصیفات رفتاری

1-تغییر مشهود در رفتار؛یعنی دوری گزینی از خانواده ودوستان نزدیک،فقدان علاقه به انجام فعالیتهای معمول،انرژی پایین،خواب زیاد،افت نمره های تحصیلی.

2-مسمومیت ویااستفاده از داروبرای دو یا چند موقعیت.

3-نوسان خلقی.

4-عدم حضوریاتاخیرمتوالی برای حضوردرمدرسه.

5-تغییرگروه همتاها به گروهی که به طورقابل توجهی در کار مصرف موادهستند.

6-((تصویرخود))ضعیف،توصیف خودبه عنوان یک فردشکست خورده،هنگام گفتگوبادیگران تماس چشمی بسیارکمی دارد.

7-دیدگاه خصومت آمیزیا منفی نسبت به زندگی و افراددیگر.

8-داشتن وسایل مربوط به مصرف مواد.

9-تشویش درمورددزدیدن مشروبات الکلی ازیک مغازه،منزل، دوستان یاوالدین.

10-دستگیری به خاطرخلافهای کوچک یاجریمه شدن به خاطر رفتارهای نابجاناشی از مستی ومصرف مشروبات الکلی.

11-داشتن سابقه خانوادگی درخصوص وابستگی به مواد.

12-گزارش شخصی ازمصرف روزانه یک ماده تغییردهنده خلق یا مصرف ماده به صورت منظم تا به حالت خوشی برسد.
هدفهای بلند مدت1-وجود اعتیاد و وابستگی به مواد تایید یا رد شود.

2-خویشتن داری کلی فردنسبت به مواد تغییردهنده خلق هنگام اجرای برنامه بازپروری.

3-هنگام اجرای طرح درمان،درخصوص مسایل مربوط به عود مجدد،هشداری لازم داده شودتافرد نسبت به فرایندبازپروری کاملامطلع وهشیارشود.

4-وابستگی به مواد به عنوان یک موضوع خانودگی شناخته شده ودرخانواده مطرح شود.

5-مهارتهای لازم برای حفظ یک زندگی بدون دارووالکل ایجادشود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Neuropsychologi

پاورپوینت بررسی Neuropsychologi

دسته بندی : علوم پزشکی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 18.741 مگا بایت

تعداد صفحات : 119

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی Neuropsychologi در 119 اسلاید قابل ویرایشسر فصل ها

سلول – نورون – تكانه عصبی

سیناپس ها و تبادل پیامها

آناتومی دستگاه عصبی

اعمال عالی مغز: هوشیاری – حافظه – زبان -روش های تصویرنگاری مغز و ثبت پاسخ های

الكتریكی سلول های عصبی

نابهنجاری ها


تاریخچه

عملكرد سیستم عصبی توسط جریانهای الكتریكی انجام میشود


اجزاء سلول

1)هسته 2)سیتوپلاسم 3)غشاء

ساختمان – كاركرد وزیست شناسی


سلول های عصبی

1- نورون : واحد عملی پایه 2- گلیاهاNEURON مشخصات

جسم سلولی رشته ها : دندریت ها آكسون پایانه رشته عصبی غشاء سلول سیناپس گلیاها 1- قادر به انتقال اطلاعات نیستند 2- وظیفه حمایت از نورون ها را دارند و به تبادل مواد شیمیایی با آنها می پردازند.
3- تعدادشان ده برابر نورون ها است.

انواع گلیاها

1- آستروسیت : مواد شیمیایی رها شده از نورون ها را به انها بر می گردانند – مواد زائد را از دستگاه عصبی خارج میكنند .
2- میكرو گلیا : ویروسها قارچها و سایر موجودات ذره بینی را دفع می كنند .
3- الیگودندروسیت ها : غلاف میلین را در مغز و نخاع می سازند.
4- سلولهای شوان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Microcontroller 8051

پاورپوینت بررسی Microcontroller 8051

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 363 کیلو بایت

تعداد صفحات : 44

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی Microcontroller 8051 در 44 اسلاید قابل ویرایش


Microcontroller 8051.

Contents: Introduction Block Diagram and Pin Description of the 8051 Registers Memory mapping in 8051 Stack in the 8051 I/O Port Programming Timer Interrupt Why do we need to learn Microprocessors/controllers? The microprocessor is the core of computer systems.
Nowadays many communication, digital entertainment, portable devices, are controlled by them.
A designer should know what types of components he needs, ways to reduce production costs and product reliable.
Different aspects of a microprocessor/controller Hardware :Interface to the real world Software :order how to deal with inputs The necessary tools for a microprocessor/controller CPU: Central Processing Unit I/O: Input /Output Bus: Address bus & Data bus Memory: RAM & ROM Timer Interrupt Serial Port Parallel Port CPU General-Purpose Micro-processor RAM ROM I/O Port Timer Serial COM Port Data Bus Address Bus General-Purpose Microprocessor System Microprocessors: CPU for Computers No RAM, ROM, I/O on CPU chip itself Example:Intel’s x86, Motorola’s 680x0 Many chips on mother’s board General-purpose microprocessor RAM ROM I/O Port Timer Serial COM Port Microcontroller CPU A smaller computer On-chip RAM, ROM, I/O ports.
.
.
Example:Motorola’s 6811, Intel’s 8051, Zilog’s Z8 and PIC 16X A single chip Microcontroller : Microprocessor CPU is stand-alone, RAM, ROM, I/O, timer are separate designer can decide on the amount of ROM, RAM and I/O ports.
expansive versatility general-purpose Microcontroller CPU, RAM, ROM, I/O and timer are all on a single chip fix amount of on-chip ROM, RAM, I/O ports for applications in which cost, power and space are critical single-purpose Microprocessor vs.
Microcontroller Embedded system means the processor is embedded into that application.
An embedded product uses a microprocessor or microcontroller to do one task only.
In an embedded system, there is only one application software that is typically burned into ROM.
Example:printer, keyboard, video game player Embedded System

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن

پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 1.764 مگا بایت

تعداد صفحات : 41

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی cpu و انواع آن در 41 اسلاید قابل ویرایشcpu چیست؟

یک (central processing unit (CPU که گاهی اوقات آن را پردازنده نیز می‌نامند ؛ یکی از اچزاء رایانه‌های رقمی می‌باشند که فرامین را در رایانه‌ها تفسیر می‌نماید واطلاعات را مورد پردازش قرار می‌دهد. واحدهای مرکزی پرداش ویژگی پایه‌ای قابل برنامه ریزی شدن را در رایانه‌های رقمی را فراهم می‌کنند ؛ و یکی از مهمترین اجزاء رایانه‌ها در حافظه? اولیه ؛امکانات ورودی/خروجی هستند .یک پردازنده? مرکزی مداری یکپارچه می‌باشد که معمولا به عنوان ریزپردازنده شناخته می‌شود. امروزه عبارت CPU‌ها معمولا برای ریزپردازندها به کار می‌روند.عبارت «central process unit»(واحد پردازنده? مرکزی) یک رده? خاص از ماشین را معرفی می‌کند که می‌تواند برنامه‌های رایانه را اجرا کند .این عبارت گسترده می‌تواند به راحتی به بسیاری از رایانه‌هایی که که بسیار قبل تر از عبارت "CPU" بودند تعمیم داد . به هر حال ؛این عبارت و شروع استفاده از آن در صنعت رایانه حداقل از اوایل سال ???? رایج شد. شکل ,طراحی و پیاده سازی پرازنده‌ها نسبت به طراحی اولیه تغییر کرده‌است ولی عملگرهای بنیادی آن همچنان به همان شکل باقی مانده‌است .

تاریخچه

پیش از ظهوراولین ماشین که به پردازنده‌های امروزی شباهت داشت ؛ کامپوتر‌های مثل انیاک(‍‍‍‍‌‍ENIAC) مجبور بودند برای اینکه کارهای مختلفی را انجام دهند دوباره سیم کشی کنند . این ماشین‌ها اغلب به رایانه هایی؛ با برنامه ثابت اطلاق می‌شد تازمانیکه توانایی اجرای چند برنامه را پیدا کردند. عبارت "CPU" از زمانی برای ابزار اجرا کننده نرم افزار(برنامه رایانه) تعریف شد ؛كه اولین برنامه ذخیره شده در رایانه بوجود آمد.ایده برنامه ذخیره شده مربوط به زمان طراحی ENIAC بود . در?? ژوئن سال ???? (? تیر ماه ????) قبل از اینکه انیاک کامل شود , دانشمند ریاضیدان جان فون نیومان در مقاله‌ای آن را شرح داده بود .
دستگاه‌های رقمی حال حاضر ؛ همه با پردازنده‌هایی توزیع شده‌اند که به مدار گسسته و بنابراین به تعدادی تغییر المان برای متفاوت بودن وتغییر حالات احتیاج دارند . قبل از تچاری شدن ترانزیستور ؛ برای تغییر المانها از electrical relays و vacum tubes به صورت عمومی استفاده می‌شد . اگرچه اینها از مزایایی چون سرعت - به خاطر ساز و کار عمومی شان برخوردار بودند ولی به خاطر بعضی مسایل غیرقابل اطمینان بودند

ترانزیستور و مدارات مجتمع گسسته پردازنده ها

در طول این مدت ، یک روش برای تولید تعداد زیادی ترانزیستور روی یک فضای فشرده نظر اکثریت را به خود جلب کرد. مدارات مجتمع (IC)‌ها ،این امکان را فراهم کردند که تعداد زیادی از ترانزیستورها روی یک پایه نیمه رسانا لایه لایه شده یا «چیپ»ساخته شوند. در ابتدا تنها مدارات غیر تخصصی پایه مانند گیتهای منطقی NOR به صورت مدارات مجتمع ساخته شدند. پردازنده‌هایی که بر اساس چنین واحد سیستم پایه‌ای مدارات مجتمع ساخته شدند به طور کلی جزو مدارات مجتمع مقیاس کوچک (SSI) محسوب می‌شدند.مدارات مجتمع SSI مانند آنچه که در راهنمای کامپیوتر آپولو آورده شده ،معمولا شامل ترانزیستورها با تعداد ضرایبی از ?? می‌باشند. ساخت یک پردازنده یکپارچه و بی عیب و نقص بدون استفاده از مدارات مجتمع SSI نیازمند هزاران چیپ مجزا می‌باشد ، اما همچنان مقدار حجم و توان مصرفی بسیار کمتری نسبت به طراحی به وسیله مدارات ترانزیستوری گسسته نیازمند است.چنین تکنولوژی میکرو الکترونیک پیشرفته‌ای باعث افزایش تعداد ترانزیستورهای موجود در IC‌ها شد و بدین ترتیب کاهش تعداد IC‌های منفردی را در پی داشت که به یک پردازنده

ریزپردازنده‌ها:

پیدایش ریز پردازنده‌ها در سال ???? به طور قابل توجهی در طراحی و پیاده سازی پردازنده‌ها تاثیر گذار بود. از زمان ابداع اولین ریزپردازنده (اینتل????)در سال ???? و اولین بهره برداری گسترده از ریزپردازنده اینتل ???? در سال ???? ، این روند رو به رشد ریزپردازنده‌ها از دیگر روشهای پیاده سازی واحدهای پردازش مرکزی (CPU) پیشی گرفت ،کارخانجات تولید ابر کامپیوترها و کامپیوترهای شخصی در آن زمان اقدام به تولید مدارات مجتمع با برنامه ریزی پیشرفته نمودند تا بتوانند معماری قدیمی کامپیوترهای خود را ارتقا دهند و در نهایت ریز پردازنده‌ای سازگار با مجموعه دستورالعمل‌ها ی خود تولید کردند که با سخت افزار و نرم افزارهای قدیمی نیز سازگار بودند. با دستیابی به چنین موفقیت بزرگی امروزه در تمامی کامپیوترهای شخصی CPU‌ها منحصرا از ریز پردازنده‌ها استفاده می‌کنند.
در حالیکه پیچیدگی ، اندازه ، ساختمان و شکل کلی ریزپردازنده‌ها نسبت به ?? سال گذشته کاملا تغییر کرده ، این نکته قابل توجه‌است که طراحی بنیادی و ساختاری آنها تغییر چندانی نکرده‌است. امروزه تقریبا تمام ریزپردازنده‌های معمول می‌توانندپاسخگوی اصل نیومن در مورد ماشینهای ذخیره کننده برنامه باشند.
مطابق قانون مور که در حال حاضر نیز مطابق آن عمل می‌شود ، روی کرد استفاده از فناوری جدید کاهش در مدارات مجتمع ترانزیستوری مد نظر است. در نهایت مینیاتوری کردن مدارهای الکترونیکی باعث ادامه تحقیقات و ابداع روشهای جدید محاسباتی مانند ایجاد کامپیوترهای ذره‌ای (کوانتومی) شد . به علاوه موجب گسترش کاربرد موازی سازی و روشهای دیگر که ادامه دهنده قانون سودمند کلاسیک نیومن است گردید.


گرماگیر پردازنده

پردازنده ها در زمان كار كردن گرمای زیادی تولید می كنند و اگر این گرما دفع نشود ممكن است پردازنده بسوزد. برای خنك نگه داشتن پردازنده از چند روش استفاده می كنند :
?- استفاده ازFan : قرارگیری یك پنكه كوچك بر روی پردازنده باعث حركت هوا و هدایت گرما به بیرون می شود.
?- استفاده از گرماگیر: گرماگیر وسیله ای فلزی است كه حرارت تولید شده را به وسیله یك قطعه الكتریكی جذب و به بیرون می فرستد. گرماگیر دارای پره های فلزی یا سرامیكی است .
?- استفاده از مواد پركننده: این مواد بین پردازنده و پنكه قرار می گیرد وباعث خنك شدن پردازنده می شود.این ماده با نام چسب نیز شناخته میشود.

پردازنده های تقلبی

جهت تشخیص پردازنده های تقلبی از اصل می توان از روش های زیر استفاده نمود:
?-روش چشمی:كج بودن نوشته های روی پردازنده- كم رنگ بودن نوشته ها- وجود خراش -وجود رنگ پریدگی چاپ قبلی- كوچك و بزرگ بودن حروف و عددها
?- شماره سریال: جهت دریافت شماره سریال های واقعی می توانید از برنامه ID CPUاستفاده نمایید و یا به سایت پردازنده مربوطه متصل شوید.
?- اطلاعات بایوس.
?- اطلاعات برنامه های عیب یاب.
بررسی تكنولوژی‌های موجود در پردازنده‌های intel وAMD

ا(multimedia Extention) MMX در لغت به معنای ارتقا دهنده چند رسانه‌ای است، این ویژگی توسط شركت intel در اولین سری از پردازنده‌های Pentium قرار داده شد، كه باعث شد این پردازنده‌ها به نام PentiumMMX معروف شوند، در اصل تكنولوژی MMX مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست كه باعث افزایش كارایی پردازنده در كاربردهای صوتی و تصویری می‌شود، این ویژگی اولین قابلیتی بود كه در ساختار پردازنده‌های موجود در آن زمان قرار گرفت و هم اكنون نیز این قابلیت در تمام پردازنده‌های جدید امروزی وجود دارد.
2- SSE Technology :
ا به معنای مسیری است كه باعث افزایش استفاده از دستورالعمل‌های توسعه دهنده SIMD می‌شود. در كل دستورالعمل‌های SIMD نوعی تكنولوژی ارتقادهنده در كاربردهای مختلف است و استفاده از این دستورالعمل‌ها باعث اجرای بهتر نرم‌افزارهایی می‌شود كه از این تكنولوژی بهره‌ می‌برند. در حالت كلی تكنولوژی SSE به سه نوع مختلف تقسیم می‌شود كه هر كدام از این سه نوع تكنولوژی دستورالعمل‌های بیشتری را نسبت به دیگری در اختیار پردازنده قرار می‌دهند.
3- 3DNOW : این تكنولوژی اولین بار توسط شركت AMD در پردازنده‌های آن شركت تعبیه شده است. این تكنولوژی باعث افزایش قابلیت پردازنده در كاربردهای گرافیكی و چند رسانه‌ای می‌شود و با وجود این تكنولوژی، پردازنده با سرعت بیشتری پردازش‌های گرافیكی و چند رسانه‌ای را انجام می‌دهد.
4- CNQ Technology : اCNQ یا Cool’n quiet تكنولوژیست كه اولین بار توسط شركت AMD در پردازنده‌های 64 بیتی و sempron سوكت 754 این شركت قرار گرفت. این تكنولوژی هیچ‌گونه تاثیری در تغییر كارایی پردازنده ندارد، در اصل تكنولوژی CNQ با تغییر فركانس كاری پردازنده برحسب میزان مصرف باعث كاهش مصرف پردازنده و همچنین خنك شدن پردازنده می‌شود به همین علت است كه شركت AMD این تكنولوژی را به نام Cooi’n quiet نام‌گذاری كرده است زیرا كاهش فركانس كه برابر با كاهش دمای پردازنده است تاثیر به سزایی در كاهش دور فن پردازنده دارد كه این عامل خود باعث كاهش صدای ایجاد شده توسط سیستم می‌شود.
TM : ا (Thermal monitor) TMدر پردازنده‌های Pentium 4 شركت intel وجود دارد. این ویژگی نمایش دهنده دمای داخلی پردازنده است یعنی درصورتی كه مادربورد شما از این ویژگی پشتیبانی كند در داخل Blos یا ویندوز شما می‌توانید دمای پردازنده خود را مشاهده كنید. (این ویژگی در دو نسخه Tm1 وTm2 در پردازنده‌های intel وجود دارد)
HT :ا(Hyper Threading) HT در لغت به معنای شاخه كردن پیشرفته است. این تكنولوژی توسط شركت intel در ساختار پردازنده‌های Pentium 4 قرار گرفت، در اصل این تكنولوژی باعث تبدیل پردازنده به دو پردازنده مجازی در داخل ویندوز می‌شود كه درصورت مشاهده جزئیات پردازنده ویندوز آن را به عنوان دو پردازنده می‌شناسند كه این عامل باعث ارتقای كارایی پردازنده در نرم‌افزارهایی می‌شود كه از این تكنولوژی بهره می‌برند.
Em64T : تكنــولوژی64 بیــتی حافظه توســـعه یافـته
(Extended memory 64bit Technology)
همانطور كه از اسم آن مشخص است، تكنولوژی است كه این امكان را به پردازنده می‌دهد تا بتواند حجم بیشتری از 4 گیگابایت حافظه را آدرس دهی بكند پردازنده سیستم با استفاده از این تكنولوژی می‌توان روی یك سیستم عامل 64 بیتی تا حدود 1 ترابایت حافظه اصلی (Ram) و حافظه مجازی (virtual memory) را آدرس دهی كرد كه تاثیر به سزایی در كارایی دارد.


تفاوت های CPU های AMD وIntel عبارتند از:

1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد.
2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند
3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.
4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد.
5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند.
6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود.پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 140 کیلو بایت

تعداد صفحات : 31

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی IPSEC پروتکل امنیتی در 31 اسلاید قابل ویرایش– انتخاب مکانیزم ایمن سازی : ESP or AH protection Ciphering algorithm Hash function Choice of authentication method بین دو جفتAuthentication- – انتخاب کلید های ciphering and authentication IPSEC VPN


IPSEC VPN توپولوژیهای پیشنهادی


Fully meshed VPNS
Hub and spoke VPN

Fully-meshed on-demand VPN with TED(Tunnel Endpoint Discovery)

Dynamic Multipoint VPN

Partial mesh


Fully Meshed Strategy


تونلهای ایجاد شده) any-to any اتصالات سایت ها بصورت -

مسیر رامابین سایت ها برقرارمیسازد.) full-mesh بصورت

ها ازآدرسهای peer مابین IPSEC - جهت ایجاد تونل های

استفاده می گردد. استاتیكی publicTopology

Spoke سایت های به عنوان کوچکتر - سایت های

HUB سایت های به عنوان بزرگتز - سایت های

- روترهای موجود در سایت بزرگ به چند ین سایت بزرگ و

متوسط متصل می گردد.


مــــزا یـا:

و روتر محدود lan - جهت استفاده سایت های کوچک با تعداد Spoke جهت روترهای IPSEC یک تونل نیاز به - فقط
- کاهش حجم Config برروی روتر سایت Hub زیرا نیازی
نمی باشد. Spoke به معرفی لیستی از آدرسهای سایت های
- بااضافه نمودن یك سایت ویا یك روترتغییری درروترهای
صورت نمی گیرد. Spoke و Hub
آدرس استاتیك دارد. Hub - فقط سایت


معـــا یـب :

جمع میشود. Hub در شبكه performance -
Hub درسایت Spokt-to-Spoke - تمامی پكت های
میشوند. decrypteو encrypte
های crypto map و hub and spoke بردن - با كار
آغاز میشود.encrypyion عمل spoke دینامیكی ازسایت
عبور كند. Hub- كل ترافیك بایستی ازسایت


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:18 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 8.286 مگا بایت

تعداد صفحات : 20

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی Boiler feedwater Deaeration در 20 اسلاید قابل ویرایشبرخی از اسلایدها

اسلاید...

عنوان

اسلاید...

فهرست مطالب

مقدمه

تصفیه آبهای صنعتی

موقعیت در سیکل بخار نیروگاهی

DEAERATION

نتایج

اصلاحات و روش های پیشنهادی

اسلاید...

مزایای استفاده از DEAERATOR

کاهش خوردگی
کاهش مصارف مواد شیمیایی
کاهش هدر رفت بخار
نیاز به تعمیرات کم
تکنولوژی پایین
کاهش مصرف سوخت

بر اساس گزارشی از موسسه استاندارد مهندسان مکانیک امریکا ASME به ازای هر 10 درجه افزایش دما بر حسب فارنهایت 1% از هزینه های سوخت بویلر کاهش می یابد.


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی Access Point و شبکه های بی سیم

پاورپوینت بررسی Access Point و شبکه های بی سیم

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 59 کیلو بایت

تعداد صفحات : 36

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت Access Point و شبکه های بی سیم، این فایل با فرمت PPT و با 36 اسلاید و قابل ویرایش می باشدتجهیزات و پیکربندی یک شبکه Wireless :سخت افزار مورد نیاز به منظور پیکربندی یک شبکه بدون کابل به ابعادشبکه مورد نظر بستگی دارد . علیرغم موضوع فوق ، در این نوع شبکه ها اغلب و شاید هم قطعا" به یک access point و یک اینترفیس کارت شبکه نیاز خواهد بود . در صورتی که قصد ایجاد یک شبکه موقت بین دو کامپیوتر را داشته باشید ، صرفا" به دو کارت شبکه بدون کابل نیاز خواهید داشت .سخت افزار فوق ، به عنوان یک پل ارتباطی بین شبکه های کابلـی و دستگاههای بدون کابل عمل می نمایـد . بـا استفـاده از سخت افـزار فوق ، امکان ارتباط چندین دستگاه به منظور دستیـابی به شبکـه فراهـم می گـردد .access point می توانـد دارای عملکـردی مشابـه یک روتر نیز باشد . در چنین مواردی انتقال اطلاعات در محدوده وسیعتری انجـام شـده و داده از یـک access point به access point دیگر ارسال می گردد .


این فایل شامل مباحث زیر می باشد:


تجهیزات و پیکربندی یک شبکه Wireless


Access Point چیست


یک نمونه دستگاه access point


کارت شبکه بدون کابل


پیکربندی یک شبکه بدون کابل


دستگاههای بدون کابل، امکان استفاده از منابع موجود بر روی شبکه


ویژگی Roaming چیست ؟


محدوده فرکانسی Access Point


روش های ارتباطی بی سیم


شبكه های بی سیم Indoor


انواع ارتباط


Point To Multi Point


مروری بر شبكه های یبیسیم چند آنتن


SIMO

مروری بر شبكه های یبیسیم چند آنتن


MISO


Wifi و Wimax

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار

دسته بندی : علوم انسانی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 357 کیلو بایت

تعداد صفحات : 57

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار در 57 اسلاید قابل ویرایشمقدمه

دسترسی تعداد زیادی از مردم جهان به شبکه جهانی اینترنت و گسترش ارتباطات الکترونیک بین افراد و سازمان های مختلف از طریق دنیای مجازی بستر مناسبی برای برقراری مراودات تجاری و اقتصادی فراهم کرده است. به طوری که با گسترش فناوری اطلاعات تمامی ابعاد زندگی بشر دچار تحولی بنیادین شده و دنیای کنونی در جریان یک دگردیسی کامل قرار گرفته است.
استفاده از این فناوری موجب توسعه تجارت تسهیل ارتباطات عوامل اقتصادی فراهم کردن امکان فعالیت برای بنگاههای کوچک و متوسط کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان شده است. فناوری ارتباطات و اطلاعات امکان افزایش قابلیت رقابت پذیری بنگاه ها را فراهم کرده و همچنین به ایجاد مشاغل جدید منجر شده است.
2-1- تعریف‌ قرارداد كار و شرایط‌ اساسی‌ انعقاد آن‌
قرارداد كار عبارتست از قرارداد كتبی یا شفاهی كه به موجب آن كارگر در قبال دریافت حق السعی برای كارفرما انجام می‌دهد.
2-2- تعلیق‌ قرارداد كار
2-3- خاتمه‌ قرارداد كار
فوت كارگر - بازنشستگی كارگر -از كارافتادگی كلی كارگر - انقضاء مدت در قراردادهای كار -پایان كار در قراردادهائی كه مربوط به كار معین - استعفای كارگر
حقوق بازنشستگی

پاداش بازنشستگی(میزان پایه حقوق بازنشستگی یاBPA) بر اساس میانگین درآمد ماهانه فرد در سال گذشته محاسبه می‌شود و تمامی مدت زمانی كه فرد بیمه شده، در 8/1 ضرب می شود، اگر كه كارمند بیش از 20 سال بیمه شده باشد پاداش تا 5درصد افزایش می‌‌یابد.
مزایای از كارافتادگی

تعریف مورد قبول این طرح این است كه ازكارافتادگی باید بر اثر جراحات، صدمات و بیماری در زمانیكه فرد بیمه است، رخ دادهباشد. افراد از كارافتاده باید حق بیمه خود را برای مدت حداقل EMBED Equation.3 از زمانی كه بیمه بوده‌اند را پرداخت كنند، حتی اگر پاداش از كارافتادگی را دریافت كرده باشند. برای كارمندان بیمه شده با از كارافتادگی كامل، مبلغ پرداختی بر اساس(BPA ) مقرر می‌شود. آنهاییكه از كارافتادگی جزئی(فقط یكی از اعضای بدن) دارند ممكن است كه تقریبا 60درصد ازBPA را دریافت كنند.
فصل3- شرایط کار

3-1- حق‌السعی
كلیه دریافتهای قانونی كه كارگر به اعتبار قرارداد كار اعم از مزد یا حقوق، كمك عائله مندی، هزینه های مسكن، خوابار، ایاب وذهاب، و نظایر آنها دریافت می‌نماید را حق السعی می‌نامند.
مزد عبارت است از وجوه نقدی یا غیرنقدی و یا مجموع آنها كه در مقابل انجام كار به كارگر پرداخت می‌شود.
مزد باید در فواصل زمانی مرتب و در روز غیرتعطیل و ضمن ساعات كار به وجه نقد رایج كشور یا با تراضی طرفین به وسیله چك عهده بانك و با رعایت شرایط :
الف – چنانچه مبلغ مزد به صورت روزانه یا ساعتی تعیین شده باشد، پرداخت آن باید پس از محاسبه در پایان روز یا هفته یا پانزده روز یكبار به نسبت ساعات كار و یا روزهای كاركرد صورت گیرد.
ب – درصورتیكه براساس پرداخت مزد به صورت ماهانه باشد، این پرداخت باید در آخرماه صورت گیرد. در این حالت مزد مذكور حقوق نامیده می‌شود.
در شرایط مساوی تبعیض در تعیین میزان مزد براساس سن، جنس، نژاد و قومیت و اعتقادات سیاسی و مذهبی ممنوع است.
میزان حداقل مزد كارگران را برای نقاط مختلف كشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید : 1- حداقل مزد كارگران باتوجه به درصد تورمی كه از طرف بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود. 2- حداقل مزد بدون آنكه مشخصات جسمی و روحی كارگران و ویژگی های كار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یك خانواده، كه تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می‌شود را تامین نماید.
حداقل مزد به صورت نقدی پرداخت شود.


خدمات درمانی و زایمان

این برنامه كلیه معالجات درمانی، جراحی، بستری شدن، دوا و درمان وهزینه‌های زایمان را تحت پوشش خود دارد و تسهیلات تخصیص یافته را به فرد بیمه شده پرداخت می‌نماید. خدمات و مراقبات پس از درمان برای افراد مسن و از كارافتاده،مسلولان ریوی و زنانی كه دوران نقاهت پس از زایمان را می‌گذرانند، بسیار نامحدودمی‌باشد اما دیگر مریضان حداكثر به مدت 6 ماه می‌توانند از مزایای بیمه برخوردارشوند. بیمارملزم است حداكثر 20درصد از كل هزینه بستری شدن خود و 40 تا 50 درصد ازكل هزینه مداوای سرپایی در بیمارستان را شخصاً پرداخت كند.
وابستگان شخص نیزهمین خدمات را همانند افراد بیمهشده دریافت می‌كند، وابستگان تحت پوشش این برنامه،باید
كه دارای نسبتهای زیر با فرد بیمه شده باشند:
زن یا شوهر
فرزند، نوه،نتیجه و غیره
وابستگان خواهر و برادر
اتحادیه‌های كارگری

اگرچه قانونی كه در سال 1997 تصویب شد این اجازه را داد كه دیگر فدراسیون‌های كار بصورت قانونی برسمیت شناخته شوند، اماتاكنون دولت تنها 2 فدراسیون كار را برسمیت شناخته است: فدراسیون اتحادیه كارگری كره و فدراسیون مستقل كارگران امور مالی و دفتری كره.
بسیاری از كارمندان بخش عمومی و تمامی مدرسان، مجاز به پیوستن به هر گروه از اتحادیه‌ها نبودند. در اواخرسال 2000 كره جنوبی دارای 5560 اتحادیه بود كه اعضای آنها شامل 6/2درصد جمعیت می‌شدند. همچنین اعضای انجمن محیط كاری از چند كارگر تشكیل می‌شدند. در حال حاضرتنها یك اتحادیه كارگری در هر محیط كاری اجازه فعالیت زیر نظر قانون اتحادیه كارگران را دارد، البته این ماده از قانون در سال 2002 برداشته شد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]

پاورپوینت آشنایی با RAID

پاورپوینت آشنایی با RAID

دسته بندی : فنی و مهندسی

فرمت فایل : ppt

حجم فایل : 19 کیلو بایت

تعداد صفحات : 18

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت آشنایی با RAID در 18 اسلاید قابل ویرایشRAID

مخفف عبارت
Redundant Array of Inexpensive Disks
تعریف : سازماندهی چند دیسک ارزان به گونه ای که یک دیسک با حجم حافظه زیاد و کارایی بالا به نظر برسد.پخش داده (Data striping) و افزونگی (Redundancy)

مهمترین مفاهیمی که باید در طراحی و پیاده سازی دیسک های آرایه ای مدنظر قرار گیرد، عبارتند از:

پخش داده (Data Striping) برای افزایش کارایی و سرعت

افزونگی (Redundancy) برای افزایش پایداری مجموعه
پخش داده (Data striping)

تعریف : داده ها را به روی چندین دیسک چنان پراکنده کنیم تا مجموعه به صورت یک دیسک پرسرعت به نظر برسد.
مزایا :
افزایش سرعت انتقال داده هنگام دسترسی به حجم زیاد داده
افزایش سرعت I/O هنگام دسترسی به حجم کم داده.
منجر به پخش بار ذخیره و بازیابی رو تمام دیسک ها میگردد.
سطوح مختلف RAID

بنا به کاربرد مورد نیاز انتخاب از بین روشهای مختلف پراکندن داده و افزونگی صورت می گیرد .
آرایش های مرسوم افزونگی و پراکندن داده در شش سطح انجام میگرد .RAID 0-5

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

[ يکشنبه 24 دی 1396 ] [ 22:17 ] [ احمد احمد ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 صفحه بعد

دیگر امکانات